Збірна України (U-20) поступилася у фінальному матчі чемпіонату Європи збірній Польщі з рахунком 1:3 та стала срібним призером змагань. Це перші медалі для чоловічого волейболу в період незалежності України.

Польща – Україна – 3:1 (29:27, 25:21, 21:25, 25:12)

Польща: Хубер 5, Форнал 12, Кволек 19, Кочановскі (к) 18, Козуб 1, Зьобровскі 21, Масловскі (л), Якубішак, Вох. Тренер – Себастьян ПАВЛІК.

УКРАЇНА: Полуян (к) 12 (12 – атака, 0 – блок, 0 – подача), Головень 3 (0,0,3), Плотницький 12 (11,0,1), Рогожин 7 (5,2,0), Лиходід 6 (5,0,1), Клепко 2 (2,0,0); Канаєв (л), Кучер (л), Остапенко 2 (0,0,1), Столбунов. Тренер – Микола ПАСАЖІН.

Судді: О.Сатанассі (Італія), І.Шимпль (Словаччина)

Набрані очки: 100-85 (55-35 – атака, 13-4 – блок, 8-5 – подача, 24-41 – помилки суперника).

10 вересня. Пловдив. СК «Колодрума». 750 глядачів.

Як і передбачалося, другий матч між збірними Польщі та України на цьому чемпіонаті зовсім іншим. Інакше і бути не могло. Фінал – це зовсім інша мотивація.

БАЛАНС НА КОРИСТЬ ПОЛЬЩІ

З такою мотивацією і розпочала збірна України, у складі яких був відсутній основний діагональний Дмитро Вієцький – у нього ще вчора упродовж матчу боліла спина.

Отже початок. Яскравий перший темп від Андрія Рогожина. Суперник відповів тим же. Ще кілька обмінів однаковими діями, поки Якуб Кочановскі не зробив брейк. 6:4. Далі 8:6. Втім, Олег Плотницький рахунок зрівняв, а тут вже зробив перший в цьому матчі ейс. 10:9 – Україна повела. Суперник зрівняв – 10:10. На подачі Кирила Лиходіда, який замінив Вієцького, ускладнили життя супернику – повели 14:12. Втім, Форнал відповів двома ейсами. 16:14 і вже Польща попереду. Далі поляки подвоїли переваги. 22:18. Три очки до перемоги в сеті. Але тут вагоме слово сказала українська подача. Подавав Рогожин, а забивав Тимофій Полуян. Тричі. 22:22. Все вирішувалося на балансі. Ще п’ять разів команди зрівнювали рахунок, поки брейкпойнт не зробили поляки. Заблокували Полуяна на краю сітки. 29:27 – це вже достойний бій.  І перемогти тут могли обидві команди.

ЦІНА ПОМИЛОК

Другу партію дуже хитрим планером розпочав Олексій Головень. Поляки не знали, що з ним робити. Вслід більш звична подача. І теж ейс. 2:0 – Україна повела. Втім, більшою мірою лідирували в сеті поляки – 11:8, 11:11, 15:13. Вирішальну перевагу вони заробили завдяки помилкам українських волейболістів. 22:18. В цей момент Микола Пасажін змінив зв’язуючого – вийшов Михайло Столбунов, але кардинально це нічого не змінило. 25:21. Польща повела в матчі з рахунком 2:0.

ПЕРЕКОНЛИВИЙ РЕВАНШ

Втім, Україна продовжила гнути лінію своєї подачі. І це принесло. Плотницький відкрив рахунок, а потім на його ж подачі збірна розвила перевагу – 6:3. Поляки тут же наздогнали (6:6), і до другої перерви жодна з команд не отримала суттєвої переваги. 16:15 – на користь Польщі після удару Кволека. Успішно увійшов у гру Володимир Остапенко, який замінив Георгія Клепка. Розпочав з ейсу, далі додав влучний постріл, а потім ще й блок після подачі Рогожина. 23:19 – Україна попереду. Наприкінці команди обмінялися помилками на подачі, і це було достатньо для перемоги в партії.

1:2 в матчі. Боротьба продовжується. Втім, на четверту партію українських волейболістів не вистачило. 12:25

3:1 – на користь Польщі. Україна – срібний призер чемпіонату Європи (U-20) 2016 року.

МІСЦЕ В ІСТОРІЇ

І це дійсно прорив. Перші нагороди для чоловічого волейболу за період незалежності. І перші за останні десять років після «бронзи» дівочої команди на юніорському Євро в 2006-му.