Збірна України (U-20) перемогла збірну Німеччини з рахунком 3:0 та забезпечила собі 2-е місце за підсумком змагань в групі І, а разом з ним участь в боротьбі за медалі в четвірці кращих. Вперше в історії. Суперник у півфіналі – збірна Італії.

Україна – Німеччина – 3:0 (25:18, 25:22, 25:19)

Україна: Полуян 10 (9 – атака, 1 – блок, 0 – подача), Головень 2 (1,0,1), Плотницький 15 (10,0,5), Рогожін 7 (4,2,1), Вієцький 12 (11,1,0), Клепко 4 (4,0,0); Канаєв (л), Столбунов. Тренер – Микола ПАСАЖІН.

Німеччина:  Мьонніх 9, Тіллє 4, Балстер 7, Богачев 9, Крік 5, Біндер 1; Зенгер (л), Раубер 1, Аусте 1, Тіль. Тренер – Йохан ФЕРСТАППЕН.

Судді: Д.Рихлік (Чехія), С.Войцехович (Білорусія).

Набрані очки: 75-59 (39-33 – атака, 4-2 – блок, 7-3 – подача, 25-21 – помилки суперника).

7 вересня. Пловдив. СК «Колодрума». 150 глядачів.

Цей матч для суперників мав різне значення: німці в будь-якому разі залишалися на четвертому місці, а ось українцям конче потрібна була перемога, бажано за рахунком 3:0, щоб не залежати від результату очного  матчу конкурентів Болгарія – Польща, які грали слідом.

Не було сенсу розраховувати, що дисципліновані німці підійдуть до матчу без потрібного настрою. Тож грянув бій. З перших же м’ячів. Німці відкрили рахунок, не помилився  і Андрій Рогожін, який має доволі високу ефективність нападу на цьому чемпіонаті. Яскравий перший темп. 1:1. Олег Плотницький відразу зарядив свою подачу. Черговий ейс – вже 18-й на турнірі. 2:1. Продовжити не вдалося, але німці на своїй шкірі відчули потужність подачі. Ейс Рогожіна – 4:2. Перед першої перервою – 8:6. А потім, відігравши право на подачу, виконувати ії вийшов Плотницький. І, як це часто бувало в таких випадках, пішли у відрив – 12:8. Швидка атака від Георгія Клепка – 16:12. Деякі труднощі зі зйомом. Німці скоротили до двох баллів – 19:17. Тайм-аут Миколи Пасажіна. Повернули впевненість і завершили партію. 25:18.

У другій партії стартували потужно. 6:2. Настільки потужно, що німецький тренер посадив на лаву свого головного снайпера Єгора Богачева. Але, тим не менш, німці знайшли чим відповісти. Подачею Йоханеса Тіллє. Два ейси, помилка в атаці – німці вперше в матчі попереду. І зав’язалася боротьба. За кожний м’яч, удар на удар. 9:9. 10:10. Блок Рогожіна – 13:11. А потім на подачу Дмитро Вієцький . 16:13. Після того, як Полуян заблокував Раубе, який замінив Богачева, наставник повернув свого лідера на майданчик. 17:14. Не дуже допомогло. Кінцівка була напруженою, але українці втримали перевагу. 25:22. Після удару того ж Полуяна.

Третя партія. Знов потужний початок. І знов на подачі. Ейс Головеня – 1:0. Його же подача плюс допомога нападників – 3:0. Упродовж партії українські волейболісти не дали засумніватися, хто сьогодні сильніше. 9:5, 13:8, 16:10. Чим ближче до кінця, то частіше билося серце, принаймні у тих, хто переживав за команду – і поруч з майданчиком, і у екранів своїх моніторів. Але хлопці витримали. 25:19.

3:0 – юніорська збірна України добивається історичного успіху.

Ми в «четвірці» кращих команд континенту. Хто, про це міг мріяти під час 3-го відбіркового раунду. Але це сталося. І значить все реально.

9 вересня о 19.30 півфінальний матч чемпіонату Європи. Суперник – Італія.