Чоловіча збірна України програла в збірній Греції в своєму третьому п’ятисетовому матчі групи С відбіркового турніру чемпіонату Європи-2017. Після 1-го туру в групі С збірна України на 3-му місці.

УКРАЇНА – Греція – 2:3 (19:25, 27:29, 26:24, 25:23, 11:15).

УКРАЇНА: Терьоменко 13 (10/12 – атака, 3 – блок, 0 – подача), Жилінський 16 (10/18,4,2), Ковальчук 1 (0,1,0), Стаценко 3 (2/5,0,1), Шоркін 12 (11/22,1,0), Єрещенко 15 (11/30,3,1); Гармаш (л), Богатирьов 3 (0/1,0,3), Осадца, Дрозд, Тупчій 17 (14/28, 2,1). Тренер – Віталій СТАДНІКОВ.

Греція: Джуріч 38 (!), Стівахтіс 4, Петреас 10, Андреадіс 8, Кументакіс 6, Фрагкос 14; Стефану (л), Протопсалтіс 3, Султанопулос, Цумакас. Тренер – Сотіріос ДРІКОС.

Тривалість матчу: 140 хв. (24+37+31+31+17).

Судді: М.Дімерделен (Туреччина), Л.Настасе (Румунія),

Набрані очки: 108-116 (58-59 – атака, 14-16 – блок, 8-8 – подача, 28-33 – помилки суперника)

18 вересня. Козані. СК «Козані». 2000 глядачів.

Для України це був матчі-копія попереднього дня - проти Бельгії, коли вони відігралися після 0:2, але програли на тай-брейку.

«Наша нездатність реагувати на подачі збірної України після перших двох сетів сьогодні мало вирішальне значення в перетворенні гри», сказав тренер збірної Греції Сотіріос Дрікос.

«Грати 15 сетів упродовж трьох днів дуже важко», відзначив ліберо збірної Пилип Гармаш, який вже третій день поспіль дав коментар для сайту ЄКВ. «Я дійсно не знаю, чому ми втратили обидва наші тай-брейки».

Головною ударною силою греків став капітан команди Мітар Джуріч, який забив 29 ударів з 50-ти з ефективністю 58%, набравши за матчі 38 очок (ще 8 блоків та 1 єйс).

В першому сеті Україна показала потужний старт, але після другого технічного тайм-ауту господарі набрали шість очок поспіль та змінили рахунок з 13:17 на 19:17 та на фініші розвили перевагу- 25:19.

Другий сет був набагато напруженішим. Греки зуміли відіграти матчболи, програючи 23:24 та 24:25, а потім реалізували свій третй сетбол після того, як Костянтин Жилінський вдарити в аут. 29:27 – знов перемога господарів.

В третьому сеті вони вели 16:10 та 19:16, але українці зрівняли рахунок 20:20, і потім «взяли» сет після того, як Дмитро Шоркін прострелив потрійний блок.

Подібним же чином Україна повернулася в гонку в четвертому сеті – програючи 13:16. Підопічні Віталія Стаднікова вийшли вперед 18:16, завоювали потрійний сетбол 24:21, і в підсумку виграли сет. 25:23.

На тай-брейку українські волейболісти, програючи 3:6, 6:10, вже відігратися не зуміли.