У квітні українські команди хлопців U-20 та дівчат U-19 виборюватимуть путівки до фінального раунду змагань.

Навесні на найближчий резерв чоловічої та жіночої національних збірних очікує дуже серйозне випробування на міцність. Хлопці U-20 і дівчата U-19 зіграють у 2-му кваліфікаційному раунді чемпіонату Європи 2020 року…  

Нещодавно наші команди дізналися своїх суперників. З огляду на це, завдання у наших волейболісток та волейболістів виглядає складним. Адже напряму путівки до фінального раунду ЧЄ-2020 здобудуть лише переможці кожної з груп, а збірні, які посядуть у своїх квартетах другі місці та найкраща серед тих, хто фінішує третіми, будуть змушені додатково помірятися силами у турнірі 3-го етапу кваліфікації…  

U-20 (юнаки) 

Група А (Росія, 23-26 квітня). Росія, Нідерланди, Бельгія, один із переможців 1-го раунду. 

Група В (Італія, 23-26 квітня). Італія, УКРАЇНА, Болгарія, один із переможців 1-го раунду (Косово, Естонія або Швейцарія). 

Група С (Сербія, 30 квітня – 3 травня). Сербія, Білорусь, Фінляндія, один із переможців 1-го раунду. 

Група D (Іспанія, 23-26 квітня). Іспанія, Франція, Португалія, Угорщина. 

Група Е (Румунія, 30 квітня – 3 травня). Румунія, Туреччина, Словенія, Швеція. 

Група F (Греція, 23-26 квітня). Греція, Німеччина, Данія, Норвегія. 

Група G (Латвія, 23-26 квітня). Латвія, Польща, Ізраїль, Словаччина. 

Матчі 3-го кваліфікаційного раунду відбудуться 9-12 липня, а фінальний раунд ЧЄ-2020 запланований на 28 серпня – 5 вересня у Чехії. 

Володимир РОМАНЦОВ, головний тренер збірної України U-20: «Зрозуміло, що ми потрапили до дуже складної групи. Тим більше, якщо переможцем 1-го раунду кваліфікації стане Естонія, з якою також неможливо не рахуватися. Зрозуміло і те, що в домашніх стінах досить міцна збірна Італії є головним фаворитом. Але ми обов’язково намагатимемося дати їй гідний бій. Ну й, принаймні, боротимемося за друге місце в групі. Я вірю у своїх хлопців!» 

U-19 (дівчата) 

Група А (Італія, 30 квітня – 3 травня). Італія, Нідерланди, Словенія, один із переможців 1-го раунду. 

Група В (Сербія, 30 квітня – 3 травня). Сербія, Бельгія, Угорщина, один із переможців 1-го раунду. 

Група С (Німеччина, 30 квітня – 3 травня). Німеччина, Франція, Греція, Австрія. 

Група D (Словаччина, 23-26 квітня). Словаччина, Білорусь, Чехія, УКРАЇНА. 

Група E (Польща, 23-26 квітня). Польща, Болгарія, Латвія, Іспанія.   

Група F (Фінляндія, 23-26 квітня). Фінляндія, Туреччина, Норвегія, Естонія. 

Група G (Румунія. 23-26 квітня). Румунія, Росія, Данія, Швейцарія. 

Матчі 3-го кваліфікаційного раунду відбудуться 9-12 липня, а фінальний раунд ЧЄ-2020 запланований на 22-30 серпня у Боснії та Герцеговині і Хорватії. 

Юлія ЯКУШЕВА, головний тренер збірної України U-19: «Група у нас досить рівна. Команду Білорусі ми знаємо добре – зустрічалися з нею раніше та перемагали. Про Словаччину та Чехію продовжуємо збирати інформацію. Але навіть з того, що відомо нині, можна зробити висновок – наша збірна має шанси боротися за перше місце. Розуміємо, що це завдання складне, проте однозначно ставимо його перед собою. Команда в нас хороша, дівчата прогресують, так що поборемося!»