На першому етапі чемпіонату України з пляжного волейболу перемогли перші номери посіву - запоріжанки Давідова/Щіпкова та Денін/Попов, які представляють Хмельницький.

Офіційний пляжний сезон в Україні на початку травня відкривали не так часто. Усе ж таки погода на травневі свята не завжди тепла, але на запорізькому турі небесна канцелярія не підвела. Інколи на піску неможливо було стояти від спеки, але у день фіналів сонце учасників вирішальних матчів пожаліло, тож якихось нарікань на погоду у спортсменів точно не могло бути. За призовий фонд у 30 тисяч гривень у Запоріжжя приїхало позмагатися 30 чоловічих пар і 18 жіночих. Заповнені трибуни Центрального міського пляжу, підтримка етапу від міста і спонсорів, допомога від ФВУ та Мінмолодьспорту, прямі трансляції фіналів на телеканалі XSport, за таку увагу учасники спробували віддячити яскравою боротьбою і у них це вийшло.

У жінок беззаперечними фаворитками вважалися тогорічні чемпіонки, місцеві пляжниці Валентина Давідова і Євгенія Щіпкова. У жодному поєдинку з ними навіть натяку на боротьбу від суперниць практично не було. Увесь турнірний шлях запорізький дует пройшов на одному диханні, не програвши жодної партії. У фіналі Давідова/Щіпкова легко розібралися з київською парою Безпалько/Луніна - 2:0 (21:13, 21:15).

ВІДЕО МАТЧУ

 

Наступного тижня дует із Запоріжжя візьме участь у чотиризірковому турнірі серії ФІВБ, який прийматиме Ріо-де-Жанейро. У Давідової/Щипкової високий міжнародний рейтинг, який дозволив забронювати їм місце у основній сітці цих змагань. У матчі за третю сходинку запорізького етапу боротьби між сумською парою Лисенко/Фенько та харківським дуетом Зінченко/Терехович виявилося набагато більше. Тут з'ясування стосунків розтягнулося на три сети, після яких перемога дісталася сумським пляжницям - 2:1 (18:21, 21:18, 15:11).

На відпочинок у жінок часу практично немає. Уже з 19-го по 21-е травня на Харківщині у селі Коропове відбудеться етап Східно-Європейської волейбольної зональної Асоціації, на який окрім 17 українських пар заявилося 8 іноземних. Koropiv Open одночасно буде і етапом чемпіонату України, тому для команд, які розраховують потрапити у фінал чемпіонату України, він надзвичайно важливий.

У чоловіків на першому етапі чемпіонату України з пляжного волейболу лідери посіву Олексій Денін і Сергій Попов, які тепер представляють Хмельницький турнірний шлях виявився таким же простим, як у Давідової/Щіпкової у жіночій частині змагань. Жодного програного сету за турнір, а у фіналі легка перемога над новостворенною парою тогорічного чемпіона України Ярослава Гордєєва і перспективного Євгена Журавля - 2:0 (21:9, 21:17).

ВІДЕО МАТЧУ

У бронзовому фіналі рівненсько-запорізька пара Ковальов/Паленко не зустріла опору з боку найтитулованнішого пляжника України Миколи Бабіча і його нового партнера Артема Генова - 2:0 (21:12, 21:16). Наступний етап чоловічого чемпіонату України відбудеться на початку червня у Чернігові.

ФОТО 1-го туру чемпіоната України-2017