Збірна Україна перемогла збірну Австрії в першому матчі відбіркового турніру чемпіонату Європи-2017.

УКРАЇНА – Австрія – 3:0 (26:24, 25:13, 25:13).

УКРАЇНА: Кодола (к) 7 (6 – атака, 0 – блок, 1 – подача), Кириченко 10 (9,1,0), Новгородченко 4 (1,0,3) Трушкіна  7 (4,2,1), Чернуха 9 (9,0,0), І.Молодцова 9 (6,2,1); Дельрос (л), Козлова 7 (5,0,2), Юрченко 2 (2,0,0), Дорсман 3 (2,1,0). Тренер – Гарій ЄГІАЗАРОВ.

Австрія: Байде, Мюллер 6, Кртянска 4, Марос 5, Марковіч (к) 6, Фоглер 7; Валлнер (л), Конрад, Шміт 2, Ерхарт 5, Хольцер. Тренер – Светлана ІЛІЧ.

Тривалість матчу: 66 хв. (21+20+25).

Судді: А.Міхліч (Польща), С. Колемайнен (Фінляндія).

Набрані очки: 76-50 (44-22 – атака, 6-9 – блок, 8-4 – подача, 18-15 – помилки суперника)

16 вересня. Южне. ФСК «Олімп». 1300 глядачів.

Це був перший матч національної збірної України в Южному за останні чотири роки і четвертий за історію команди. Суперник для початку – Австрія – був той, що потрібно. Головний тренер австрійської команди Светлана Іліч теж визнавала фаворитом саме українок. Втім, психологічний аспект спорту ще ніхто не відміняв.

Зайве хвилювання, як казала на прес-конференції Надія Кодола, яке було пов’язане з бажанням проявити себе перед рідною публікою, а вболівальників зібралося чимало, а також – це вже слова Гарія Єгіазарова – з недостатньою ігровою практикою, позначилося на грі. З іншого боку, австрійські волейболістки теж бажали себе проявити.

Рахунок в матчі відкрила Інна Молодцова, яка грає за місцевий за «Хімік». Удар із другої зони. Другий балл ще від однієї волейбоілсти «Хіміку» - Анастасії Чернухи – 2:1. Повели 5:2, алеавстрійки за рахунок блок швидко наздогнали – 5:5. Далі йшла рівна боротьба. Команда Іліч вправно діяли у захисті, заважаючи господаркам відірватися у рахунку. По ходу партії наставник збірної навіть замінив свого капітана – вийшла Тетяна Козлова. Відірватися вдалося лише наприкінці сету – 24:22. Але після ейсу Ніколіни Марос рахунок вже рівний – 24:24. Гарію Єгіазарову прийшлося взяти тайм-аут. Після цього його підопічна по «Сєвєродончанці» Ганна Лісєєнкова двічі поспіль зіграла блок-аут – 26:24.

Тетяна Козлова вийшла зі старту в другій партії і саме в розстановці на ії подачі збірна України зробила вирішальний відрив – 12:1. А розпочалося з ейсу ще однією волейболістки, яка знає цей ігровий майданчик, як свої п’ять пальців – Олени Новгородченко. Стартували 3:0, і це був добрий заділ. Звісно, питань щодо переможця партії надалі не виникало – 25:15. Україна реалізувала перевагу в класі та захопила психологічну перевагу, суперник навпаки – виглядав дещо пригниченим.

В третій партії – 25:13. 3:0 – впевнений старт збірної України.

У суботу о 16.00 черговий матч. Наступний суперник – збірної Латвії, яка в перший день програла італійкам.