На превеликий жаль, Україна не буде однієї з країн-господарок чоловічого чемпіонату Європи з волейболу 2023.

Змагання замість України прийматиме Ізраїль. Відповідно, чотирма країнами-господарками стануть Італія, Північна Македонія, Болгарія та Ізраїль. Турнір відбудеться з 28 серпня по 16 вересня 2023 року.

Однак, збірна України все одно гратиме у фінальній частині чемпіонату Європи-2023, хоча і не змагалася у кваліфікації.

"Те, що нас позбавили статусу господарів чемпіонату Європи, це зрозуміло, бо це фінальна частина, а в нас ще триває війна. Якщо навіть уявити, що вона завтра закінчиться, то навряд чи, ми готові будемо приймати, адже не всі захочуть до нас приїхати. Державі буде не до залів, я так думаю. А те що ми отримали в замін, це участь у фінальній частині Євро-2023. Ми не брали участь в кваліфікації, а вона вже закінчилась. Я не знаю, яким способом це буде, бо вони мені ще раніше натякали на це. Але запевнили, щоб ми не переживали, адже дадуть місце в фінальній частині. Напевне, дадуть “вайлд-кард”. Бо без відбору ми не мали б там бути, адже на останньому Євро ми були 13, а проходить лише топ-8 автоматично", – цитує президента Федерації волейболу України Михайла Мельника сайт Суспільне Спорт.

Також президент ФВУ зазначив, що Україні запропонували стати однією з країн-господарок чемпіонату Європи-2025.

"Керівництво ЄКВ нам запропонувало обмін на проведення турніру Євро-2025. Я тільки вчора приїхав з Генерального конгресу, де зустрічався з керівництвом і зокрема президентом ЄКВ. Він підтвердив цю пропозицію про чемпіонат Європи у 2025 році. Але я попросив не поспішати, бо я поки гарантувати не можу і організацію цих змагань. Ми не маємо жодного залу, який би підходив для чемпіонату Європи. Ми в мирний час мали проблеми з тим, як його приймати. Тобто нам дали можливість взяти на себе роль господарів Євро-2025, хіба що ми самі її не зможемо взяти", – пояснив Мельник.