Головний тренер жіночої збірної України повідав про зміни у її складі та розповів про підготовку до вирішальних матчів відбіркового турніру ЧЄ-2019.

25 грудня кандидатки до національної команди України зібралися у Запоріжжі, де проводили навчально-тренувальний збір в планах підготовки до вирішальних поєдинків кваліфікаційного раунду континентальної першості 2019 року. Як відомо, 5 січня наші дівчата у місцевому Палаці спорту "Юність" прийматимуть волейболісток Чорногорії (початок матчу - о 17-й годині!), а 9 січня зіграють у гостях проти Норвегії. Наставник української збірної Гарії Єгіазаров у інтерв’ю розповів про поточну ситуацію у команді.

- Гаріє Шамоєвичу, насамперед, розкажіть про зміни у складі команди в порівнянні з тим, котрий виступав у перших поєдинках кваліфікації ЧЄ-2019…

- Насправді, вони є суттєвими. Через різні причини збірна недорахувалася кількох виконавців, яких я хотів би бачити. Дехто заліковує травми, а, наприклад, Ганна Кириченко на виклик до лав національної команди взагалі ніяк не відреагувала. Натомість одразу ж відгукнулася досвідченіша Олеся Рихлюк, яка нарешті вирішила всі проблеми зі здоров'ям і перебуває у блискучій формі. Вдвічі приємніше, що Рихлюк прибула до Запоріжжя, жертвуючи важливим поєдинком свого «Бешікташа» у Кубку Туреччини. Адже нам вкрай необхідна перемога над Чорногорією, тож Олеся з вибором не вагалася. Також я запросив двох гравців «молодіжки» - Катерину Ткаченко і Дар'ю Великоконь, а ще вправного бомбардира із «Волинь-Університету-ОДЮСШ» Любов Ужву. Шанс вийти на майданчик отримає кожна. Але, звісно, подивимося, хто буде готовий краще за інших. На них і робитимемо головну ставку. 

- Як проходила підготовка команди?

- На жаль, через новорічні свята нам не вдалося провести жодного спарингу. Що й казати - ЄКВ вибрала для заключних матчів кваліфікації ЧЄ-2019 не найкращий час. Тож працювали, так би мовити, власними силами. Покращували взаєморозуміння гравців на майданчику, розбирали тактичні моменти... Приємно, що дівчата тренувалися, що називається, з вогником, із хорошим настроєм. Вони налаштовуються лише на перемоги, адже долали таких суперників просто зобов’язані…  

- Чи достатньо у вас інформації про суперників - Чорногорію та Норвегію?    

- Наскільки мені відомо, у порівнянні з літніми матчами кваліфікаційного раунду чемпіонату Європи вони також недорахувалися кількох волейболісток. Відповідно, можна сказати, що сильнішими точно не стали. Втім, це лише передбачення. А як воно насправді - вирішиться безпосередньо на майданчику. Та ми однозначно націлені забезпечити собі путівку до фінального турніру ЧЄ-2019 уже 5 січня!  

ЗБІРНА УКРАЇНИ

Зв'язуючі: Алла ПОЛІТАНСЬКА («Алтай», Казахстан), Дар'я ВЕЛИКОКОНЬ («Хімік»);

Ліберо: Христина НЄМЦЕВА («Хімік»), Анастасія КАРАСЬОВА («Волинь-Університет-ОДЮСШ»); 

Центральні блокуючі: Юлія ГЕРАСИМОВА («Анкара», Туреччина), Дар’я ДРОЗД («Хімік»), Світлана ДОРСМАН («Островієц», Польша);

Діагональні: Олеся РИХЛЮК («Бешікташ», Туреччина), Людмила ОСАЧУК («Волинь-Університет-ОДЮСШ»);

Догравальниці: Надія КОДОЛА («Бухарест», Румунія), Анастасія КРАЙДУБА («Єнісей», Росія), Карина ДЕНИСОВА («Казерта», Італія), Любов УЖВА («Волинь-Університет-ОДЮСШ»), Катерина ТКАЧЕНКО («Новатор»).