Наставник чоловічої збірної України розповів про підготовку до заключних поєдинків кваліфікації ЧЄ-2019.

Слідом за жіночою збірною, навчально-тренувальний збір розпочала й чоловіча національна команда. 25 грудня підопічні Угіса Крастіньша зібралися в Запоріжжі, де 5 січня, в рамках відбіркового турніру чемпіонату Європи-2019, зіграють із Македонією (початок матчу - о 20-й годині!), а 9 січня проведуть заключний виїздний поєдинок зі Швейцарією. В інтерв’ю головний тренер «синьо-жовтих» зауважив, що наша збірна у Запоріжжі відчуває найліпшу турботу, і ажіотаж навколо матчу у місцевому Палаці спорту «Юність» є солідним.

- Пане Угісе, які зміни сталися в порівнянні з тим складом, який виступав у матчах відбіркового турніру чемпіонату Європи-2019 влітку?

- Фактично, ніяких. Хіба що відсутній Євген Кісілюк, який продовжує заліковувати травму ноги. Не прибув до Запоріжжя і Олег Плотницький. Як ви знаєте, кілька місяців тому він прооперував плече і, за словами самого гравця, його реабілітація досі триває. Так, від грає у складі своєї «Монци», проте після кожного матчу йому необхідно проходити триденний курс спеціальних відновлювальних процедур під керівництвом клубного фізіотерапевта. Звісно, ризикувати зараз здоров'ям Олега не було сенсу. Проте Плотницький обов'язково приєднається до нас пізніше.  

Натомість, ми знову розраховуємо на допомогу досвідчених виконавців Олексія Клямара, Яна Єрещенка та Дмитра Терьоменка. Більше того, майстри такого рівня мають бути на майданчику справжніми лідерами, які власними діями додаватимуть куражу партнерам. Позитивні відрізки провели у своїх зарубіжних клубах Дмитро Вієцький і Тимофій Полуян. Тож настрій у всіх хлопців позитивний – робочий і оптимістичний. Ми вже стали учасниками фінального раунду чемпіонату Європи, але хочемо завершити відбірковий турнір на мажорній ноті, здобувши у ньому максимум перемог. 

- Над чим довелося попрацювати на тренувальному зборі особливо ретельно?

- Головним було відновити зіграність. Усі волейболісти прибули в хороших кондиціях, однак ми давно не грали разом. Спарингів провести, на жаль, не вдалося, проте, сподіваюся, попрацювали ми плідно. Так, на Новий рік зробили невеличку паузу, дехто з гравців вирушив святкувати у сімейні кола. Натомість це лише додало їм позитивного настрою.  

- Що відомо про ваших суперників?

- Команда Македонії провела два контрольних матча з Албанією і в обох перемогла з рахунком 3:0. У складі македонців з'явився один новий виконавець - центральний блокуючий. Оскільки ж вони продовжують запеклу боротьбу за другу путівку на ЧЄ-2019 з нашої групи, то у Запоріжжі мають боротися за перемогу. Втім, ми це розуміємо, і ми до цього готові.  

- У Запоріжжі відчувається ажіотаж навколо цього поєдинку?

- Так, інтерес до нього чималий. Адже македонські волейболісти спромоглися кинути нам гідний виклик на власному майданчику, а нині ще й турнірна ситуація не залишає їм іншого вибору. Отже, матч очікується цікавий, і місцеві любителі волейболу виявляють до нього серйозну увагу. Це дуже добре, оскільки хлопцям необхідна хороша підтримка вболівальників. Підтримувати у Запоріжжі вміють відмінно - ми це вже відчували. Сподіваємося, саме так буде і 5 січня! 

ЗБІРНА УКРАЇНИ

Зв’язуючі: Володимир КОВАЛЬЧУК («Хапоель», Ізраїль), Владислав ДІДЕНКО (без клубу);

Ліберо: Горден БРОВА («Барком-Кажани»), Денис ФОМІН («Серце Поділля»); 

Догравальники: Олексій КЛЯМАР («Туркуен», Франція), Ян ЄРЕЩЕНКО («Архаві», Туреччина), Олег ШЕВЧЕНКО («Барком-Кажани»), Тимофій ПОЛУЯН («Любляна», Словенія); 

Діагональні: Володимир ТЕВКУН («Шахтьор», Білорусь), Дмитро ВІЄЦЬКИЙ («Войводіна», Сербія);

Центральні блокуючі: Дмитро ТЕРЬОМЕНКО («Тур», Франція), Юрій СЕМЕНЮК («Барком-Кажани»), Максим ДРОЗД («Туркуен», Франція).