Комітет з проведення спортивних заходів ФІВБ розробив концепцію відбіркової фази до наступних чемпіонатів світу з волейболу, які пройдуть у 2018 році.

Нагадаємо, що наступна першість планети серед чоловічих збірних відбудеться у 2018 році в Італії та Болгарії. Кращі жіночі збірні боротимуться за світову корону того ж року в Японії.

Як повідомили у Міжнародній федерації волейболу, кожна континентальна конфедерація нестиме відповідальність за власний процес кваліфікації і має проінформувати ФІВБ щодо узгодженої системи відбіркового турніру до 1 квітня цього року.

Відомо також, що самі кваліфікаційні турніри до світового форуму як у чоловіків, так і у жінок мають відбутися між 15 травня 2016 року і 15 жовтня 2017 року. 

До вашої уваги табличка наявної кількості країн-учасниць відбіркового раунду чемпіонату світу у чоловіків та у жінок, а також кількості вакансій на фінальний етап від кожної конфедерації. У підсумку фіналістами першості світу стануть 24 чоловічих та 24 жіночих збірних.Таким чином, у європейській кваліфікації чемпіонату світу серед чоловіків візьмуть участь 43 збірних, які поборються за сім вакансій у фінальний раунд (без урахування чемпіонів світу -- поляків -- та господарів фінального раунду італійців та болгар, які автоматично потраплять у фінал). 

 У жіночому відборі в Європі братимуть участь 42 команди, які поборються за вісім путівок.

 По матерiалам прес-службы ФВУ