5 травня дівоча збірна України (U-16) вирушить до бельгійського містечка Вілвурд (поблизу Брюсселя), де візьме участь у 2-му кваліфікаційному раунді чемпіонату Європи-2021.

У боротьбі за єдину путівку до фінального етапу змагань їй належить помірятися силами з найсильнішими однолітками з Білорусі (8 травня) та Бельгії (9 травня).

– У планах підготовки ми провели тривалий і насичений навчально-тренувальний збір на базі спорткомплексу «Епіцентр» у Городку, - розповів головний тренер нашої команди Віктор Туркула. – Умови нам були створені шикарні – проживали, харчувалися і проводили роботу в одній комфортній будівлі, маючи все необхідне. Керівництво місцевого СК «Епіцентр-Подоляни» навіть дозволило використовувати під час тренувань спеціальну «гармату» для відпрацювання прийомів.

Також провели кілька спарингів із суперліговою тернопільською «Галичанкою-ЗУНУ» та хмельницьким «Новатором-ХНУ» із першої ліги. Ігри відбувалися у навчально-тренувальному режимі, тому вийшли дуже корисними. Мені приємно відзначити, що дівчата ставилися до моїх вимог із максимальною відповідальністю й дуже старалися. Відповідно, сподіваюся, наші загальні зусилля призведуть до позитивного результату.

Єдине – мікротравми деяких волейболісток. На жаль, вони нагадали про себе дуже невчасно і досі продовжують дошкуляти. Звісно, лікарі роблять все можливе і навіть неможливе, проте були ситуації, коли навіть їхні думки щодо продуктивності оперативного медичного процесу розбігалися. Отже, залишається сподіватися, що остаточні вердикти лікарів таки були вірними. І розраховуємо, принаймні, всю основу задіяти у відповідальних поєдинках повною мірою.

Що відомо про суперників? Зрозуміло, що Білорусь – фаворит №1. Це досить добре вкомплектований колектив, до того ж, уже солідно зіграний. Але в тому є і його «мінус», оскільки він не складає для нас секретів. Інформації про нього є предостатньо. Ми з дівчатами дуже ретельно розбирали всі сильні та слабкі сторони у грі білорусок, підготували кілька відповідних тактичних схем. Тому сподіваюся, що наш очний поєдинок, який апріорі вважається вирішальним в усій групі, ми зуміємо провести на належному рівні. Принаймні, що необхідно зробити для успіху – знаємо. Проте й суперниці не ликом шиті…

Бельгійська збірна об’єктивно є слабкішою за білоруську, однак ми її аж ніяк не недооцінюємо. У ній є кілька сильних гравців, які у складні моменти цілком спроможні взяти гру на себе. Плюс – вони гратимуть у рідних стінах, а в такому віці цей фактор відіграє досить солідну роль.

Утім, хоч як там було, ми вирушаємо до Вілвурда у позитивному настрої. Наші шанси на вихід до фінального раунду чемпіонату Європи багато хто вбачає мінімальними. Що ж, спробуємо довести, що насправді українська збірна – не подарунок!