У матчі з Азербайджаном українки дозволили суперницям набрати лише 20 очок.

УКРАЇНА – АЗЕРБАЙДЖАН – 3:0

(25:7, 25:9, 25:4)

Для того, щоби здобути впевнену перемогу у стартовому матчі турніру, підопічним Юлії Якушевої знадобилося лише 45 хвилин. Напередодні змагань наставниця українських волейболісток підкреслила, що про команду Азербайджану їй нічого не відомо, тож грати доведеться, так би мовити, з чистого аркушу. Можливо, саме цей факт позначився, бо спочатку наші дівчата дещо нервували і припустилися кількох простих помилок. Проте коли в них, що називається, полетіла подача, то в суперниць виникли серйозні проблеми. А тут підключився ще й фірмовий український блок...

Таким чином, сценарій протистояння, образно кажучи, швидко обрав «синьо-жовтий» відтінок, і хоча Юлія Якушева частенько користалася ротацією, перевага її дівчат не зникала. У третьому сеті дійшло до того, що у Валерії Якушевої, певно, рука втомилася від результативних подач, які, зрештою, і підвели рису в цій зустрічі.

Після перемоги над Азербайджаном українські волейболістки не залишили шансів і представницям Естонії.

УКРАЇНА – ЕСТОНІЯ – 3:0

(25:22, 25:10, 25:11)

Все ж таки грати двічі на день – справа фізично не проста. Тим більше, на відміну від Азербайджану, команда Естонії виявилася значно серйознішим суперником. Тож підопічним Юлії Якушевої довелося попотіти куди більше. У першому сеті естонки взагалі тривалий час ні в чому нашим дівчатам не поступалися. І подачі в них летіли досить неприємні, і на прийомах вони відпрацьовували на совість, і на блоках не «проколювалися»... Та все ж у цьому інтригуючому сценарії протистояння проглядалося одне «але». А саме – усвідомлення, що «синьо-чорні» діють фактично на межі своїх можливостей, тоді як «синьо-жовті» однозначно спроможні солідно додати. Дуже доречними виявилися і підказки їхньої наставниці. Тому кінцівку першої партії українки спромоглися відіграти безпомилково, а далі, впіймавши кураж, заволоділи ініціативою міцно і продуктивно. Нарешті ліберо Аліка Луценко налагодила якісний колективний прийом, і це одразу ж дозволило зв’язуючій Дар’ї Великоконь нагороджувати партнерок класними передачами. Тут свої шанси справно використовували Валерія Якушева, Катерина Ткаченко, Марта Федик, Софія Матешук, Валерія Нудьга та Діана Окоро. Таким чином, два наступних сети пройшли під впевнену диктовку підопічних Юлії Якушевої.  

Отже, після першого ігрового дня збірна України є одноосібним лідером. Однак завтра на неї очікують поєдинки з головними конкурентками за перемогу на турнірі – Польщею та Білоруссю, які свої перші матчі також виграли.