Сьогодні о 15.00 за київським часом збірна України (U-20) зіграє другий матч чемпіонату Європи. Суперник – збірна Польщі – чемпіони світу (U-19) 2015 року.

ПЕРШИЙ МАТЧ. ПЕРЕБІГ ПОДІЙ

Для поляків перший матч чемпіонату склався таким же чином, що і для українців – ті ж дві програні стартові партії та перемоги в наступних – 3:2 (2-:25, 22:25, 25:15, 25:22, 15:11)

В перших двох партіях чемпіони світу 2015 року серед 19-річних, а склад більшою мірою саме чемпіонський, багато ризикували на подачі та багато при цьому помилялися – вісім раз в першій партій та сім в другій. Першу партію французи взяли також за рахунок надійної атаки, другу – додали на блоці, хоча ефективність атаки упала. В обох партіях польські волейболісти припустилися по 11 власних помилок.

В третій партії підопічні Павліка звели кількість помилок до мінімуму, в прямому сенсі слова – всього одна за партію, та значно додали в атаці та на блоці. Найбільшу кількість очок – по п’ять, принесли діагональний Даміан Домагала (№10), який вийшов на заміну, та кращий снайпер фіналу чемпіонату світу-2015 (24 очки) догравальник Томаш Форнал (№18). На блоці – чотири балли, зокрема два у Домагали.

В четвертій партії гра польської збірної була вже не такою чистою, як в третій. Знов посипалися помилки на подачі (4). Втім, і французи часто-густо промахувалися – 4 раза на подачі та 7 разів в атаці. Поляки більш зіграли в кінцівці та зрівняли рахунок в матчі.

На тай-брейку рівна перша половина – 7:7, а в кінцівці все вирішила індивідуальна майстерність Бартоша Кволека (№2), який спочатку вибив суперника за прийому, зробивши кілька ейсів, а потім і завершив матч – яскравим класичним пайпом. До речі, зв’язуючий Лукаш Козуб доволі часто використовував в цьому матчі цю комбінацію.

ПЕРШИЙ МАТЧ. СТАТИСТИКА

Отже, збірна Польщі атакувала 122 рази, в 59-ти випадках досягла успіху, 13 – на заваді ставав блок, ще дев’ять разів волейболісти промахувалися. Отже ефективність нападу – 30,3%.  Дев’ять баллів набрані блокуванням, на подачі – 6 ейсів, 4 з яких на тай-брейку, а також 20 (!) помилок.

10 та більше баллів набрали всі п’ять нападників: догравальники Бартош Кволек – 16 (14 – атака, 0 – блок, 2 – подача) та Томаш Форнал – 13 (12, 1,0), блокуючі Якуб Кочановскі – 13 (10, 3, 1) та Норберт Хубер 12 (8,3,1), а також діагональний Пьотр Зьобровскі 10 (9,0,1).

На прийомі польські волейболісти, а приймали більшою мірою три гравці (76 з 83-х) – догравальники Кволек та Фурнал, а також ліберо Масловскі – показали 69% позитивного прийому.