Збірна України (U-20) перемогла збірну Францію в матчі групи І чемпіонату Європи та вже вийшла у вісімку кращих на континенті. За які місця боротиметься наша команда, визначиться після матчів останнього дня.

Франція – УКРАЇНА – 0:3 (15:25, 19:25, 24:26)

Франція: Шиненйезе 7, Бассеро 5, Пану 5, Манусоакі 4, Тораль 8, Мейер 3; Дієз (л), Парвілль (л), Вейднер, Аллє. Тренер – Жослен Тріллон.

УКРАЇНА: Полуян (к) 7 (7 – атака, 0 – блок, 0 – подача), Головень, Плотницький 15 (7,1,7), Рогожин 13 (6,6,1), Вієцький 18 (16,0,2), Клепко 2 (1,1,0); Канаєв (л). Тренер – Микола ПАСАЖІН.

Тривалість матчу: 72 хв. (20+23+29).

Судді: С.Войцеховський (Білорусія), Д. Рихлік (Чехія).

Набрані очки: 58-76 (28-37 – атака, 7-8 – блок, 3-10 – подача, 20-21 – помилки суперника)

6 вересня. Пловдив. СК «Колодрума». 150 глядачів.

Цей матч був останнім шансом французів зачепитися за наступний раунд чемпіонату Європи. Після трьох поспіль поразок з рахунком 2:3 їх влаштовувала тільки перемога.

Але підопічним Миколи Пасажіна було все рівно, яка мотивація у суперника, вони продовжували свій матч зі словенцями, який, нагадаємо, завершився шістьма подачами Олега Плотницького при рахунку 19:19. Тут все розпочалося з подачі Олексія Головеня після того, як Плотницький відкрив рахунок в матчі. А потім зробив три дежурних ейси. 6:1. Те що треба у матчі з командою, яка прагне вести швидку гру. Блок Андрія Рогожина і ще один ейс від нього. 8:2. При рахунку 10:4 на подачу вийшов Дмитро Вієцький. І в цій розстановці була зумовлена доля першого сету. Де не долітала до підлогу подача, чітко спрацьовували нападники, які отримували м’яч без боротьби. 16:4. Далі в тому ж в дусі – 25:15. Відмінний початок. Так би і далі.

У другому сеті українці знов зробили ставку на потужний початок. І знов подавав Головень, а забивав Плотницький. Дмитро Вієцький по лінії – 3:1. Вправна робота на блоці привела до заміни основного діагонального у французів при рахунку 5:1 на нашу користь. Знов Вієцький – на перерву пішли з триочковою перевагою. 8:5. Французи не здавалися – 10:8. Але знов на подачі Плотницький. Партнери допомогли – 15:8. Далі – 16:9. Але кілька поспіль позитивних дій від французів і знов інтрига – 18:14. Тут вже стала в нагоді подачі Олексія Головеня. 23:16 – Полуян реалізував м’яч, який переходить. 25:19 та 2:0 в матчі.

Зробивши відмінний заділ на шляху до перемоги, хлопці не зупинилися на досягнутому, постійно себе заводячи. Тренерський штаб також не давав їм заспокоїтися. Для французів третій сет був останнім шансом зачепитися за матч, але це мало хвилювало набравших оберти українців. Трикольорові, звісно, робили все, що могли, щоб спасти матч, але підопічні Миколи Пасажіна гнули свою лінію, продовжуючи грати з тим самим настроєм, що і раніше. Чого коштує лише розіграш при рахунку 2:1, коли Дмитро Канаєв в стрибку достав м’яча на столику для преси, який знаходився акурат за рекламним щитом. Всі живі, всі здорові, а головне – м’яч у грі. Удар Плотницького з другої зони – 3:1. Атака Вієцького – 11:7, блок Рогожина – 12:8, подача Полуяна – 16:11, ще позитивна дія Рогожина – 20:13. Здавалося, спокійно довести матч до перемоги, справа техніка. Не в даному випадку. Десь розслабилися, розлагодилася атака. І незабаром вже лише «+1». Ну, нарешті знялися – Плотницький. 21:19. І його же подача. Сітка. 21:20. Напружена кінцівка стала реальністю. 24:22 – дві атаки від Тимофія Полуяна і два матчболи для українців. Але і це ще не кінець. 24:24.

Але це були все, на що були здатні французи в цей день. Олег Плотницький поставив переможну крапку – 26:24.

Третя перемога, друга поспіль з рахунком 3:0 – Україна вже у «вісімці» кращих команд Європи. Але явно прагне більшого.