Україна перемогла Іспанію - 3:1 (25:21, 21:25, 25:21, 25:14) та вийшла на Євро-2017.

Іспанія – Україна – 1:3 (21:25, 25:22, 22:25, 14:25)

Іспанія: Гонсалес 6, Корреа Естебан 6, Сегура 12, Ріверо 15, Коллар 19, Корраль Боуза 2; Санчес  (л), Альварес, Брун. Тренер – Паскуаль Сорін.

УКРАЇНА: Кодола (к) 13 (13 – атака, 0 – блок, 0 – подача), Новгородченко 4 (1,2,1), Трушкіна  9 (7,1,1), Чернуха 5 (3,2,0), Степанюк 13 (11,0,2), Дорсман 9 (4,5,0); Дельрос (л), Юрченко 1 (1,0,0), Кириченко 5 (5,0,0), Козлова 16 (14,1,1). Тренер – Гарій Єгіазаров.

Тривалість матчу: 114 хв. (32+28+30+24).

Судді: Р.Цінатль (Чехія), В.А.Гонсалвеш (Португалія).

Набрані очки: 82-97 (46-59 – атака, 6-11 – блок, 8-5 – подача, 22-22 – помилки суперника)

7 жовтня. Гвадалахара. ФСК «Polideportivo Aguas Vivas». 1200 глядачів.

Прес-служба ФВУ в своєму прев’ю вгадала стартовий склад збірної України у вирішальному матчі чемпіонату Європи, але він ще не раз змінився, поки українки не дотиснули непоступливого суперника.

ПАРТІЯ ПЕРША. ЗНОВ СТЕПАНЮК

У порівнянні з матчем в Южному замість Ганни Кириченко вийшла Анна Степанюк і стала головною дійовою особою в першому сеті – 9 очок принесла вона команді. 8:5, 18:14.  Але без валідолу тут не обійшлося. Збій в нападі і ми вже програємо – 20:21. Перша заміна: Карина Юрченко замість Анастасії Чернухи. Кінцівка вийшла дуже важкою. Але могла бути ще важчою, якби не подача Степанюк. Двічі іспанки просто повертали м’яча на сторону українки, і двічі Ірина Трушкіна влучно атакувала з другої зони. Сама ж Степанюк і поставила крапку в партії. Ейс! 25:21. 1:0 – Україна повела.

ПАРТІЯ ДРУГА. РЕВАНШ

Іспанки краще розпочали другу партію – 4:2. Світлана Дорсман закрила кращу снайперку іспанок Джесіку Ріверо (всього 5 блоків), яка і в цьому матчі не давала нам спокою дуже довго, і українки пішли на перерву в якості лідера – 8:7. Далі аут від Ріверо і вже «+3» у збірної України – 11:8. Втім, тут блок увімкнули і господарки майданчика. Ще кілька помилок і гра перевернулася – «-4». 11:15. При цьому рахунку замість Надії Кодоли вийшла Тетяна Козлова, наприкінці партії Ганна Кириченко замість Анни Степанюк. Але ліквідувати відставання і не вдалося. Ті ж «-4» на фініші – 22:25.

ПАРТІЯ ТРЕТЯ. ВИЗНАЧАЛЬНА

Ці догравальниці, що закінчували партії, і розпочали третю. Вона, як це часто-густо буває, стала визначальною. Це напевно розуміли суперниці і відчайдушно боролися за кожний м’яч. 7:7, 10:14, 16:15, 18:21, 20:21. Кінцівку зробила Тетяна Козлова, яка тричі обхитрила відбудований іспанський захист. І ще раз 25:22. Тепер на нашу користь. 2:1 – Україна повела. До Євро залишалося виграти одну партію.

ПАРТІЯ ЧЕТВЕРТА. ОСТАННЯ ТА ПЕРЕМОЖНА

І дівчатка це зробили. Просто зламали суперниць. Дотиснули. «+9» - до другої перерви. Такої переваги не мала жодна з команд в жодній партії в цьому протистоянні. Це перемога. І збірна України довела справу до логічного закінчення. Знак оклику в цій боротьбі поставила Олена Новгородченко з лінії подачі. Ейс! Ми на Євро! Після шестирічної перерви.