Збірна України перемогла збірну Італії з рахунком 3:2 та вийшла у фінал чемпіонату Європи (U-20). При цьому українці програвали на тай-брейку 8:13. 10 вересня, у суботу, о 18.00 фінальний матч зі збірної Польщі.

Україна – Італія – 3:2 (25:12, 24:26, 15:25, 26:24, 15:13)

Україна: Полуян 15 (13 – атака, 0 – блок, 2 – подача), Головень 4 (1, 0, 3), Плотницький 25 (17, 0, 8), Рогожін 11 (6,3,2), Вієцький 8 (4,1,3), Клепко 8 (7,1,0); Канаєв (л), Кучер (л), Столбунов, Остапенко, Лиходід 1 (1,0,0). Тренер – Микола ПАСАЖІН.

Італія: Піналі 13, Сбертолі 2, Галассі 9, Ді Мартіно 10, Маргутті 6, Дзонка 14; Піччінеллі (л), Руссо 1, Дзопелларі, Комінетті. Тренер – Мікелє Тотіре.

Тривалість матчу: 118 хв. (20+28+22+29+19).

Судді: П.Буркевич (Словаччина), І.Шимпль (Словаччина).

Набрані очки: 105-100 (49-42 – атака, 5-10 – блок, 3-18 – подача, 32-45 – помилки суперника).

9 вересня. Пловдив. СК «Колодрума». 100 глядачів.

ПЕРЕД МАТЧЕМ

Явний фаворит матчу – збірна Італії – срібний призер чемпіонату Європи 2015 року в цій віковій категорії. Але Україна і без свого статусу демонструє на цьому чемпіонаті прекрасну гру та результати. Де наша не пропадала. Де півфінал там і фінал.

ПЕРША ПАРТІЯ. РОЗГРОМ

Розпочали потужно. Розпочав Олег Плотницький. Не з подачі. А з атаки. Підтримали партнери. Дмитро Вієцький – 2:0. Олексій Головень – ейс. 4:0 – Україна повела. І з Італією можна грати. До першої перерви вже «+5» - 8:3. Тримаємо перевагу. Далі – 11:4. Італійці взяли тайм-аут. Не допомогло. Успішний відрізок провів Тимофій Полуян – блок-аут плюс ейс. 13:6. Відмінно спрацював Дмитро Вієцький – ще три очки в скарбничці – 19:9. «+10» - з Італією.

Він же і завершив партію. Одна подача – потужна, а за нею естетичний накат під сітку – в четверту зону. І рахунок на табло під стать. 25:12 в партії та 1:0 в матчі.

Plotnitskiy

ДРУГА ПАРТІЯ. РЕВАНШ

Звісно ж, такого ж розгрому в наступній партії складно було очікувати, адже це півфінал чемпіонату Європи, а з іншого боку сітки – італійці. Хоча розпочали українці аналогічно першому сету. Рахунок влучною подачею відкрив Олексій Головень, а потім два ейси зробив Олег Плотницький. 5:1. Втім серією потужних подачі відповів Пьєтро Маргутті. 5:5. Далі все дуже щільно, зокрема в кінцівці. Італійці після другої перерви мали стабільну перевагу в два-три очки – 16:14, 19:16, 21:18. Втім, з виходом на подачу Олега Плотницького напад збірної Італії зник як вид волейбольної діяльності, а у збірної України він працював чітко. Потужний перший темп від Андрія Рогожина, і така ж атака Тимофія Полуяна з «четвірки». І ось вже 21:21.  Далі 24:24. Але останнє слово за італійцями. 1:1 в матчі.

ТРЕТЯ ПАРТІЯ. НА КРОК НАЗАД

Третя партія не задалася відразу – 2:6. Налагодити гру так і не вдалося, хоча і були сплески. 3:10, 6:16 та 15:25. 2:1 – італійці повели.

ЧЕТВЕРТА ПАРТІЯ. ПОДАЧА ЯК ФАКТОР УСПІХУ

Четверту розпочали, як і другу. Знов з ейсу Головеня, а потім і Плотницького, який спантеличив італійців легким накатом в центр майданчику. 5:1. Суперник підібрався – 7:6. Але після блоку Георгія Клепка на Джуліо Піналі саме українці пішли на перерву в доброму гуморі. 8:6. Тимофій Полуян збільшив перевагу до чотирьох баллів – 11:7. Перед другою перервою – 16:13, але італійці не дали піти в одиночне плавання. 18:18 – після атаки Піналі. Далі 20:22. Олег Плотницький відіграв право на подачу, яку сам і пішов виконувати. Розпочав з ейсу – 22:22. Тимофій Полуян з четвертої зони – 23:22. І ще один ейс від Плотницького – 24:22. Два сетболи. Помилився Плотницький, а тут ще італійський центр Руссо кинув планер, який став несподіванкою для українців. 24:24. Втім, і з подачею Андрія Рогожина при рахунку 25:24 суперника теж не впорався. 26:24. 2:2 в матчі. Тай-брейк.

ТАЙ-БРЕЙК. РЕАЛЬНЕ ДИВО

Перше слово, яке прийшло в голову після того, як закінчилася гра, а потім ще довго не сходило  з вуст – «диво». Адже відігралися з рахунку 8:13. Але це диво стало можливим завдяки гарно зробленій роботі, яку зробила Команда під керівництвом Миколи Пасажина. Так, тон та настрій задавав лідер – Олег Плотницький, але попрацювала вся команда. Судіть самі.

9:13. Дмитро Вієцький потужним ударом з четвертої зони відіграє подачу.

На подачу вийшов Олег Плотницький.

10:13. Подача №1. Прийнять-то італійці прийняли, а ось перекинути м’яч на сторону суперника не змогли. Мікелє Тотіре: тайм-аут.

Олег взяв м’яч в руки, подивився на табло та покачав головою: «Таа-ак, буде важко». І почав робити свою справу.

11:13. Подача №2. Після прийому італійці відправляють м’яч на українську сторону без атаки. Плотницький двома руками зверху приймає, Столбунов швидко на Рогожина, який відігрався від Ді Мартіно.

В цей час зал розпочав підскандовувати українським вболівальникам, котрі, як і обіцяли, приїхали на півфінал підтримати  збірну. Їх було небагато, але вони ані не секунду не скидали оберти, підтримуючи команду і в позитивні моменти, і тоді, коли рахунок був не нашу користь.

У італійців також був свій фан-сектор, але проукраїнських вболівальників було більше – і за кількістю, і за гучністю.

12:13. Отже, подача №3. Знов складні умови прийому, але італійці таки зробили удар. Вієцький зблокував, Рогожин зіграв перехідний м’яч. Італійці знов в атаці. І знов Рогожин на блоці. На цей раз без варіантів для захисту.

Тайм-аут Італії

13:13. Подача №4. Італійці в атаці. Спрацював потрійний блок. Тепер наша атака. Вієцький з другої зони, знов м’яч у збірної України. І знов Вієцький, і знов італійський блок. І нарешті змінив напрямок атаки – в четверту зону. На Полуяна. Ризиковано по лінії, але це приносить успіх.

14:13. Подача №5. Італійці прийняли ії на трибуну.

15:13. Подача №6. Атака суперника. Блок Полуяна. Ще одна атака. Рогожин пом’якшив цей удар. А тепер вже право на атаку у збірної України. Стрибнув подвійний блок, але Полуян засунув цей м’яч, як говорять, під шкіру блокуючому, а саме Роберто Руссо. Є-є-є! Перемога!

Неймовірна! Фантастична! Але цілком реальна, адже ми це бачили на власні очі.

Гравці та тренери ще довго не могли повірити в те, що відбулося. Не обійшлося і без чоловічих сліз.