Дівоча збірна України з волейболу виборола срібні нагороди чемпіонату СЄВЗА-2024 у віковій категорії до 20 років.

Турнір пройшов у литовському місті Шяуляй. Там українські волейболістки здобули чотири перемоги у п’яти матчах, програвши лише збірній Польщі (0:3), яка у підсумку і стала переможцем цьогорічної СЄВЗИ.

Чемпіонат СЄВЗА-2024. Дівчата. U-20

Латвія – Україна - 0:3 (15:25, 22:25, 21:25)

Литва – Україна - 2:3 (25:22, 25:20, 15:25, 22:25, 6:15)

Україна – Азербайджан - 3:0 (25:12, 25:6, 25:10)

Польща – Україна - 3:0 (28:26, 25:22, 25:20)

Україна – Естонія - 3:0 (25:12, 25:10, 25:21)

Отже, золоті нагороди та пряму путівку на чемпіонат Європи здобула Польща, Україна завоювала “срібло” , Естонія - “бронзу”.

eevza ukraine

Підопічні Артема Дигтяренка також вийшли до другого кваліфікаційного раунду Євро. Він запланований на квітень 2024 року. Місце, точні дати проведення та суперники стануть відомі пізніше.

Крім того, організатори змагань обрали кращих гравчинь турніру. У збірній України приз отримала Андріана Павлик, яка увійшла до трійки найрезультативніших волейболісток турніру. За п’ять матчів (15 партій) нападниця набрала 65 очок.

andriana pavlyk

Склад дівочої збірної України U-20:

пасуючі: Анастасія Горбаченко (СК "Балта"), Вероніка Тверда (ВК "Буковинка");

догравальниці: Маргарита Гейко (СК "Прометей"), Богдана Грицик ("Аланта"), Андріана Павлик ("Регіна-МЕГУ-ОШВСМ"), Діана Підтикана (СК "Прометей");

центральні блокуючі: Катерина Жилінська ("Академія Прометей"), Поліна Герасимчук (ВК "Буковинка"), Крістіна Старостенко (ВК "Буковинка"), Марія Риболовлєва ("Галичанка-ЗУНУ");

діагональні: Кіма Жаркова (ВК "Буковинка"), Марія Накоскіна ("Регіна-МЕГУ-ОШВСМ");

ліберо: Марія Драпак (ВК "Буковинка"), Яна Прокопова ("Регіна-МЕГУ-ОШВСМ").

Головний тренер: Артем Дигтяренко (ВК "Буковинка").

ukarine volleyball team

Додамо, що наприкінці минулого року на чемпіонаті СЄВЗА у віковій категорії до 18 років такого ж результату досягли юнаки під керівництвом Костянтина Рябухи та дівчата на чолі з Анастасією Котляренко. Вони теж посіли другі місця та здобули срібні медалі, програвши у вирішальному матчі збірним Польщі.

Зазначимо, що з 10 по 14 січня 2024 року в аналогічному турнірі зіграє і молодіжна збірна України U20 (юнаки). Детальний розклад матчів ви знайдете за цим посиланням.