Молодіжна збірна України в першому матчі 2-го раунду відбіркового турніру чемпіонату світу-2017 здобула вольову перемогу над французами.

Франція – УКРАЇНА – 1:3 (25:20, 16:25, 23:25, 20:25)

Франція: Капе 13, Бассеро 2, Пану 15, Манусоакі 6, Мейє 3, Ведне 4; Дієз (л), Тораль 10, Роатта 1, Карден. Тренер – Жослен Тріллон.

УКРАЇНА: Полуян (к) 12 (9 – атака, 1 – блок, 2 – подача), Головень 3 (0,1,2), Плотницький 17 (15,2,0), Рогожин 1 (1,0,0), Вієцький 10 (8,0,2), Клепко 7 (3,4,0); Канаєв (л), Кучер (л), Остапенко 6 (4,0,2), Столбунов. Тренер – Микола ПАСАЖІН.

Тривалість матчу: 102 хв. (25+23+29+25).

Судді: Д.Йєткант (Нідерланди), О.Хоснут (Туреччина).

Набрані очки: 84-95 (43-40 – атака, 9-8 – блок, 4-8 – подача, 28-39 – помилки суперника)

18 травня. Пожареваць. СК «Пожареваць». 70 глядачів.

ФОТО МАТЧУ

team ukraine

ПАРТІЯ ПЕРША

Стартовий склад збірної України повторив найсильнішій варіант Євро-2016. На старті була рівна боротьба – 8:7 попереду французи. До другої перерви вони подвоїли перевагу – 16:14. А в кінцівці ще збільшили – 21:16 та 25:20.

Статистика сету свідчить про те, що з прийомом було все гаразд – 55% проти 18% у суперника, а ось з атакою навпаки: з 27-ми ударів лише 11-ть досягли мети, тоді як у суперника – 16 влучних пострілів з 21-ї спроби. Наша «молодіжка» не поставила жодного блоку, французи – два.

ПАРТІЯ ДРУГА

На старті другого сету Микола Пасажін зробив зміну на позиції, котра в першу чергу стосується блокування: замість Андрія Рогожина – Володимир Остапенко. Завдяки цьому, чи іншим чинникам, але діло пішло. До другої перерви збірна Україна мала шестиочкову перевагу - 16:10. А в кінцівці довела ії до дев’яти балів – 25:16. Рахунок в матчі зрівнявся.

Статистика свідчить, що наша «молодіжка» підсилила подачу, підвищила ефективність нападу і в свою чергу, за рахунок захисту, знизила атакуючі показники французів, які з 23-х ударів направили в майданчик лише шість, п’ять раз при цьому промахнулися і ще раз на заваді став український блок.

ПАРТІЯ ТРЕТЯ

Третя партія, часто-густо стає вирішальною, коли рахунок в матчі рівний. Обидві команди, звісно, про це знали, тож відповідною була і боротьба в цій партії – м’яч в м’яч, особливо, після другої перерви, коли українці ліквідували відставання в чотири м’ячі (9:13). 17:16 – вони повели і напруженій кінцівці дотиснули суперника – 25:23. 2:1 – Україна повела. І, як показав подальший розвиток, ця партія виявилася вирішальною в цьому матчі.

Статистика свідчить, що при приблизно рівних показниках в прийомі, на подачі та в нападі, українці вдвічі перевершили суперників на блоці – шість (3 в активі Георгія Клепка) проти трьох. Це напевно й стало вирішальним фактором успіху в цій партії.

ПАРТІЯ ЧЕТВЕРТА

В четвертій партії українці відразу перевагу та не віддали ії до кінця партії, яка і увінчала поєдинок – 8:5, 16:9, 21:16 і нарешті 25:20.

3:1 – перша перемога на шляху до головної цілі відбору.

В заключній партії більшою мірою все вирішили прийом-подача: французи втратили десять очок через свої помилки в цих елементах. Українці – п’ять, зробивши при цьому п’ять ейсів (французи – 0).

Перед тим, як підбити підсумки, неможна не сказати про українських вболівальників, які підтримували команду під час матчу в місті Пожареваць – до речі, ті ж самі, що і підтримували команду в Пловдиві – Ігор Шитенко+Ко. Подякуємо їм за це! Така підтримка у виїзному матчі в Європі дорогого коштує!

fans

ПІДСУМКИ

За підсумками, відзначимо, що кращим снайпером став Олег Плотницький, який набрав 17 очок. При цьому він не використав свою напевно свою найнебезпечнішу зброю – подачу. Тож вважатимемо, що це наш резерв на найближчі матчі. Діагональний Дмитро Вієцький, який провів на турнірі в Івано-Франківську лише одну партію, тут провів всі чотири, набравши 10 очок.

В п’ятницю, також о 17.30, другий матч – зі збірної Болгарії.

РАХУНОК ОНЛАЙН

Чемпіонат світу (U-21). Відбірковий турнір. Європа. Група Е. Пожареваць (Сербія)