Сьогодні о 19.30 за київським часом збірна України (U-20) зіграє півфінальний матч чемпіонату Європи. Суперник – збірна Італії.

Чемпіонат Європи (U-20)

РЕЗУЛЬТАТИ. Збірна Італії, як збірна Польщі – і переможець групи І, де виступала збірна України, перемогла в усіх п’яти матчах. Чехія, Сербію та Білорусь – майже без проблем, а ось основних конкурентів – Росію та Туреччину – в «п’ятихатках». Причому в матчі з росіянами вони були близькими до поразки, програючи 0:2 та 22:24 в третій партії.

0,8263

СТАРТОВИЙ СКЛАД. Якщо попередні суперники збірної України грали стабільним складом, то у «старті» італійців по ходу турнір відбувалися зміни, а точніше зміна – на одній позиції.

Так в діагоналі тренер випробував аж трьох виконавців. Розпочинав чемпіонат в основі Бальдацці, але «завалив» вже стартову гру з чехами, забивши 1 м’яч з 7-ми. У другому сеті замість нього вийшов Юрій Романо і став чи не головною діючою особою у своїй команди, забивши 12 м’ячів з 21-ї спроби, причому всього по одному разу промахнувся та влучив у блок. Втім, і цей нападник, як виявилося, стабільністю не відзначається. Якщо в наступному матчі – із Сербією – він приносив користь в нападі (в атаці – 10/21), то в матчі з Росією він був замінений вже в першому сеті – 0/5. Знов на Бальдацці, який вийшов у «шістці» у другому сеті. Але і у нього гра не пішла – 2/11. Прийшлося наставнику робити хід конем – іншого виходу вже просто не було – випустити третього за номіналом догравальника (в перших двох матчах він взагалі на майданчик не виходив) – Джуліо Піналі (№10). І нарешті вгадав – Піналі набрав 20 очок, 19 з яких в атаці при 32-х спробах.

Також результативно діяв Піналі і в надважливому матчі з Туреччиною – 25 очок. Хоча про ефективність цього не скажеш – 22,2%: 45 ударів, з яких 22 досягли цілі, 7 влучили в блок, а 5 відправилися в аут.

Втім, на решті позицій старт італійців був незмінним: зв’язуючий – Сбертолі (№6), центральні блокуючі – Галассі (№12) та Ді Мартіно (№18), догравальники – Маргутті (№3) та Дзонка  (№8). В ролі ліберо – Піччінеллі.

СНАЙПЕРИ. Найбільше очок в скарбничку італійців приніс догравальник Паоло Дзонка – 61 (55 в нападі). Недалеко від нього центральний Джанлука Галассі – 56 (14 блоків, 10 ейсів), та новоявлений діагональний Піналі – 55 (50 в нападі).

АТАКА.  Найбільш ефективно атакує Дзонка. 99 ударів – 55 очок, 4 в блок, 6 в аут. У підсумку – 45%= {(55-4-6)/99}х100%.

80%

Умовні позначення: пом – помилки; відм – точні удари; відм,% - відсоток точних ударів; еф – ефективність нападу.

БЛОК. В блокуванні у італійців три лідери. Окрім тих, кому блокувати належить за амплуа – Галассі (14) та Ді Мартіно (12), також зв’язуючий Сбертолі (12).

3

ПОДАЧА. Лідер – Галассі, який зробив 10 ейсів. Шість подач навиліт у Маргутті (9 помилок), 5 – у Піналі.

65

ПРИЙОМ. Основні приймаючі за класичною схемою – ліберо та два догравальники: 307 прийомів з 334-х. За завантаженістю в цьому елементі слід виділити Маргутті, який приймав 153 рази – 45% від загальнокомандної кількості. Рівень відмінного прийому – 25% (39/153, 6 помилок). У ліберо Піччінеллі – 42% (31/73, 4).

serve italy

Матч №1. 02.09.

Чехія - Італія  – 1:3 (22:25, 25:20, 21:25, 20:25)

Італія: Маргутті 11, Сбертолі 4 (2 – блок), Дзонка 11, Галассі 14, Бальдацці 1, Ді Мартіно 9; Піччінеллі (л), Комінетті 5, Романо 15, Руссо. Тренер – Мікелє Тотіре.

Матч №2. 03.09.

Сербія – Італія – 0:3 (15:25, 24:26, 20:25)

Італія: Маргутті 12 (2 ейса), Сбертолі 6 (6 – блок, Дзонка 9, Галассі 10 (6 – блок), Романо 11 (10 – атака), Ді Мартіно 6; Піччінеллі (л), Дзопелларі, Руссо. Тренер – Мікелє Тотіре.

Матч №3. 04.09.

Росія – Італія - 2:3 (25:22, 25:16, 24:26, 12:25, 13:15)

Італія: Маргутті 16, Сбертолі 5 (3 – блок), Дзонка 16, Галассі 10 (4 ейса), Романо, Ді Мартіно 10; Піччінеллі (л), Руссо, Бальдацці 3, Піналі 20 (атака – 19/32), Комінетті. Тренер – Мікелє Тотіре.

Матч №4. 06.09.

Туреччина – Італія – 2:3 (25:19, 21:25, 25:20, 21:25, 8:15)

Італія: Маргутті 6, Сбертолі 5 (3 ейси), Дзонка 16 (атака – 14), Галассі 13 (5 – блок), Піналі 25 (атака – 22/45), Ді Мартіно 4; Піччінеллі (л), Руссо 2, Комінетті. Тренер – Мікелє Тотіре.

Матч №5. 07.09.

Італія – Білорусь –– 3:0 (25:18, 25:23, 25:21)

Італія: Маргутті 4, Сбертолі, Дзонка 9, Галассі 9, Піналі 10, Ді Мартіно 12 (атака – 10/10); Піччінеллі (л), Руссо 2, Комінетті 5. Тренер – Мікелє Тотіре.