За перших два дні 2-го фінального туру турніру вищої ліги були дані відповіді на головні питання.

ДЕНЬ ПЕРШИЙ

«Булава» - «Бахмут» - 2:3 (27:25, 18:25, 18:25, 25:19, 11:15)

«Булава»: Станько, Патлатюк, Ігнатеня, Гриців, Чарнош, Штундер; Федів (л),  Зембіцький, Найда (к). Тренер – Юрій Мальчицький.

«Бахмут»: Корнієнко (к), Сич, Корнєєв, Ковальчук, Білий, Бороздін; Скребцов (л), Мартіросян, Мачула. Тренер – Олександр Мирний.

Судді: Ю. Баранюк (Київ), Є. Умінський (Харків).

Тривалість матчу: 112 хв. (25+23+24+26+14).

Кращі гравці (версія ФВУ): Ігнатеня – Сич.

7 квітня. Вінниця. Спорткомплекс ВДПУ. 110 глядачів.

Як і в матчі 1-го фінального туру, доля матчу «Булави» та «Бахмуту» вирішувалася на тай-брейку. Але на цей раз сильнішими виявилися бахмутівці. Вони відразу захопили ініціативу – 6:3, і Юрій Мальчицький був вимушений взяти тайм-аут. Не допомогло. Далі 12:7. Максимум чого зуміли досягнути львів’яни – скоротити відставання до двох очок – 11:13. Але наступні два очки набрала команда Олександра Мирного.

3:2 – надважлива перемога «Бахмуту», причому перша в матчах з «Булавою» в цьому сезоні.

«ЕкоДім» - «Заваір» - 3:0 (25:17, 25:15, 25:17)

«ЕкоДім»: Матус, С.А. Кушнір, Вітковський, Сидоренко, Ставнійчук, Міщук; Дорош (л). Тренер – Валерій Копилов.

«Заваір»: Маловічко, Ярощук, Пересунчак (к), Маловічко, Резнік, Горбачов, Пархоменко; Серебряков (л), Нестеренко (л), Кондратович. Тренер – Максим Пархоменко.

Судді: Є. Умінський (Харків), Ю. Баранюк (Київ).

Тривалість матчу: 59 хв. (20+20+19).

Кращі гравці (версія ФВУ): Сидоренко – Пересунчак.

7 квітня. Вінниця. Спорткомплекс ВДПУ. 180 глядачів.

За такої диспозиції, яка склалася після першого матчу дня, «ЕкоДому» потрібно з будь-яким рахунком перемагати «Заваір», щоб гарантувати собі перемогу у вищій лізі, а разом з нею і путівку у Суперлігу. Це підопічні Валерія Копилова доволі спокійно й зробили. У вінницької команди стало 4 перемоги та 14 очок, що робило їх недосяжними для «Бахмуту», який йшов другим, якщо не за перемогами, так за другими показником – очками.

ДЕНЬ ДРУГИЙ

«Бахмут» -  «Заваір» - 3:2 (25:27, 23:25, 25:22, 25:20, 15:13)

«Бахмут»: Корнієнко (к), Сич, Корнєєв, Білий, Ковальчук, Бороздін; Скребцов (л), Мартіросян, Мачула. Тренер – Олександр Мирний.

«Заваір»: Маловічко, Ярощук, Пересунчак (к), Пархоменко, Резнік, Серебряков (л), Нестеренко (л), Христов, Акінін, Кондратович. Тренер – Максим Пархоменко.

Тривалість матчу: 128 хв. (30+25+29+27+17).

Кращі гравці (версія ФВУ): Корнєєв – Резнік.

8 квітня. Вінниця. Спорткомплекс ВДПУ. 90 глядачів.

В рівній першій партії «Бахмут» першим завоював сетбол – 24:23. «Заваір» відігрався і свій шанс, на відміну від суперника, реалізував, хоча і не з першого разу – 27:25.

Друга партія проходила вже під диктовку березівської команди, яка вела 18:11, 20:14 та 23:15, але трохи не впустила перемогу. Суперник скоротив відставання – 24:23. Але «Заваір» все ж таки дотиснув опонента – 25:23.  І повів в матчі 2:0.

Напевно, коли рахунок став 11:6 за користь «Заваіра», напевно прихильники березівської команди, які мали можливість слідкувати за матчем в Інтернеті, вже потирали руки в передчутті близької перемоги. Але неймовірним чином підопічні Максима Пархоменка розтринькали перевагу, і, якщо в другій партії вони все ж таки довели справу до перемоги, до тут вже не вдалося – 22:25. «Бахмут» взяв партію та отримав відчутну психологічну перевагу.

Все вирішувалося на тай-брейку. «Заваіру» весь час прийшлося доганяти – 2:5, 5:7, 8:12, 12:14 і навіть 13:14. Але останнє слово залишилося за підопічними Олександра Мирного.

Вони перемогли, і в разі ймовірної поразки «Булави» в матчі з «ЕкоДомом» вже в цей день могли гарантувати собі друге місце, срібні медалі вищої ліги, а разом з цим участь в перехідних матчах за право грати в Суперлізі...

«ЕкоДім» - «Булава» - 3:0 (25:16, 25:20, 25:16)

«ЕкоДім»: СулімаС.А. Кушнір, Черняк, Олійниченко, Сидоренко, Мазенко; Дорош (л). Тренер – Валерій Копилов.

«Булава»: Найда (к), Станько, Патлатюк, Ігнатеня, Гриців, Чарнош; Федів (л), Зембіцький, Штундер. Тренер – Юрій Мальчицький.

Тривалість матчу: 64 хв. (20+22+20).

Кращі гравці (версія ФВУ): Дорош – Станько.

8 квітня. Вінниця. Спорткомплекс ВДПУ. 150 глядачів.

…і це відбулося. Незважаючи на те, що «ЕкоДім» грав неосновним складом, вінницька команда досягла досить впевненої перемоги.