Збірна України програла збірній Азербайджану у матчі 2-го раунду кваліфікації чемпіонату світу-2018, яка проходить в Баку. Тепер для продовження боротьби за путівку нашій команді необхідно перемагати фаворита групи - збірну Голландії.

Україна – Азербайджан – 0:3 (17:25, 17:25, 21:25)

Україна:  Трушкіна 7 (5 – атака, 1 – блок, 1 – подача), Степанюк 11 (11,0,0), Кодола 3 (2,0,1), Перетятько 2, Дорсман 5 (4,0,1), Рихлюк 7 (7,0,0); Степанчук (л), Козлова 4 (2,2,0), Денисова, Чернуха 1 (1,0,0). Тренер – Гарій Єгіазаров.

Азербайджан: Байрамова 2, Абдулазимова 5, Мамедова 18, Ягубова 1, А.Карімова 4, Рагімова 19; Маммадова (л), Самадова 6, Алієва, Кулан, Позняк 2. Тренер – Фаіг Гараєв.

Судді: Р.Борис (Італія), Б.Муха (Хорватія).

Тривалість матчу: 74 хв. (24+24+26).

Набрані очки: 55-75 (атака – 36/94-38/77, блок – 4-11, подача – 3-8, помилки суперника – 12-18).

31 травня. Палац ігрових видів спорту. 2910 глядачів.

ПАРТІЯ ПЕРША

Після перевірки команди боєм в матчі зі збірної Ізраїля, Гарій Єгізаров в «четвірці» віддав перевагу Надії Кодолі та Анні Степанюк, в «трійці» - Ірини Трушкіній та Світлані Дорсман, на позиції зв’язуючій – більш досвідченій Олександрі Перетятько. В діагоналі, зрозуміло, Олеся Рихлюк.

В першій розіграшах відчувалося хвилювання збоку обох команд – це відбилося на ефективності нападі. Після обміну люб’язностями – 3:2 на нашу користь. І відмінний шанс збільшити перевагу, але не добили кутові нападники. Закінчилося аутом – 3:3. А далі була подача Наталії Мамедової. Два ейси, два збитих прийоми без атаки, і господарки майданчику повели 7:3, зумовивши підсумок партії. Грати залишалося ще довго, але наблизитися до суперника на відстань одного-двох очок так і не вдалося. Був момент, коли після атаки по лінії у виконанні Анни Степанюк та ейсу Світлани Дорсман відставання скоротилося до перспективних трьох баллів – 15:18. Але після ейсу Поліни Рагімової перевага суперника збільшилася до п’яти очок. Кінцівка за командою Фаіка Гараєва – 25:17.

Статистика говорить, що програли в нападі: забили 9 м’ячів з 24-х, припустилися 4-х помилок та двічі були заблоковані, тоді як у суперника такі показники: 13, 26, 2 та 2.

ПАРТІЯ ДРУГА

В другій партії знову в «старті» вийшла Надія Кодола, яка по ходу стартового відрізку поступилася місцем Тетяні Козловій. І Надія, вибачте за тавтологію подарувала нам надію на позитивний підсумок. Потужна атака – 1:0, потім ейс – 3:1. Олеся Рихлюк - 4:2. На перерву пішли з триочковою перевагою – 8:5. Найбільша, як вияснилося потім, перевага збірної України в цьому матчі, була втрачена доволі швидко. Причому віддана своїми руками. Кілька недобитих атак, м’яч, який впав на нашій стороні після перекидання збоку суперника. Можливо, недолік ігрової практики, можливо, психологія – складно сказати. Але рахунок вже 8:8. Були потім класні моменти у виконанні українок: подвійним блоком закрили Поліну Рагімову, потужна атака крізь блок у виконанні Надії Кодоли, але це були лише епізоди. Снайперів азербайджанської команди – Мамедову та Рагімової – вихованок, як відомо, українського волейболу, наші волейболістки не втримали, і самі в нападі більшою мірою не впоралися. Перед другої перерви поступаємося 15:16. Але кінцівка беззастережно програна – 2:9. Знов 17:25.

Статистика свідчить, що знов програли за ефективністю нападу. А цифри маємо такі. Україна – 38 ударів, 12 точних, 4 аути, 4 заблокованих, Азербайджан – 23 удари, але також 12 забитих при одному промаху та одному пострілі в блок. При тому, що прийом у збірної України був краще, ніж у суперника. Крім того, в пасиві 7 своїх помилок, у суперника – 3, в блокуванні також поступилися – 1-4.

ПАРТІЯ ТРЕТЯ

Втім гра не програна, поки не зіграний останній м’яч. Гарій Єгіазаров спробував замінами вплинути на перебіг подій – відразу три заміни в стартовому складі: в діагоналі – замість досвідченої Олесі Рихлюк (в нападі – 21 удар, 7 очок) - Карина Денисова, яка дебютувала в збірній восени, замість Світлани Дорсман – Інна Молодцова і Тетяна Козлова замість Надії Кодоли.

Спочатку програємо – 2:5. З виходом на подачу Молодцової почали надолужувати прогаяне. Після реалізації перехідного м’яча Іриною Трушкіною рахунок зрівнявся – 5:5. Далі – 7:7, 9:9. Рідкий випадок, коли закрили на сітці Рагімову, далі ейс Трушкіної. 11:9 – Фаік Гараєв вимушений взяти тайм-аут. Знов не зуміли розвинути перевагу. 13:13. Тим не менш, на другу перерву вперше в матчі йдемо з перевагою – 16:14 після того, як Анна Степанюк обхитрила захист суперника. Боремося далі – 18:17. Далі кінцівка… І кінцівка знову проходить під акомпанемент атак лідерів суперника – Мамедової та Рагімової. Ми – знов не забивали. 21:25.

0:3 – Україна програла одному з двох своїх головних конкурентів.

СЛОВО СТАТИСТИЦІ

Не поступилися в прийомі, але поступилися в решті основних елементів. Зокрема ефективність нападу майже в три рази гірше: 15% проти 39%. Цей показник враховує забиті м’ячі, а також заблоковані та відправлені в аут. На подачі у команд по 7 помилок, але у суперника 8 ейсів, у нас – 3. Ну і на блоці – 4-11.