У п'ятницю 21 квітня у Косово розпочнуться ігри групи Е жіночого відбіркового турніру чемпіонату Європи з волейболу вікової категорії до 17 років. Суперницями збірної України будуть юні волейболістки Бельгії, Естонії та Косово.

Для виходу у фінальну частину Євро нашій команді необхідно посісти у групі 1 або 2 місце. За словами наставниці українок Анастасії Котляренко, завдання цілком реальне і її підопічні намагатимуться досягти позитивного результату.

– Ми рішуче налаштовані здобути путівку до фінальної частини чемпіонату Європи, – каже Анастасія Сергіївна. - Виконали великий обсяг роботу, готуючись до цього турніру, і дуже хочемо опинитися серед кращих збірних, які влітку безпосередньо поведуть боротьбу за нагороди.

– Розкажіть кілька слів про команду. Хто складає її основу та як ви готувалися до відбірного турніру?

– Наша збірна створена на базі Академії спортивного клубу «Прометей» із Кам'янського Дніпропетровської області. Через війну ми були змушені переїхати до Чернівецької області і весь сезон виступали у жіночій професіональній Суперлізі чемпіонату України. Основний кістяк нинішньої збірної грав за U-15, ще кілька дівчат були у складі U-17. Тож ігрової практики у нас було достатньо. Крім того, вже після закінчення чемпіонату завдяки допомозі президента нашого клубу та Професіональної волейбольної ліги України Володимира Дубинського ми провели навчально-тренувальний збір, безпосередньо готуючись до відбіркових ігор чемпіонату Європи. У цей період зіграли ще кілька контрольних матчів із місцевими волейболістками.

– Що можете сказати про суперниць?

– У таких турнірах, як правило, слабких суперниць не буває. Всі команди готуються до ігор з усією відповідальністю, тому на кожну зустріч треба виходити максимально зібраними та сконцентрованими. Тільки показавши свою найкращу гру, можна досягти необхідного позитивного результату.

– До речі, на першому етапі відбору, на турнірі EEVZA, українки зустрічалися зі збірною Естонії та програли 1:3. Потрібно брати реванш?

– Це ще раз підтверджує те, що я сказала – всі суперниці сильні та гідні. Для того, щоб пробитися на чемпіонат Європи, треба обов'язково вигравати матч у Естонії.

– Назвіть склад збірної України, яка візьме участь у відбірному турнірі.

– Будь ласка.

Зв’язуючі: Вероніка Тверда, Олександра Молчанова, Олександра Шкарупа;

Діагональна: Софія Христенко;

Догравальниці: Анна-Марія Гошилик, Дарина Онищенко, Катерина Шарук, Уляна Яструб;

Центральні блокуючі: Анастасія Неділько, Катерина Жилінська, Злата Добринь, Євгенія Панічевська;

Ліберо: Валерія Ковальчук, Соломія Костюк.

– Вже встигли потренуватися у Приштині, де відбуватимуться матчі відбіркового турніру?

– Саме зараз збираємося на тренування. Адже завтра маємо провести перший матч проти збірної Бельгії.

– Бажаємо вам хорошої гри та переможних результатів.

– Дякую. Будемо намагатися зробити все можливе, щоб порадувати наших вболівальників.

Календар жіночої збірної України U-17 у відбірному турнірі:

21 квітня, п’ятниця

21:00 Україна – Бельгія

Трансляція матчу Youtube

22 квітня, субота

18:00 Косово – Україна

Трансляція матчу Youtube

23 квітня, неділя

18:00 Естонія – Україна

Трансляція матчу Youtube