У стартовому матчі другого туру жіноча збірна України зустрічалася з командою Швеції.

Як і минулого разу, українкам не вдалося здобути перемогу, але підопічні Володимира Орлова продемонстрували характер та здобули 1 очко.

Вже з перших хвилин матчу було видно, що волейболістки національної збірної разом із тренерським штабом зробили роботу над помилками – українки потужно атакували, вдало діяли на блоці і на подачі – 25:15.

Другий та третій сети були точною копією першого, але на користь шведок. Наші суперниці прокинулися та задіяли в атаці Ізабель Хаак, яка загалом, до речі, набрала 37 очок і стала найрезультативнішим гравцем матчу. В той же час, українським волейболісткам не вдавалося "добити до пола" – 1:2 за сетами.

Четверта партія, хоч і розпочалася 0:2 на користь шведок, але терміновий тайм-аут болгарського спеціаліст Володимира Орлова оживив спортсменок та подарував надію шанувальникам української команди на перемогу у цьому сеті. Українки повели 8:4, згодом збільшили перевагу 16:10 та в результаті виграли сет – 25:18 і зрівняли рахунок у грі – 2:2.

А ось тай-брейк з самого початку пішов за сценарієм нашим опоненток –5:2. Знову вищезгадана Хаак всіляко допомагала своїй команді у захисті, в атаці та на подачі, чим завдавала багато проблем українській збірній – 10:5. Наші волейболістки спробували переломити хід п’ятого сети, і навіть змусили наставника Швеції взяти перерву, але дві помилки на подачі нашої команди та ефективна атака Хаак і шведки святкували перемогу у п’ятій партії – 11:15 та у матчі – 2:3.

Чемпіонат Європи-2021. Кваліфікація. Група В. 2-й тур. (Грузія, Тбілісі)

14 травня, п’ятниця

Швеція – Україна - 3:2 (15:25, 25:18, 25:23, 18:25, 15:11)

Статистика матчу

Україна: Надія Кодола (18 очок), Діана Мелюшкина (15), Богдана Анісова (12), Карина Денисова (11), Ольга Скрипак (4), Марина Мазенко (0), Христина Нємцева (ліберо) – стартовий склад. На заміну виходили – Анна Харчинська (2), Вікторія Даньчак (2), Дар'я Великоконь (1), Катерина Дудник (0).

Головний тренер: Володимир Орлов.

Швеція: Хаак І. (37 очок), Лазіч А. (13), Хаак А. (11), Андерссон В. (6), Топік (8), Андерссон Л. (3), Сльоберг (ліберо) – стартовий склад. На заміну виходили – Хеллвіг (1), Нілссон (0).

Головний тренер: Еторре Гвідетті.

Турнірна таблиця групи В станом на 14 травня 20:00

group b ukraine team

Завтра, 15 травня, о 14:30 українська команда зіграє проти збірної Португалії. Запланована онлайн-трансляція на телеканалі XSport.