Волейболісти збірної Канади в японській Осаці програли Кубі (0:3) і втратили шанси зберегти місце в Лізі націй.
Команда під керівництвом Даніеля Льюїса програла 10 із 11 матчів. Єдину перемогу канадці наразі здобули над Францією (3:1) у другому матчі турніру, який відбувся 12 червня. Під час першого ігрового тижня канадці поступилися Німеччині (2:3), США (2:3) та Туреччині (2:3), а згодом – Словенії (1:3), Україні (1:3), Болгарії (2:3), Бразилії (2:3), Аргентині (2:3), Японії (2:3) та Кубі (0:3). Сім із десяти поразок канадці зазнали на тай-брейках. За набраними очками збірна Канади посідає 14-те місце, однак головний показник – кількість перемог.
19 липня Канада завершить турнір матчем із Бельгією. Навіть у разі перемоги команда не підніметься вище 17-го місця. Останню, 18-ту позицію посідає Китай, який не може вилетіти з турніру, оскільки має пряму путівку до «Фіналу восьми» та гарантоване щонайменше 8-ме місце в підсумковій класифікації.
Чоловіча збірна Канади безперервно виступала у Світовій лізі / Лізі націй із 2012 року, а у 2017-му стала бронзовим призером останнього розіграшу Світової ліги. Найкращим результатом команди в Лізі націй залишається 6-те місце у 2024 році.
Раніше з жіночої Ліги націй вилетіла збірна Болгарії, яка програла 10 із 12 матчів.
На жаль, все йде до того, що у Лізі націй-2027 замість цих команд мають виступити збірні росії, які Міжнародна федерація волейболу (FIVB) офіційно повернула до участі у міжнародних змагання.
Згідно з регламентом турніру, його новим учасником стає команда з найвищою позицією у світовому рейтингу серед тих, хто ще не бере участі в змаганнях. В обох випадках це будуть збірні росії. Чоловіча збірна країни-агресора посідає третє місце у світовому рейтингу, жіноча – дев'яту позицію.
Попри війну: FIVB повернула Росію до міжнародних турнірів
“Вийдемо так, ніби йдемо брати Кремль”. Президент ФВУ – про можливий матч із росією
“Цинічне та безвідповідальне рішення”: ФВУ виступила із заявою щодо повернення росії
Олег ПЛОТНИЦЬКИЙ: “Не був готовий до того, що їх так швидко повернуть”
Юрій СЕМЕНЮК: “Це неможливо зрозуміти та прийняти”
Василь ТУПЧІЙ: “Абсолютно аморальне рішення”
Капітан збірної Франції виступив проти повернення російських збірних на міжнародну арену