Президент Федерації волейболу України Михайло Мельник в інтерв’ю розповів про враження від "Фіналу чотирьох" Кубка України, який днями відбувся в місті Кам'янське.

- Тут серйозна публіка: маю на увазі всіх - від президента клубу до його вболівальників, - заявив Михайло Григорович. - Змагання в Кам'янському пройшли на досить високому організаційному рівні. На жаль, я не зміг бути присутнім на півфінальних матчах Кубка через поїздку до Харкова, тому довелося дивитися їх в Інтернеті. Хочу сказати, що трансляція, яка включала в себе шість камер, мені дуже сподобалася. Крім того, покриття терафлекс надавало зображенню ще кращого вигляду.

- Взагалі за якими критеріями вибрали місто для проведення «Фіналу чотирьох»?

- У регламенті ФВУ написано, що господарем фіналу стане той клуб, який запропонує кращі умови. Основна боротьба йшла між «Хіміком» і «Прометеєм». Ми до останнього не могли віддати перевагу одній із команд. Адже, крім основних пунктів: якісної трансляції, спеціального покриття тощо, – є багато й інших. Так, на фінішній прямій у Южному заявили, що в них є відеоповтори. Але «Прометей» перебив кращим розміром призових винагород, загальна сума яких склала 85 тисяч гривень.

- Як вам кубковий матч між «Прометеєм» та «Хіміком»?

- Гра цих команд була досить пристойною. Якщо чесно, то я давно не бачив таких поєдинків. Вони тільки підіймають рівень нашого волейболу.

- Які є ідеї для розвитку цього виду спорту в Україні?

- Їх насправді дуже багато. Наприклад, ми приєдналися до спеціальної програми Міжнародної організації волейболу (ФІВБ). Вона містить допомогу кваліфікованих та відомих у світі тренерів. Гадаю, що вже в березні ми станемо другою після Естонії країною, яка отримала такого спеціаліста. Знаменитий французький тренер і мій хороший товариш Філіп Блан є одним із таких кандидатів. Його останнім місцем роботи була збірна Японії, але чоловіча, що мене трішки бентежить. Крім того, ведемо перемовини з тренером-жінкою зі Сполучених Штатів. Не хочу ображати наших тренерів, але, хто б це не був, він однаково є сильнішим за них.

- Які обов’язки буде виконувати цей спеціаліст?

- Він стане тренером-консультантом жіночої збірної, а в його обов’язки входитиме організація тренувального процесу. Я запропонував допомогу цього спеціаліста на декілька тижнів і вашим керівникам. Усю роботу оплачує ФІВБ, навіть знаю скільки: 48 тисяч євро чи доларів на рік. Зі свого боку ми маємо забезпечити його житлом та харчуванням.

- Чи плануються ще якісь заходи?

- У цьому році, на початку сезону, хочемо провести дуже серйозний тренерський семінар із наставниками Суперліги під егідою Міжнародного олімпійського комітету. Відкрию секрет, що викладачем може стати інструктор ФІВБ Ерік Нгапет. Ми також готові відправляти на курси до інших країн за наш рахунок і своїх тренерів. Але проблема в тому, що ніхто з них не знає іноземних мов.

- Якщо вже ви згадали про збірну України…які завдання стоять перед чоловічою та жіночою національними командами на найближчих турнірах?

- У травні починається чоловіча «Золота Євроліга-2020». Наші волейболісти повинні потрапити до «Фіналу чотирьох» і боротися за вихід у Лігу Націй. Жіноча збірна в серпні гратиме у відбірковому турнірі на Євро-2021. Завдання одне – вийти у фінальну стадію змагань. Сподіваюся, що гравці «Прометея» будуть широко представлені в національній команді. Разом штурмуватимемо високі міжнародні п‘єдестали!