Збірна України програла збірній Італії в заключному матчі 2-го раунду відбіркового турніру чемпіонату Європи-2017. Українки, набравши 13 очок, посіли 2-е місце в групі А, і тепер зіграють зі збірної Іспанії в 3-му раунді відбору.

УКРАЇНА – Італія – 1:3 (11:25, 25:18, 20:25, 15:25)

УКРАЇНА: Кодола (к) 15 (14/30 – атака, 0 – блок, 1 – подача), Кириченко 8 (6/26,1,1), Новгородченко 1 (0,0,1) Трушкіна  2 (2/14,1,0), Юрченко 10 (9/23,0,1), Дорсман 4 (4/10,0,0); Дельрос (л), І.Молодцова, Козлова, Чернуха 1 (1/2,0,0), Степанюк 2 (2/5,0,0). Тренер – Гарій ЄГІАЗАРОВ.

Італія: Фоліє 12, Егону 19, Орро 3, Кірікелла 15, Тіроцці (к) 11, Босетті 16; Леонарді (л), Малінов 1, Сілла. Тренер – Крістіано ЛУККІ.

Тривалість матчу: 96 хв. (20+27+27+22).

Судді: Д.Савіч (Боснія), О.Жульє (Франція).

Набрані очки: 71-93 (38-56 – атака, 1-10 – блок, 3-11 – подача, 28-16 – помилки суперника)

Svitlana Dorsman

25 вересня. Монтекатіні-Терме. «Пала Терме». 2110 глядачів.

В першому сеті при рахунку 6:8 на подачу  вийшла Крістіна Кірікелла та заставила помилятися приймаючих збірної України – Надію Кододу та Вікторію Дельрос. В цій розстановці відставання збільшилося ще на шість біллів  - 8:14, і тим самим доля партії була зумовлена – 11:25.

Аналогічна ситуація, але у дзеркальному відображенні, відбулася у другій партії. Тепер вже італійки не впоралися з подачею Карини Юрченко. Перевага збільшилася від одного до чотирьох очок (4:3 – 8:3). Такий відрізок збірної України позначився і на діях суперника, який почав помилятися. Крістіано Луккі поміняв зв’язуючу, але це допомогло. 11:6, 13:7 після ейсу Олени Новгородченко. Ще кілька атак Карина Юрченко, яка, схоже закріпилася в основному складі збірної, блок Ганни Кириченко (до речі єдиний для збірної в матчі) – 20:10. Партія в кишені. І хоча кінцівка була змазана, сет залишився за Україною – 25:18.

Anna Kyrychenko

Доля наступних сетів теж була визначена задовго до його закінчення. Нажаль, не на користь збірної України. В третьому сеті, відставши на п’ять очок – 8:13, наздоганяти було дуже важко, враховуючи клас суперника. Українки боролися за кожний м’яч, згадати хоча б розіграш, коли спочатку Олена Новгородченко зробила два неймовірних сейва, потім подвійний блок пом’якшив потужний удар. Завершився розіграш, щоправда, не на користь нашої команди. Рахунок став 10:14, а міг – 11:13. Далі Босетті «запалила» лінію і вже «-5» - 10:15. Далі без особливих шансів для збірної України – 20:25.

В четвертій партії Гарій Єгіазаров замінив Надію Кодолу, яка часто помилялася в прийомі,  на Анну Степанюк. І розпочали українки непогано. 3:2 після ейсу Ганни Кириченко. А ось далі 3:5, 6:11, 7:13. Справа була зроблена. Степанюк принесла збірній два очки, але все ж таки поступилася місцем Кодолі. А Ірина Трушкіна, у якої не було особливої можливості себе проявити в цьому матчі – Інні Молодцовій. У підсумку – 15:25.

Nadia Kodola

Збірна Україна поступилася італійкам з рахунком 1:3 і тепер, отримавши безцінний досвід, продовжить боротьбу в третьому раунді відбору. Суперник – збірна Іспанії. Період проведення – 1-9 жовтня. Попередня дата першого матчу – 1 жовтня, Южне.