Збірна Україна здобула другу перемогу у групі А відбіркового турніру чемпіонату Європи-2017. Українки перемогли латвійську збірну з рахунком 3:0.

УКРАЇНА – Латвія – 3:0 (25:10, 25:14, 25:17)

УКРАЇНА: Кодола (к) 15 (9 – атака, 1 – блок, 5 – подача), Кириченко 12 (9,0,3), Новгородченко 2 (1,0,1) Трушкіна  5 (3,2,0), Чернуха 4 (3,1,0), Дорсман 11 (8,2,1); Дельрос (л), І.Молодцова 2 (1,0,1), Козлова 4 (3,0,1), Юрченко 3 (3,0,0). Тренер – Гарій ЄГІАЗАРОВ.

Латвія: Яудзема 8, Долотова 2, Храпане 3, Сола 6, А.Лече 2 Юрсоне (к) 8; Ліпенлауска (л), Меллупе 2, Дзеркале 2, Смірнова. Тренер – Яніс ЛЕЙТІС.

Тривалість матчу: 62 хв. (20+20+22).

Судді: С.Колемайнен (Фінляндія), С.Вайцеховіч (Білорусія).

Набрані очки: 75-41 (44-22 – атака, 7-2 – блок, 11-0 – подача, 16-15 – помилки суперника)

17 вересня. Южне. ФСК «Олімп». 650 глядачів.

Матч №2. І знову Україна фаворит. З хвилюванням впоралися ще вчора, а недооцінки не було як такої. З першого розіграшу підопічні Гарія Єгіазарова спантеличили суперника своєю подачею. Перша подача – перший ейс. Олена Новгородченко – 1:0. А наступна людина, яка вийшла на подачу, Надія Кодола – разом з партнерками зняла всі питання відносно переможця партії. 11:1. Чотири ейси зробила капітан збірної, в решті розіграшів впевнено в контратаці діяли нападникі. Під стать Надії подавали і інші українські волейболістки – не так ефективно, але по два-три очки переваги в кожній розстановці Україна здобувала. Після другої перерви Гарій Єгіазаров дав ігрову практику Карині Юрченко та звя’зуючій Марині Дегтярьовій. Звісно, кардинально це на перебігу подій не сказалося. 25:10. Зберегти і надалі настрій та таке ж прагнення до перемоги.

Зберегли. Те ж саме відбулося і в другому сеті, хоча Латвія поліпшила свої показники, а Україна зробили більше помилок, ніж раніше. Господарки повели 8:3, далі 16:9. Оформила перемогу в сеті Ганна Кириченко 25:14.

В третьому сеті Гарій Єгіазаров змінив половину стартової шістки – вийшли Інна Молодцова, Каріна Юрченко та Тетяна Козлова. Латвія зі свого боку відповіла потужним стартом – 5:1. Втім, збірна України швидко зрівняла рахунок – 5:5. На рівних команди йшли до першої перерви. 8:7 – Україна попереду. Після чого господарі вже контролювали гру до кінця. 25:17.

3:0 – друга перемога збірної України в Южному.

Інесе ЮРСОНЕ, капітан збірної Латвії:

- По першим двом сетам мені нічого сказати про нашу роботу. Що стосується третього, наш прийом був краще, і в результаті ми могли організувати якусь контрігру. Наступна гра - з Австрією. Намагатимемося дати справжній бій.

Яніс ЛЕЙТІС, головний тренер збірної Латвії:

- Гра почалася з подачі української збірної – суперник подавав краще, ніж в першому матчі. Наш супротивник не дав нам ані шансу у грі. Проте, коли запрацював наш прийом, гра стала швидше та щільніше. Сьогодні я задоволений своєю командою більше, ніж, вчора в матчі проти Італії.

Надія КОДОЛА, капітан збірної України:

- В першому та другому сетах ми дуже добре подавали, виконавши таким чином план на гру. Проте, в третьому ми почали трохи експериментувати, і ви могли бачити, що це частково вплинуло на результат.

Гарій ЄГІАЗАРОВ, головний тренер збірної України:

- Ми планували вчинити тиск подачею і в першому сеті цей план спрацював. Крім того, ми мали суттєву перевагу у грі на сітці. Що стосується третього сету, я зробив три заміни, щоб перевірити деякі поєднання перед завтрашнім матчем з Італією.