Головний тренер ВК "Барком-Кажани" Угіс Крастіньш розповів про новостворений українсько-білоруський турнір.

Нагадаємо, що днями ВК "Барком-Кажани" оголосив про створення нового турніру під назвою "Ліга чотирьох", у якому, крім львів’ян, візьмуть участь білоруські команди "Шахтар" та "Строітель", а також житомирський клуб "Житичі-ЖНАЕУ".

– Угіс, що для клубу "Барком-Кажани" та українського волейболу загалом означає турнір "Ліга чотирьох"?

– Насправді це великий і серйозний проєкт. Ми готувалися до його реалізації впродовж двох років. І це чудово, що нарешті план вдалось втілити в життя. Для "кажанів" турнір "Ліга чотирьох" дасть якісний міжнародний досвід. Місцеві чемпіонати – це дуже добре. Але для повноцінного розвитку потрібно виходити на вищий рівень. І гравці це розуміють. Тож вони дуже зацікавлені в змаганнях такого масштабу. Для білоруських команд-учасників "Ліги чотирьох" це також серйозний крок вперед. Ну і глядачі будуть у виграші, адже отримають шанс подивитись якісний волейбол. Тому у турнірі зацікавлені всі.

– Як оцінюєте майбутніх суперників у "Лізі чотирьох"?

– Позитивно оцінюю. ВК "Шахтар" з Солігорська та мінський "Строітель" – лідери білоруського чемпіонату. Тим більше команди змагатимуться за призовий фонд. А це додаткове заохочення. Нас чекають цікаві матчі.

– Чи вже можете поділитись деталями турніру?

– Поки що усе на стадії погодження. Наразі у березні плануємо провести фінальну частину змагань. Звісно, все залежить від ситуації з COVID. Однозначно проєкт відбудеться, питання лише у його форматі. Сподіваємось, все буде добре і ми зможемо зібрати повні трибуни глядачів.

– Для України волейбольні турніри такого формату – новинка. А як у Європі?

– Закордоном схожі змагання відбуваються досить часто. Так робить наприклад, балтійська волейбольна ліга. Фінська, австрійська, німецька.