Збірна України, показавши яскравий волейбол в справжній спортивній атмосфері ФСК «Олімп», програла збірній Італії у відбірковому матчі групи А чемпіонату Європи - 2:3.

УКРАЇНА – Італія – 2:3 (17:25, 25:21, 25:19, 11:25, 12:15)

УКРАЇНА: Кодола (к) 14 (12 – атака, 0 – блок, 2 – подача), Кириченко 8 (8,0,0), Новгородченко 3 (2,0,1) Трушкіна  14 (9,4,1), Чернуха 2 (1,1,0), Дорсман 13 (10,1,2); Дельрос (л), Юрченко 8 (7,1,0), Степанюк 1 (1,0,0), Козлова 1 (1,0,0). Тренер – Гарій ЄГІАЗАРОВ.

Італія: Егону 29, Орро 4, Кірікелла 13, Данезі 1, Тіроцці (к) 9, Сілла 11; Леонарді (л), Босетті 4, Ніколетті. Тренер – Крістіано ЛУККІ.

Тривалість матчу: 107 хв. (23+24+25+19+16).

Судді: А.Міхліч (Польща), С.Вайцеховіч (Білорусія).

Набрані очки: 90-105 (51-52 – атака, 7-14 – блок, 6-10 – подача, 26-29 – помилки суперника)

18 вересня. Южне. ФСК «Олімп». 1550 глядачів.

Матч Україна – Італія очікували ще з того моменту, як був оголошений календар змагань. І ось нарешті. Поєдинок не обманув очікувань. Справжня спортивна атмосфера, обопільне прагнення до перемоги, розсип яскравих волейбольних дій. Це все можна було побачити в неділю у виконанні фаворитів групи.

ПАРТІЯ ПЕРША. ЕГОНУ ПРОТИ УКРАЇНИ

Розпочиналося, щоправда, не все так оптимістично. З початку матчу майже нічого не виходило в нападі, італійська збірна навпаки грала на сітці потужно та ефективно, щоправда, це відбувалося в основному завдяки темношкірій діагональній Паолі Егону (7 очок в атаці в першому сеті), але цього мало не показалося. Нападниця зробила свою справу і на блоці (3 очки). Завдяки цьому перевага суперника сягнула шести очок відразу після того, як італійки перетнули екватор – 14:8. У виконанні української збірної запам’ятався епізод, коли Ірина Трушкіна один в один «зачохлила» Егону. Це було яскраво, але це був лише епізод. 25:17 – на користь італійок.

Вже наприкінці сету відбулася зміна на позиції діагональної – замість 21-річної Анастасії Чернухи вийшла 18-річна Карина Юрченко. В другому сеті Юрченко вийшла в «старті» і стала однією з найяскравіших фігур на майданчику.

ПАРТІЯ ДРУГА. ІНША УКРАЇНА

Свіжа кров немов надала сил збірній Україні. В другому сеті на майданчику була вже інша команда – емоційна, агресивна, ефективна. Потроху розібралися і в нападі, і в захисті. Стала промахуватися Егону (4 точних удари та 4 аути в цьому сеті), а наші гравці стали знаходити білі плями у захисті суперника. Ось Олена Новгородченко видала пас-цукерку своїй екс-одноклубниці Ірині Трушкіній на одиночний блок. М’яч в майданчику. 8:5. Після удару Надії Кодолу перевага подвоїлася – 18:12. Італійки скоротили відставання – 18:16. Але українки за рахунок фантастичного захисту та ефективного нападу не тільки втримали цю невеличку перевагу, але й подвоїли. В непростій ігровій ситуації Олена Новгородченко ризикнула дати контрольний м’яч Карині Юрченко і та на подвійному блоці спрямувала його прямісенько між руками блокуючих та антеною в лінію. Яке самовладання! І це не в повні дев’ятнадцять років. 25:21.

ПАРТІЯ ТРЕТЯ. ПОДАЧА, ЗАХИСТ, АТАКА

За рахунок подачі Олени Новгородченко та колективних дій Україна вже зі старту пішла вперед – 3:0. Далі ще ейс від Ганни Кириченко – 5:1. І знов за рахунок захисту та нападу втримуємо перевагу. І знов Юрченко завершила цю партію. На цей раз вона вправно атакувала від рук суперника на подвійному блоці. 25:19.

ПАРТІЯ ЧЕТВЕРТА. ПРИЙОМ

На початку четвертого сету українська збірна відразу провалилася на подачі (Паоли Егону) – 1:5. Й надалі проблеми в прийомі давалися взнаки. Незабаром - 3:10. А на фініші 11:25.

ПАРТІЯ П’ЯТА. СВОЇ ПОМИЛКИ

На тай-брейку Україна після удару Надії Кодоли лідирувала 12:10. Три очки залишалося набрати, щоб здобути таку важливу домашню перемогу над основним конкурентом. Але…

Після подачи Трушкіної зіграла блок-аут Кірикелла – 12:11. Помилка в атаці від Юрченко – 12:12. Тайм-аут, наприкінці якого Гарій Єгіазаров розмовляє тет-а-тет з Новгородченко. Не дуже чіткий прийом від Кириченко, і зв’язуючій нічого не залишається, як віддати передачу Кодолі в «четвірку», де ії вже очікувала «стіна» Егону (190 см) – Кірікелла (195). 12:13. Помилка Кодоли в прийомі після подачі Босетті. 12:14. І на останок промах Дорсман, яка, щоправда, атакувала, достаючи м’яч із-за голови. 12:15.

italy vs ukraine

ШАНС №2

2:3 – достойна гра зі збірної Італії. Але тепер, щоб напряму відібратися у фінальну частину Євро-2017, треба перемагати конкурента на його майданчику, звісно не втрачаючи при цьому концентрації в матчах з латвійською та австрійською збірною. Другий тур відбудеться 23-25 вересня в невеличкому історичному містечку Монтекатіні-Терме  - спа-курорті в провінції Пістоя італійського регіону Тоскана.