Збірна України програли збірній Італії у півфінальному матчі турніру за 9-12-і місця на чемпіонаті світу (U-21) і тепер побореться за 11-е місце у змаганнях.

Італія – Україна – 3:0 (25:18, 25:14, 25:18)

Італія: Комінетті 4, Дзонка 15, Піналі 16, Галассі (к) 5, Ді Мартіно 5, Сбертолі 5; Піччінеллі (л), Ді Сільвестре, Дзоппеларі, Романо 1. Тренер – Мікелє Тотіре.

Україна: Полуян 6 (5 – атака, 0 - блок, 1 – подача), Плотницький 6 (6,0,0), Головень 1 (0,0,1), Рогожін 9 (6,2,1), Остапенко 6 (5,1,0), Клепко 1 (1,0,0); Канаєв (л), Кучер, Ковальов, Столбунов, Лиходід 4 (3,0,1). Тренер – Микола ПАСАЖІН.

Судді: А.Касадор (Бразилія), М.Г.Рейєс (Колумбія)

Набрані очки: 75-50 (35-26 – атака, 9-3 – блок, 7-4 – подача, 24-17 – помилки суперника).

1 липня. Чеське Будейовіце. «Будвар Арена». 25 глядачів.

Матч Україна – Італія повинен був розпочатися о 21.00 за київським часом, але затягнулися два попередніх матчах, в останньому із яких визначилися команди, які зіграють за 9-е та за 11-е місця. Отже, в десятку вже увійшла Туреччина, яка в надпруженому двобої обіграла команду-відкриття  другого етапу змагань Єгипет – 3:1. Тут справа могла затягнутися ще десь хвилин на двадцять, але єгиптяни не використали кілька сетболів. 31:29 на користь турок.

Українські волейболісти за матчем за участю одного з майбутніх суперників в доброму гуморі. Якщо останній матч групового турніру нічого не вирішував в турнірному плані, то сьогоднішній –набув неабиякої принциповості. Звісно, це не боротьба за медалі, але потрапити в «десятку» на чемпіонаті світу все ж таки справа престижу. Не тільки для команди, але й для України.

ПАРТІЯ ПЕРША

Але дебютна партія не задалася, причому із самого початку. Серія помилок в прийомі, чітка реалізація контратак від італійців – 6:3. Ставка на Володимира Остапенка не виправдалася. Принаймні на даному етапі: промах та блок від суперника – 8:3 італійці попереду. Ще кілька власних помилок і вже «-8» - 3:11. Партія втрачена. Звісно, не обійшлося без яскравих епізодів у виконанні українських волейболістів – атака із задньої лінії від Тимофія Полуяна, «зліт» від Андрія Рогожина, ейс Кирила Лиходіда, який при рахунку 9:16 замінив Олега Плотницького, але концептуально це нічого не поміняло. Загальної картини гри не було. Партія програна.  18:25 – початок гірше не придумаєш.

ПАРТІЯ ДРУГА

Початок другої партії мало чим відрізнявся від першої. 5:1 – попереду суперник. А замість центрального блокуючого Володимира Остапенко, який добре проявив себе в ролі діагонального в попередніх матчах, вийшов номінальний гравець цього амплуа Денис Ковальов. Перша перерва – 8:4. Ось Олег Плотницький потужно вдарив із «двійки»,  а Андрій Рогожин «зачохлив» головного снайпера італійців Паоло Дзонку. Життя налагоджується. 13:12 – перший тайм-аут Італії. Але після цього українці набрали в цій партії тільки два (!) очки. Прірва. Не виходило нічого. Що відбулося з українськими волейболістами?! Питання риторичне. На даному етапі. А поки 14:25. Можливо в третій партії щось зміниться?

ПАРТІЯ ТРЕТЯ

На старті партії рівна боротьба – 7:7 після ейсу Тимофія Полуяна. Італійці відповіли потужним пострілом із «4». 8:7. На наступному відрізку знов зашкутильгала атака. При рахунку 15:12 Тимофія Полуяна змінив Кирило Лиходід та звів відставання до мінімуму – 15:14. Далі – 17:16. Але серія помилок в прийомі підписала капітуляцію українцям – 23:17. У підсумку – 25:18, як і в першому сеті. Україна в світову «десятку» не потрапила.

В заключний день чемпіонату світу українська збірна проведе матч з Єгиптом. За почесне 11-е місце.

Чемпіонат світу (U-21). За 9-12-і місця.