Збірна України (U-20) здобула свою другу перемогу в групі І чемпіонату Європи, взявши верх 3:0 над словецями. В активі українців п’ять очок в трьох матчах.

УКРАЇНА – Словенія – 3:0 (25:18, 25:11, 25:11)

УКРАЇНА: Полуян (к) 8 (8 – атака, 0 – блок, 0 – подача), Головень 1 (0,0,1), Плотницький 15 (8,1,6), Рогожин 11 (8,3,0), Вієцький 14 (9,2,3), Клепко 6 (3,2,1); Канаєв (л). Тренер – Микола ПАСАЖІН.

Словенія: Планіншич, Чопі 1, Окрогліц 13, Мулєц, Тепіч 3, Вртовец 6; Томан (л), Мачек, Кріжаніч 1, Херман 3. Тренер – Саммо Міклавц

Тривалість матчу: 66 хв. (21+20+25).

Судді: Д.Стевановіч (Сербія), О. Сатанассі (Італія).

Набрані очки: 75-48 (36-25 – атака, 8-2 – блок, 11-0 – подача, 20-21 – помилки суперника)

4 вересня. Пловдив. СК «Колодрума». 80 глядачів.

Vietskiy

Матч Україна – Словенія великою мірою був визначальним для обох команд. Перемога українців суттєво підвищувала їхні шанси на вихід в наступне коло, а з другого боку, зменшувала шанси словенців. Тим більше, у нас був боржок перед ними за поразку у відбірковому турнірі. Тож суперники виходили на матч, як на останній бій.

З такою налаштованістю обидва суперника і розпочали битву. Словенці повели 2:0, 4:2. Дмитро Вієцький відігрався, але суперник тримав перевагу – 7:5.

Наздогнали рівно на екваторі. Вся команда попрацювала у захисті, а Тимофій Полуян завершив зусилля партнерів. Дуже доречним був ейс Дмитра Вієцького, а за ним і блок на краю сітку – добрий знак для збірної України. І це, як виявилося, було лише початком фільму жахів для словенців. До другої перерви вони ще продовжували чинити опір. 16:15 -  після чергового пострілу Дмитра Вієцького. Деморалізувала суперника подача Олексія Головеня. Розпочалося з ейсу. 18:16. Потім Плотницький з третього разу таки пробив захист суперника, який ажніяк не бажав здаватися. 20:16. Це був перелом. Остаточно добив суперника ейс Плотницького – 23:17. Українці вже свого не впустили. 25:18. На радість українських вболівальників, які спеціально приїхали в Пловдив підтримати свою команду та стали одним з факторів успіху.

На хвилі перемоги в першій партії підопічні Миколи Пасажина надпотужно розпочали і другий. Вже в першій атаці Олег Плотницький забив «цвях» чи не другу зону суперника. Супер! І тут же відзначився ейсом. 2:0. Тимофій Полуян – 3:1. Дмитро Вієцький заблокував в «шнурки» головного снайпера словенців, також діагонального, Матіца Вртовеца, немов показуючи, хто в домі господар. Після потужної атаки Полуяна суперник взяв ранній тайм-аут. 6:1. Але це не допомогло – українців не зупинити. 8:2, 16:8 та 25:11. 2:0 в матчі.

Третя партія – останній шанс для збірної Словенії. І суперник зробив все, щоб цей шанс використати. Але за рахунку 19:19 на лінію подачі вийшов Олег Плотницький. Наставник словенців Саммо Міклавц навіть взяв тайм-аут у зв’язку з цим. Не допомогло. Після першої подачі суперник повернув м’яч на сторону українців, і Дмитро Вієцький вирішив питання. 20:19. Єдина атака словенців відбулася за рахунку 21:19. І та в «молоко». Далі - без  шансів. Ейс! Ейс! Ейс!!! 25:19.

3:0 – друга перемога збірної України.

5 вересня на чемпіонаті вихідний, а 6-го, о 15.00, збірна України зіграють з французами.