Сьогодні, о 19.00 за київським часом збірна України розпочне свій сьомий похід за путівкою на чемпіонат світу. Суперник – збірна Ізраїлю, яка знаходиться на дві сходинки нижче в європейському рейтингу.

ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

Місце в європейському рейтингу (22.08.2016): 21 (Україна – 19)

Кращі результати на міжнародних змаганнях:

- чемпіонат Європи (4 участі у відборі, 3 фінали) – 8-е місце (1967), останній раз – 2011 (16-е місце)

- чемпіонат світу (3 участі у відборі, 1 фінал) – 14-е місце (1956);

- Євроліга (5) – 3-е місце (2015).

ОСТАННІ ОФІЦІЙНІ МАТЧІ

Чемпіонат Європи-2017. Кваліфікація. Група D. 4 команди. 4-е місце

6 матчів:+0-6, С/П – 4-18.

1-й тур. Португалія

Португалія – 0:3, Хорватія – 0:3, Словаччина – 1:3.

2-й тур. Хорватія.

Португалія – 1:3, Хорватія – 1:3, Словаччина – 1:3.

Кращі снайпери: Елла Каролін СААДА – 66 очок (22 сети), Наталія КРУК – 53 (18), Софія СТАРІКОВ – 44 очки (17).

ІЗРАЇЛЬ-2017

15 березня сайт www.volleyball.it повідомив, що збірну Ізраїлю очолив досвідчений італійський тренер  Джузеппе Куккаріні. 59-річний спеціаліст  на тренерський роботі майже півжиття – з 1987-го року. Він двічі визнавався кращим тренера жіночому волейболі Італії (1999, 2003). Працював в багатьох європейських клубах, зокрема італійських «Перуджі», «Матері», «Реджо Калабрія», «Монте Скьявіо», «Фоппапедретті», «Віченці», турецькому «Еджзаджібаші» (2007-2010), польському «Хеміку» (2014-2016), а також, в 2012-2013, в «Локомотиві» із Баку, де, нагадаємо, і відбудеться відбірковий турнір. До речі, керманич збірної України Гарій Єгіазаров також працював в Баку, а саме в БЗБК, на початку своєї тренерської кар’єри.

В активі наставника перемоги  в чемпіонатах Італії, Туреччині та Польщі, а також в Кубках цих країн. Остання датується 2016 роком, коли під його керівництвом «Хемік» зробив другий за період його роботи «золотий» дубль.

Як повідомляє caйт Федерації волейболу Ізраїлю, головна ціль приходу Куккаріні – Олімпійські ігри-2024. Напевно через це у складі команди суттєві зміни у порівнянні з відбором на Євро-2017. Більше того, у заявці ізраїльської збірної на світову кваліфікацію в Баку з 14-ти гравців 10-ть (!) від 1996-го до 2001-го року народження. Найдосвідченіші гравці – діагональна Наталія КРУК та учасниця чемпіонату Європи-2011 Анна ВЕЛІКІЙ, яка повернулася в команду після деякої перерви.

Анна ВЕЛІКІЙ, капітан збірної Ізраїлю:

- Які відчуття від повернення до національної формі?

- З одного боку, велика різниця у віці, а з іншого боку,  я можу і хочу допомогти прогресу молодих волейболісток

- Цікаво працювати з Куккаріні?

- Дуже цікаво. Це тренер з великими знаннями та великим серцем. Це дуже важливо. Ясно, що нинішня команда сильно відрізняється від команди, яка виступала на чемпіонаті Європи-2011. Розпочинати завжди складно, але тільки після важкої роботи це буде результат.

- Як капітан і лідер по національній команді, ви бачите майбутнє?

- Так, дівчатка талановиті і мають майбутнє. Якщо вони зрозуміють, що все знаходиться в їх руках, і те, що вони роблять, це дуже важлива частина їхнього життя, то мрії можуть перетворитися у реальність.

- Яка мета команди у відбірковій кампанії?

- Мета полягає в тому, щоб грати, як ми можемо, набиратися досвіду, побачити і дізнатися, що дуже важливо, насолоджуватися волейболом.

МИ З ВАМИ ДЕСЬ ЗУСТРІЧАЛИСЯ

Останнього разy в офіційних матчах збірні України та Ізраїлю у відбірковому турнірі чемпіонату Європи-2011. Тоді наша збірна, де грали три волейболістки нинішнього складу Тетяна КОЗЛОВА, Надія КОДОЛА та Інна МОЛОДЦОВА, двічі обіграли, в доволі непростій боротьбі, обіграла суперника, та з першого місця вийшла у фінальну частину. Але і ізраїльська збірна, яку очолював тоді знаменитий Арі Селінджер, здолавши у плей-офф збірну Білорусі, також зіграла у фінальній частині Євро. Втім, як і збірна України, невдало – три поразки в трьох матчах.

ЧЄ-2011. Відбір (за матеріалами сайту sever-volley.at.ua)

Україна - Ізраїль - 3:1 (25:18, 25:13, 18:25, 25:18)

УКРАЇНА: Захожа, Чернецька, Молодцова, Комісарова (к), Козлова, Кодола; Дежкіна (л), Бахрамова, Довгополюк. Тренер - Володимир Бузаев

Ізраїль: Фрейг-Гербер, Велікій, Волівач, Поделінскі, Висоцький, Артеменко; Цінобер (л), Черкес, Аразі, Понте. Тренер - Арі Селінджер

ukr-israel

На ранковому тренуванні Бузаев в буквальному сенсі розжовував своїм гравцям кожне тактичну дію команди суперника. І старання нашого тренера не пройшли даром. В першій партії переломним моментом в партії став епізод, в якому досвідчена Артеменко послала свою подачу в сітку (7:7). Слідом за нею тричі забиває Тетяна Козлова (атака, подача, атака), а Наталя Чернецька забиває перехідний м'яч, змушуючи тим самим Арі Селінджера взяти перерву - 12:8. На другу технічну перерву господарі йдуть вже з перевагою в чотири пункти (16:12), і, більш того, після його закінчення не зупиняються, а навпаки, збільшують свою перевагу до семи очок. Ізраїльтянкам так і не вдалося закрити цей день Захожу та Козлову (25:18).

Другий сет також з самого його початку обіцяє нам впертій боротьбі за кожне очко. 4:6. Далі 7:8. Після короткої перерви Марина Захожа сповна двічі впевнено зіграла на блоці і один раз в атаці. Нарешті проходить зкидання у Комісарової (11:9). А далі… Далі вісім (!!!) подач у її виконанні значно ускладнюють гостям життя. Ані тайм-аут, ані проведені Селінджером заміни не зупинили нашого капітана. У підсумку - 25:13.

Наступна партія знову показує непоступливість обох команд. Рахунок стрибає то в одну, то в іншу сторону (5:6, 7:7, 10:11). Відпрацювала видані їй аванси Довгополюк, забила герой попереднього матчу Інна Молодцова, а Козлову і Захожу суперник так і не в змозі зупинити. Завдяки одеситкам Україні вдається вперше в цьому сеті вирватися на два очки вперед (14:12). Але тут же помиляється на прийомі Захожа, а блок у виконанні Козлової опонентки пробивають тричі поспіль - 14:17. Молодцова ударом першим темпом все ж робить з'йом, а Чернецька та Довгополюк скорочують відрив до мінімуму (17:18). Але це був останній сплеск нашої команди в третій партії. Кінцівку Україна повністю провалила -  1:7. У підсумку 18:25.

Всю першу половину четвертої партії суперники в черговий раз обмінюються разючими атаками і не дозволяють один одному відірватись більше ніж на очко. За рахунку 12:12 Молодцова реалізовує короткий пас Коміссарової (13:12), Кодола пробиває потрійний блок суперника, а Молодцова реалізовує діагональний удар з другої зони - 15:13. Гості все ж скорочують відставання в рахунку до мінімуму (17:16), але на допомогу нашій команді приходить Наталія Чернецька (18:16). Бузаев знову-таки випускає на подачу Аріну Бахрамову, яка знов не підводить! Причому двічі поспіль - 20:16. До цього моменту гості були спустошені і психологічно і фізично. У цей вечір наш блок був просто непробивний. А дії Дежкина і Козлової на прийомі і в захисті заслуговують окремих похвал. 25:18 та 3:1 в матчі.

Набрані очки: Козлова (20), Молодцова (16), Захожа (14), Кодола (9), Чернецька (8), Коміссарова (5), Довгополюк (4)

УКРАЇНА - Ізраїль 3:2 (26:24, 25:18, 27:29, 13:25, 15:10)

Україна: Захожа, Чернецька, Молодцова, Коміссарова (к), Козлова, Кодола; Дежкіна (л),

Бахрамова, Довгополюк. Тренер - Володимир Бузаєв.

Ізраїль: Черкес, Велікій, Волівач, Поделінскі, Висоцький, 16.Артеменко, 9.Цінобер (л), Фрейг-Гербер, Понте.  Тренер - Арі Селінджер

В першій партії збірна України впевнено вела  - 12:6. Далі 21:19, 24:22, проте все ж дозволила суперницям зрівняти рахунок - 24:24. До нашого з вами щастя наступні два розіграшу завершилися на користь нашою збірною.

Перші хвилини другої партії повністю копіюють першу - 12:5. Але тепер уже наша команда не дозволила суперницям не те щоб зрівняти рахунок, але навіть і нав'язати якусь подобу боротьби. Просто незрівнянно виглядають в атаці Інна Молодцова і Тетяна Козлова, яким вдається практично все. Розрив у рахунку зростає лавиноподібним чином - 15:7, 19:8, 23:11. Підсумок - 25:18.

В третій партії українки знаходилися в кроці від перемоги в матчі, але ж поступилися – 27:29. Четверта партія починається в тому ж ключі, що і закінчилася третя. Суперники не відпускають одне одного навіть на відстань витягнутої руки (2:2, 4: 5, 7: 6, 9: 8). Здавалося б, нас знову очікує нервова кінцівка. Команда Ізраїлю заробляє чотири очки поспіль (9:12), але наша збірна тут же відіграє фору - 11:12. А що сталося далі, напевно, не пояснить ніхто. Суперниці повністю закривають Косило і Козлову, а самі, в свою чергу, обрушили град атак. До Артеменко і Велікій приєднується і Юлія Волівач, яку в першому матчі наші гравці вимкнули геть. 11:18. У нашої команди гра зовсім не клеїться. 13:25.

На тай-брейку лідером до моменту зміни сторін майданчика прийшла команда Ізраїлю (8:7), але наша команда заробляє чотири очки поспіль – 11:8. У ці миті Коміссарова чітко вгадує з вибором нападників, які її не підводять. А Козлова з Молодцовою ще й встигають відпрацьовувати в захисті. 11:9,  14:9 та 15:10.

Розклад, рахунок-онлайн та посилання на відео-трансляції відбіркового турніру чемпіонату світу-2018