Навчально-тренувальний збір проходить в Новій Каховці Херсонської області.

Юнацька збірна України з волейболу вікової категорії до 17 років під керівництвом заслуженого тренера України Володимира Романцова і тренера Петра Бойка в ці дні перебуває у Новій Каховці Херсонської області, де розпочала підготовку до другого кваліфікаційного раунду Євро-2021. Нагадаємо, що саме ця команда в березні нинішнього року брала участь в Грузії в чемпіонаті Східно-Європейської волейбольної асоціації (EEVZA), де посіла 4 місце. До речі, той турнір був першим етапом відбору на чемпіонат Європи і єдину путівку в фінальну частину тоді завоювали його переможці волейболісти Польщі.

– Володимире Івановичу, які спогади залишилися у Вас від виступу нашої збірної в Грузії?

– На тому турнірі ми виграли три матчі – у Вірменії і Грузії по 3:0, а у Естонії 3:1. В ключовому поєдинку в групі поступилися збірній Білорусі 1:3, хоча в кожному з програних сетах боролися до кінця – 22:25 23:25 та 26:28. Як бачите, цілком могли розраховувати на перемогу. В разі успіху ми б напевно зіграли у фіналі з поляками і поборолися би з ними за єдину на той момент путівку на чемпіонат Європи. Тепер доведеться виступати в другому кваліфікаційному раунді в групі В у Сербії з 6 по 8 травня, де нашими суперниками крім господарів майданчика також будуть команди Німеччини та Фінляндії. І тут на кону буде тільки одне місце в фінальний турнір.

– Чи багато змін відбулося в складі збірної України у порівнянні з тим, який грав на EEVZA?

– Я б не сказав, що багато, але вони все ж є. На перший навчально-тренувальний збір ми з Петром Анатолійовичем запросили 11 гравців, які виступали в Грузії. Решти з різних причин поки що немає. Подивимося на новачків, як вони себе проявлять. Цілком можливо, що на другий збір ми запросимо ще когось, а з деякими поки розлучимося.

– Можете назвати прізвища гравців, які зараз тренуються у Новій Каховці?

– Так звичайно. Зв’язуючі – Артем Зелінський, Денис Дегтяр і Ярослав Єрмолов. Центральні блокуючі – Едуард Штерік, Гліб Мацухов, Ілля Деревенько, Всеволод Хороленко, Микола Куц, Андрій Челеняк. Догравальники – Ярослав Горобець, Євген Бойко, Дмитро Щербинский, Віталій Кравченко, Ігор Щавінський і Максим Свиридов. Діагональні - Микита Шаповалов, Євген Вакуленко та Мирослав Ткачук. Ліберо – Микола Джуль і Михайло Саідов. Всього – 20 гравців. Вони в основному представляють такі міста як Харків, Дніпро, Київ, Житомир і Нову Каховку.

– Як довго триватиме перший збір і які подальші плани?

– Тут ми пробудемо до 21 квітня. Плануємо зіграти кілька контрольних матчів. Є домовленість з такими клубами як «Вгору» та «Нікополь». Другий короткий збір проведемо з 22 по 25 квітня у Харкові, а потім, якщо вийде, наприкінці квітня вирушимо на кілька контрольних матчів в Білорусь, щоб зіграти там з нашими однолітками. І заключний навчально-тренувальний збір на початку травня знову хочемо провести в Харкові. Саме звідти вже вирушимо до Сербії.

– Завдання перед збірною вже поставлено?

– Звичайно, і керівництво Федерації волейболу України, і ми самі дуже хочемо потрапити до фінального етапу чемпіонату Європи. Всі розуміють, що група складна, але грати цілком можна з усіма суперниками і їх перемагати. Так що будемо готуватися і постараємося зайняти в групі перше місце.

Додамо, що фінальний етап чемпіонату Європи з волейболу серед юнаків U-17 повинен відбутися в Албанії в липні нинішнього року.