«Хімік» та «Орбіта» здобули перемоги у півфіналах Кубку України

«Орбіта-ЗТМК-ЗНУ» - «Галичанка-ТНЕУ-Вікнарьов» - 3: 1 (21:25, 25:18, 25:16, 25:17)

«Орбіта»: Кравченко, Герасимова, Довгополюк, Яструб, Фролова, Скрипак (к); Дерюгіна (л), Кліменова (л), Биценко. Тренер - Ігор Філіштинський.

«Галичанка»: Мельниченко, Дубь’янська, Карпець, Єфременко, Туркула (к), Рева; Вер.Дельрос (л), Мадзар, Карпушина. Тренер - Андрій Романович.

Судді: В.Паєвський (Харків), А.Ковальчук (Луцьк).

Кращі гравці (версія ФВУ): Фролова - Єфременко.

23 грудня. Южне. ФСК «Олімп». 300 глядачів.

Передстартові розклади, засновані на підборі кадрів і статистикою говорили на користь «Орбіти». І в цілому вони підтвердилися, хоча все було не так гладко для запорізької команди.

Команда Ігоря Філіштинського вийшла на майданчик у звичному для своїх останніх матчів поєднанні, тернопільський колектив у цьому сезоні вийшов у такому складі вперше, але незважаючи на це, спробував дати одному з лідерів чемпіонату. До пори до часу їм це вдавалося - «+4» ближче до середини першої партії (10:6). Після того Ольга Кравченко двічі атакувала навиліт, і «Орбіта» повела 17:15, здавалося, результат партії вирішений наперед. Але «Галичанка» за рахунок подачі і блокування переламала хід гри і знову вийшла в лідери - 22:19. Завершилася партія двома помилками запорізької команди і відповідно її поразкою - 21:25.

У другій партії замість Анни Довгополюк наставник «Орбіти» випустив свого кубкового «джокера» Олександру Биценко, що з часом навело «шухер» в оборонних порядках суперника.

Цікаво, що тернопільська команда суттєво перевершила суперника в діях на блоці, але це не принесло їм дивідендів в плані результату. «Орбіта» отримувала перевагу за рахунок дій в атаці і на подачі. Та й помилок допускала поменше.

У другій партії запорізька команда потужно стартувала 5:1, потім пропустила удар 0:4, але в цілому вже контролювала ситуацію, ведучи до другого перерви 16:9. Завершила партію екс-волейболістка «Хіміка» Юлія Герасимова, яка знає майданчик ФСК «Олімп», як свої п'ять пальців.

У третій партії «Орбіта» майже відразу зняла всі питання, повівши 8:3 після «блок-ауту» ще однієї центральної - Катерини Фролової. Обмін результативними випадами на сітці - 15:10. Після того, як Юлія Яструб двічі не впоралася з блоком, розрив скоротився до трьох балів - 15:12. Але далі домінувала «Орбіта», ледь не добилася в підсумку двозначного переваги - 25:18. 2:1 - запорізька команда в одному сеті від фіналу. «Галичанці» нічим було крити козирі суперника.

Старт четвертого сету - 8:0 (!) - тільки підтвердив це. З таким відривом і закінчили - 25:17.

3:1 - «Орбіта» отримала можливість вперше з 1993 року завоювати Кубок України.

«Хімік» - «Сєвєродончанка» - 3:0 (25:18, 25:21, 25:16)

«Хімік»: Кальченко, Політанська, І.Молодцова, Чернуха, Томіч, Козлова (к); Степанчук (л), Нємцева, Сильченкова. Тренер - Сергій Голотов

«Сєвєродончанка»: Деніна, Хорольська, Юрченко, Дорсман, Лісєєнкова (к), Балабанова; Луханіна. Тренер - Гарий Єгиазаров.

Судді: А. Ковальчук (Луцьк), В.Паєвський (Харків).

Тривалість матчу: 71 хв. (25 + 23 + 23).

Кращі гравці (версія ФВУ): І.Молодцова - Дорсман.

23 грудня. Южне. ФСК «Олімп». 720 глядачів.

Другий півфінал завершився  в трьох сетах, але пройшов більш напружено, ніж перший.  Южненські вболівальники напевно з деяким хвилюванням очікували півфінального матчу Кубку України – все ж таки матч з «Кангасалой» залишив питання - грою команда не порадувала, хоча і вийшла в наступний раунд Кубка ЄКВ. Матч із «Сєвєродончанкою» і вболівальникам повернув настрій, і команді додав позитивних емоцій

Почався матч з подвійного удару Ганни Лісєєнкової, позначила серйозні наміри свого колективу. Відігрався «Хімік» досить швидко - Тетяна Козлова зрівняла рахунок. 4:4. Минуло ще кілька напружених розіграшів, поки Алла Політанська не розрядила обстановку, зробивши зкидання в центр сєверодонецького прямокутника. 6:4. На перерву пішли з триочковою перевагою господарок - 8:5. «Хімік» продовжив чітко діяти в захисті і брати своє в нападі. 11:6. Перший тайм-аут від Гарія Егіазарова. Але диспозиція не змінилася, хоча сєвєродонецьким волейболісткам не відмовиш в самовідданості. З таким настроєм вони проводили чи не кожен розіграш, а тому навіть невелика слабинка южненської команди могла призвести до неприємних для неї наслідків. Після другої перерви успішний відрізок провела Катерина Кальченко, яка спочатку зачохлила Каріну Юрченко, а потім ледь не відбила руки захисниці потужним перший темпом. 19:13 - знову тайм-аут ставки «північних». Начебто все в ажурі. Але помилки «Хіміка» - Анастасія Чернуха двічі невдало атакувала «4 по 4», хай і ненадовго, повернули інтригу. 20:17. Черга брати тайм-аут Сергія Голотова. «Сєвєродончанка» намагалася зачепитися, а Чернуха намагалася знайти найбільш ефективний напрямок. І таки знайшла його. Двічі поспіль, тим самим знявши інтригу в партії. 24:18. При іншому розкладі могло бути 22:20. А завершилася партія двома промахами Лісєєнкової, яка як завжди отримувала близько 40% м'ячів у нападі. 25:18.

У другій партії почало видалося простіше. 8:3 - після шикарного одиночного блоку Козлової на Дорсман. Далі в тому ж дусі - 16:9, 21:13. Але «Сєвєр» не опустив руки і знову інтрига - 22:19. Майже в той же момент, що і в першій партії. Складно було знайти лазівку в захисті сєвєродонецької команди. Але, як мовиться, не києм, то палицею. Два послідовних «блок-аути» і інтриги як не бувало. 24:19. А крапку поставив капітан, яка красиво розправився з блоком суперника. 25:21.

Третя партія вийшла найбільш напруженою за своїм перебігом. Підопічні Гарія Егіазарова потужно розпочали - 3:0, у «Хіміка» не ладилися справи у нападі. І не відразу вони налагодилися, хоча гру вдалося урівняти. 6:6, 8:10, 12:13. Обидві команди пласталися в захисті в прагненні набрати свої бали. В такій грі важливо було не поступитися. «Хімік» не поступився, а моментами навіть перевершував суперника, що в якійсь мірі і зумовило результат партії, а з нею і матчу. За рахунку 19:16 волейболістки «Хіміка» зметикували на трьох в захисті, діставши м'яч із задньої лінії. І тільки Ганна Лісєєнкова злетіла з шостої зони з єдиною метою зруйнувати оборону суперника, як тут же перед нею в центрі вишикувався потрійний блок, який у результаті зробив свою справу. 20:16. Все зрозуміло?! Так. 25:16. Крапку поставила Катерина Кальченко, своєчасно дограти перехідний м'яч.

3:0 - «Хімік» впевнено вийшов у фінал Кубка України. Суперник - амбітна «Орбіта» Ігоря Філіштинського, яка вже перервала «бронзову» серію в чемпіонаті та Кубку України, і яка тепер напевно замахнеться на «золото».

За 3-е місце зіграють минулорічний фіналіст та бронзовий призер Кубку - «Сєвєродончанка» та «Галичанка» відповідно.