Львівська команда "Барком-Кажани" під керівництвом Угіса Крастіньша завершує підготовку до стартовий матчів чемпіонату Польщі.

Волейбольний сезон 2022-2023 років буде знаковим для львівського клубу «Барком-Кажани». Чотириразовий чемпіон України вперше у своїй історії зіграє в чемпіонаті Польщі, причому у найелітнішому дивізіоні «Плюс-Лізі», де виступають не лише найсильніші клуби цієї країни, а й усієї Європи. Достатньо сказати, що майбутніми суперниками львів'ян стануть дворазовий переможець Ліги чемпіонів останніх років «Закса», а також широко відомі у волейбольному світі клуби «Ястржебські Вегель», «Скра», «Ресовія».

Українці готуються до нового сезону з кінця серпня, але лише два тижні тому до команди приєднався її головний тренер Угіс Крастіньш. Він майже два місяці провів зі збірною України, з якою успішно виступив на чемпіонаті світу.

Угісе, скажіть, складно перемикатися зі збірною на клуб, із чемпіонату світу на підготовку команди до нового турніру?

Ні, тут нема нічого незвичайного. Це моя робота. А оскільки мені це доводиться робити не вперше, то все пройшло, можна сказати, у штатному режимі. Тим більше, що і зі збірною, і з клубом ми розташовувалися і розташовуємось тут же у Польщі.

Як я розумію, перебуваючи у збірній, Ви тримали руку на пульсі та знали, що відбувається у «Баркомі»?

Звісно, причому зв'язок підтримував постійно, коли я мав вільний час. Тож я був у курсі всіх подій, як проходили тренування, як адаптувалися новачки у клубі тощо. Адже нам доводиться будувати команду, якщо не з нуля, то багато в чому нову.

Давайте одразу ж про новобранців. Їх у команді досить багато порівняно з минулим сезоном. Раніше з усіма були знайомі особисто?

Якщо брати українських волейболістів, то знаю практично всіх. З кимось разом працював раніше, з кимось перетинався у збірній, решту бачив в іграх чемпіонату України. Тому з ними мені було простіше. Легіонерів знав лише за характеристиками, когось бачив на відеозаписах. Але тижня цілком вистачило, щоб з кожним познайомитись ще ближче. Тепер, головне, щоб гравці знаходили повне порозуміння один з одним та з тренером на майданчику під час проведення матчів.

Скільки всього гравців буде включено до остаточної заявки на участь у «Плюс-Лізі»?

Чотирнадцять. Усі вони зараз тренуються у загальній групі і, я думаю, що жодних змін у складі до початку чемпіонату Польщі вже не буде.

– «Барком-Кажани» останніми роками постійно брав участь у єврокубкових турнірах, а цього разу відмовився від цього. Чому?

– Тому що у «Плюс-Лізі» у нас буде гарантовано 30 матчів за сезон і практично всі вони, враховуючи силу суперників, напевно стануть схожими на єврокубкові поєдинки. Тож часу в календарі, щоб перемикатися з одного турніру на інший, у нас немає. Хотілося б більше зосередитись саме на чемпіонаті Польщі та виступити тут гідно.

– Ви вже визначили завдання команди на новий сезон?

– У «Плюс-Лізі» виступатимуть 16 сильних клубів. Тому на кожну гру, кожного суперника постараємося налаштовуватися як на вирішальний поєдинок. Будемо боротися за перемогу. Якщо за підсумками турніру ми зуміємо пробитися до десятки, то вважатимемо, що завдання виконане.

Де плануєте проводити домашні матчі?

Оскільки у Львові поки що це зробити неможливо, обрали як домашній майданчик один зі спорткомплексів міста Краків. Арена вміщує 2,5 тисячі глядачів. Дуже сподіваюся на те, що окрім українців, які тут поки змушені проживати через війну, нас підтримуватимуть і місцеві вболівальники.

– Коли стартує чемпіонат Польщі?

Дебютний матч ми маємо провести 2 жовтня. Дуже хотілося б розпочати із позитивного результату. Це надало б нам додаткової впевненості надалі.

ugis krastinsh

Додамо, що склад «Баркома-Кажани» у сезоні 2022-2023 років буде таким:

Центральні блокуючі: Владислав Щуров, Богдан Мазенко, Ілля Довгий, Артем Смоляр

Догравальники: Йонас Квален (Норвегія), Юліус Фіркаль (Словаччина), Олег Шевченко, Віталій Кучер, Тимур Цмокало

Зв’язуючі: Мурат Єніпазар (Туреччина), Олексій Головень

Діагональні: Василь Тупчій, Володимир Тевкун

Ліберо: Дмитро Канаєв, Андрій Жуков

barkom kazhany lviv