Новий рік команда Юрія Мельничука зустрічатиме з прекрасним показником: 11 перемог у 11 матчах!

В останньому передноворічному турі основна увага шанувальників волейболу була прикута, насамперед, до Городка, де місцеві «Епіцентр-Подоляни» мали зіграти з «Юракадемією», котра останнім часом набрала пристойну ходу й обіграла кількох сильних суперників. Відповідно, очікувалося, що харків’яни обов’язково дадуть серйозний бій і городочанам. Паралельно подібного очікували від досі загадкового ВК «Покуття-Прибилів», який на власному майданчику приймав основних переслідувачів «подолян» у таблиці – «Барком-Кажанів». Ну й, нарешті, чи не останній шанс підтвердити свої високі турнірні амбіції мав ВК «МХП-Вінниця», котрий приймав не менш амбітний ВК «Житичі-ПНУ».

У підсумку не все сталося так, як гадалося, але, в основному, тур вийшов досить цікавим…

ГОРОДОК (СК «Епіцентр»)

«Юракадемія» - «Серце Поділля» - 3:1 (30:28, 25:27, 25:15, 25:14)
«Локомотив» - «Епіцентр-Подоляни» - 0:3 (17:25, 17:25, 16:25)

«Серце Поділля» - «Локомотив» - 3:0 (25:21, 25:17, 25:19)
«Епіцентр-Подоляни» - «Юракадемія» - 3:0 (25:14, 26:24, 25:16)

Від волейболістів «Локомотива», який зараз переживає дуже скрутні фінансові часи, очікувати якоїсь захмарної самовіддачі не доводилося апріорі. Вони й зіграли рівно настільки, наскільки дозволили суперники – що городочани, що вінничани. При цьому перші з них виказували відверте бажання приберегти сили на наступний день, коли їх очікувала відповідальна дуель із куди міцнішою нині «Юракадемією». Але варто було їм «включатися» - рахунок у кожній партії швидко зростав на користь підопічних Юрія Мельничука.

«Юристи» ж, вміло переломивши хід напруженого, попервах, протистояння із «Серцем Поділля» (19 очок у підсумку на свій рахунок записав Андрій Рогожин, по 18 – Іван Кривобок та Андрій Левченко), тим самим підтвердили максимальне бажання скласти абсолютно гідну конкуренцію й одноосібним лідерам чемпіонату. Тобто, націлювалися, готувалися і… «посипалися» буквально з перших подач у виконанні Дмитра Сухініна! Відверто «перегоріли» психологічно чи просто злякалися отого свого шаленого настрою – сказати важко, але в будь-якому разі у стартовій партії харків’яни не нагадували самих себе й близько. Натомість, підопічні Юрія Мельничука, підбадьорені вдалим початком, продовжили нарощувати перевагу – 3:0, 9:2, 12:4… Не на жарт «розійшовся» той же Сухінін (у першій партії у його активі виявилося 7 очок із загальних 12), а під кінець серією невідпорних «пострілів» про своє існування нагадали Юрій Томин (у підсумку набрав 11 очок) і Володимир Сидоренко (16 очок)…

Отримавши в перерві «на горіхи» від наставника Сергія Коваленка, у другому сеті волейболісти «Юракадемії» таки спробували переломити хід протистояння. Активізувалися Андрій Левченко та Іван Кривобок, періодично дотепно феєрив під сіткою Іван Черняк… Однак городочани відповіли разючою «гарматою» Сидоренка, який просто не помічав чужі блоки (та ще й на прийомах відпрацював на «ура»!) і розважливими миттєвими комбінаціями першим темпом у виконанні «солодкої парочки» Богдан Середа – Володимир Остапенко. У той же час Денис Фомін у карколомних кидках кілька разів повернув до гри вже «мертві», здавалося, м’ячі. Тож коли Сидоренко черговим «гвіздком» зробив рахунок – 18:13, певно, ніхто не сумнівався в остаточному успіху господарів майданчику й у цьому сеті.

Скоріш за все, не сумнівалися вже й вони самі. А дарма! Адже досвідченіший Левченко неодноразово демонстрував спроможність «витягувати» складні матчі самотужки. Тож спробував зробити і зараз...

Три поспіль ейси у виконанні Левченка (загалом він відзначився 10 разів), у сукупності з помилкою Томина в атаці, і справді ледь не стали переломними. Принаймні, на «більше-менше» майстровий виконавець «юристів» партію перевів. Але й тільки. Оскільки там «подоляни» вдало застосували свою напрочуд грізну зброю у вигляді мобільних подвійних та потрійних блоків. І в кульмінаційний момент саме туди, куди й потребувалося, у високому стрибку злетів Середа – 26:24…

Ну, а в третій партії підопічні Юрія Мельничука знову повністю прибрали ігрову ініціативу до своїх рук. І тепер уже її не випустили. Зрештою, три поспіль невідпорні удари Томина де-факто оформили «Епіцентр-Подолянам» 11-ту поспіль перемогу, яка гарантувала їм зустріч Нового року в статусі одноосібних лідерів чемпіонату.

ВІННИЦЯ (СК ВНМУ)

ВК «МХП-Вінниця» - ВК «Житичі-ПНУ» - 2:3 (25:18, 19:25, 24:26, 26:24, 13:15)
ВСК «МХП-Вінниця» - «Буревісник-ШВСМ» - 1:3 (33:31, 23:25, 21:25, 18:25)

ВК «Житичі-ПНУ» - ВСК «МХП-Вінниця» - 3:0 (25:16, 25:17, 25:16)
«Буревісник-ШВСМ» - ВК «МХП-Вінниця» - 0:3 (20:25, 13:25, 23:25)

А ось у Вінниці тростянецько-житомирський «бойовичок» вийшов на славу! Це був поєдинок дійсно приблизно рівних за потенціалом суперників, тож не дивно, що й основні технічні показники у них виявилися приблизно однаковими. А в таких випадках усе залежить вже від індивідуальної розважливості провідних виконавців. Ось вони почергово й «вистрілювали», почергово же й коливаючи шальки терезів у різні сторони.

Щоправда, до тай-брейку справа могла і не дійти, оскільки в четвертій партії головні бомбардири «Житичів-ПНУ» Віталій Бондар (набрав 5 очок із загальних 24) та Ален Дідовіч (4 із загального 21) майже врятували свою команду, яка, завдяки неймовірній бомбардирській зарядженості Артема Скорохода (набрав 9 очок із загальних 22) і Данііла Портного (5 очок із загальних 16), у кінцівці вела перед – 18:14, 23:20, 24:22… Але далі той же Скороход двома вдалими атаками усе ж змусив опонентів «з’ясовувати стосунки» на тай-брейку.

Там житомиряни постаралися одразу ж «вхопити Бога за бороду» - 3:0, 6:3, 9:6… Проте невдовзі очковий дубль Владислава Щурова на блоці та в атаці зробив рахунок рівним. Дідовіч і Бондар знову «потягли ковдру» на себе, та коли табло висвітлювало 14:12, перший із них примудрився помилися на подачі…

Тростянчани отримали шанс, але тут, схоже, їхній наставник Костянтин Рябуха дещо перемудрив, випустивши на подачу Андрія Стеблецького. Бо 20-річний зв’язуючий, котрий раніше на майданчику з’являвся лише епізодично, у кульмінаційний момент начудив…

Таким чином, ВК «Житичі-ПНУ» зберіг у графі поразок колишню «двійку», а разом із тим – і формальну третю сходинку в таблиці. Що ж до ВК «МХП-Вінниця», то ця поразка стала для нього вже шостою, і за цим показником він зрівнявся з цілою групою опонентів – «Юракадемією», «Серцем Поділля» та «Буревісником-ШВСМ». Щоправда, двом останнім з них ще потребується спробувати зрівнятися і за кількістю наявних перемог…

ТЛУМАЧ (СК «Колос»)

СК «Покуття-Прибилів» - «Барком-Кажани» - 0:3 (22:25, 16:25, 15:25)

Колектив із Тлумача зробив фактично все, щоби скласти визнаному гранду вітчизняного клубного волейболу гідну конкуренцію. Але, що називається. проти класу не попреш. Наставник «Кажанів» Угс Крастіньш, задіявши на майданчику всіх найсильніших серед тих, кому здоров’я дозволяє грати, добився він них максимально серйозного ставлення для амбітного новачка Суперліги. Ті його не підвели. Маючи колосальну перевагу під сіткою (Юрій Семенюк із загальних 11 очок 5 набрав на блоках) та видавши значно кращий відсоток реалізації атак (найбільше постарався Антон Квафарена – 19 очок із шаленим відсотком точності – 86!), львівська команда без особливих складнощів довела поєдинок до перемоги.

ranking superleague man