Чоловіча команда Україна-2 частково повернула «боржок» білорусам, а підопічні Гарія Єгіазарова здолали впертий опір естонок.

Другий змагальний день міжнародного турніру «Кубка Незалежності», що триває у Запоріжжі, достроково визначив головного лауреата чоловічої частини змагань. Ним стала збірна України-2, яка, після вчорашньої перемоги над збірною України-1, тепер у принциповому протистоянні виявилася сильнішою і за національну команду Білорусі. Принциповому, оскільки останнім часом білоруси встигли «насолити» нашим хлопцям неодноразово. Зокрема, у 2017 році на міжнародному турнірі в Івано-Франківську виграли у підопічних Угіса Крастіньша вирішальний двобій, а цьогоріч на змаганнях престижної «Золотої Євроліги» відібрали в них єдину путівку до «Фіналу чотирьох». Отже, поквитатися було за що…

Щоправда, оскільки 16 кандидатів до дюжини найкращих, яким незабаром випаде честь захищати кольори нашої країни на чемпіонаті Європи, були розбиті на два рівноцінних колективи, то нині білорусам протистояли не всі справді найсильніші українські волейболісти. Однак майстерність, наполегливість, сила волі і жага до перемоги представників України-2 свою справу таки зробили…

Наші, образно кажучи, довго запрягали, припускаючись численних помилок, і їхні суперники користалися ними досить вправно. Особливо Артур Удріс і Владислав Давискіба. Саме їхні удари у кульмінаційні моменти стартової партії стали вирішальними – 25:22. Проте надалі Олег Плотницький і компанія помітно додали в усіх аспектах гри і почали перехоплювати ініціативу. Й хоча білоруси «пручалися» відчайдушно, Україна-2 таки заробила сетбол. І тут Угіс Крастіньш випустив на подачу Дмитра Шломіна, що стало для опонентів великим сюрпризом. Як і те, що після його удару м’яч перечепився о сітку та буквально перевалився на чужу половину. Але, хоч як там було, табло висвітило 25:23, рахунок став рівним – 1:1, і цей момент, склалося враження, в усьому поєдинку вийшов переломним.

У третій партії Олег Плотницький та Дмитро Вієцький подарували, на жаль, малочисельним глядачам справжнє задоволення від точних гарматних «пострілів», на блоках і першим темпом феєрили Юрій Семенюк та Олександр Гладенко (другий із них взагалі вразив продуктивним універсалізмом), грамотно і креативно розпасовував Владислав Діденко, своєчасно допомагав влучними ударами Олег Шевченко, а ліберо Денис Фомін залишив у грі з два десятки «мертвих», здавалося б, м’ячів. І якби не прикрі помилки, яких таки вистачало (причому іноді вони траплялися серійно, що дозволяло суперникам короткочасно вириватися вперед), загальне враження від дій наших хлопців, ймовірно, було би вдвічі приємнішим. А так Артур Удріс і його партнери небезнадійно чіплялися за свої шанси, постійно зберігаючи інтригу. Та все ж кінцівки третього й четвертого сетів підопічні Угіса Крастіньша відіграли значно розважливіше, що й зумовило їхній успіх – 25:21, 25:20 і загалом – 3:1. Першу частину «боргу» білорусам було повернуто! Другу ж частину матиме нагоду повернути вже збірна України-1, яка зустрінеться із принциповим суперником у неділю о 15:30.

ukraine

Своєрідно долучитися до повернення того самого «боргу» може й жіноча збірна України, котра 18 серпня зіграє за титул переможця «Кубка Незалежності» саме з командою Білорусі. Щоправда, другого ігрового дня остання без особливих труднощів довела свою перевагу над місцевою «Орбітою-ЗНУ-ОДЮСШ» - 3:0 (25:13, 25:18, 25:16), тоді як підопічним Гарія Єгіазарова довелося добряче попотіти і протистоянні з волейболістками Естонії – 3:1 (29:27, 25:17, 22:25, 25:20). Причиною тому стали певні проблеми на прийомі, лише ситуативна вдала гра на блоках і, моментами, недостатнє взаєморозуміння між зв’язуючими та основними бомбардирами. Виручив вищий індивідуальний клас окремих виконавиць та, все ж таки, краща загальна зібраність у кульмінаційні моменти.

Таким чином, здобувши по дві перемоги, 18 серпня о 18:00 волейболістки збірних України та Білорусі вийдуть на паркет Палацу спорту «Юність», щоби в очній дуелі визначити переможця жіночої змагальної програми турніру.