Вінницький «Білозгар-Медуніверситет», здобувши перемогу над запорізькою «Орбітою-ЗТМК-ЗНУ» в другому матчі 14-го туру, став четвертим учасником боротьби за медалі. Команда, яка представляє Вінницю, вперше в четвірці кращих.

«Орбіта-ЗТМК-ЗНУ» - «Білозгар-Медуніверситет» - 2:3 (23:25, 22:25, 26:24, 25:18, 10:15)

«Орбіта»: Олійник, Савченко, Пасс, Козиряцька-Середа (к), Яструб, Лучко; Кутнякова (л), Ніколайчук (л), Лапікова. Тренер – Ірина Комісарова.

«Білозгар»: Ю.Якушева (к), Житовоз, Расточило, Машковська, Літвіновська, Франкевич; Косяк (л), Лужецька, Власова, Коваль. Тренер - Юлія Якушева.

Судді: Ю.Омельченко (Одеса), Ю.Кривець (Харків).

Тривалість матчу: 115 хв. (25+26+27+23+14).

Кращі гравці (версія ФВУ):  Лучко – Житовоз.

19 березня. Запоріжжя. Спорткомплекс ЗНУ. 225 глядачів.

Суперзахоплюючий поєдинок, справжній фінал в боротьбу за путівку у фінальну частину. Як ми розповідали, «Орбіта» повинна була перемагати у з рахунком 3:0, чи 3:1. Вінницьку команду, крім перемоги, могла влаштувати і поразка з рахунком 2:3, але при цьому треба було набрати щонайменше на сорок очок менше, ніж суперник.

В першій партії «Білозгар» дотиснув суперника в кінцівці. При рахунку 23:23 останні два очки набрали вінницькі волейболістки. Така ж напружена боротьба тривала і в другому сеті – 1:3, 6:7, 10:9, 13:10, 15:15, 20:20 і нарешті – 22:22. І знов кінцівка за «Білозгаром» - 25:22. 2:0 – підопічні Юлії Якушевої повела і практично гарантувала собі путівку в турнір, де відбуватиметься боротьба за медалі.

Щоб втратити цю путівку, їм треба було провалитися в останніх трьох партіях – набрати в них лише двадцять очок, щоб у разі поразки з рахунком 2:3, поступитися за коефіцієнтом співвідношення м’ячів.

Нагадаємо, що в разі двох перемог «Орбіти» з рахунком 3:2, команда зрівнювалися за перемогами, очками та співвідношенням партій (50-53).

Тим не менш, «Орбіта» продовжила боротися за цей мінімальний шанс, але й вінницька команда не скинула оберти. У підсумку 26:24 перемогли в цій партії запорізькі запорізькі волейболістки, але саме тут їхній суперник гарантував собі історичну путівку в квартет кращих команд країни.

У підсумку все вирішувалося на тай-брейку, де верх взяв все ж таки «Білозгар», який вперше в історії побореться за медалі. Нагадаємо, що і в чоловічому чемпіонаті за нагороди бореться вінницька команда – ВК «Вінниця».

«Педуніверситет-ШВСМ» - «Галичанка-ТНЕУ-ГАДЗ» - 1:3 (14:25, 16:25, 27:25, 20:25)

«Педуніверситет»: Литвинова, Калабура (к), Г.Жула, Коленко, К.Кравчук, Українець; Кімейчук (л), Булавчик, О.Жула, Сергєєва. Тренер – Володимир Жула.

«Галичанка»: Міленко, Туркула (к), Стасівська, Яковчук, Мадзар, Єфременко; Тофан (л), Мірчева, Пацюркевич, Зеневич. Тренер – Віктор Туркула.

Судді: А.Льопа (Івано-Франківськ), А.Ковальчук (Луцьк).

Тривалість матчу: 75 хв. (16+17+23+19).

Кращі гравці (версія ФВУ):  Г.Жула – Мадзар.

19 березня. Чернігів. Спорткомплекс ЧНПУ. 81 глядач.

«Сєвєродончанка» - «Волинь-Університет-ОДЮСШ» - 0:3 (20:25, 22:25, 11:25)

«Сєвєродончанка»: Нодиршоєва, Луханіна, Тетенко, Гавриленко, М.Лісєєнкова, Юрченко (к); Петренко (л), Рау. Тренер – Гарій Єгіазаров.

«Волинь»: Тищенко, Скрипник, Яцків, Осачук, Рудик (к), Собчук; Карасьова (л), Афанасьєва. Тренер – Сергій Федонюк.

Судді: Є.Умінський (Харків), К.Гранько (Харків).