Вже незабаром 1 червня чоловіча національна збірна України з волейболу проведе свій стартовий матч у престижному континентальному турнірі «Золотої Євроліги». Про те, як команда готується до цього старту, розповів її головний тренер Угіс Крастіньш.

– Ми вже кілька днів тренуємося у Запоріжжі, де, до речі, проведемо обидва тури групового етапу «Золотої Євроліги». Справа в тому, що перший тур спочатку мав відбутися у Нідерландах, але потім збірну цієї країни запросили до участі у Лізі Націй (звичайно, що її вже не буде в нашій групі) і Україна погодилася провести не тільки другий, як було заплановано заздалегідь, але й перший тур. Тож ми тут і готуємося, і будемо грати. Це, звичайно ж, дуже добре для нас. По-перше, ми тренуємося у відмінних умовах, в прекрасному залі, нам не треба нікуди летіти і втрачати на це час. А, по-друге, якщо дозволить ситуація, то наші вболівальники зможуть на власні очі подивитися на матчі за участю не тільки національної збірної, а й інших сильних команд Європи.

– Скільки волейболістів Ви викликали на навчально-тренувальний збір?

– П'ятнадцять. В основному, це вже ті, хто раніше виступав за збірну. Хіба що такі гравці, як Щитков, Щуров та Остапенко не так часто. Решта всі перевірені бійці і багато з них виступали на чемпіонаті Європи 2019 року, коли нам вдалося дістатися до чвертьфіналу.

– Можете назвати повністю склад і чи буде він ще змінюватися?

– Так, звісно можу. Думаю, що навряд чи вже будуть якісь зміни. Хіба що трапиться непередбачений форс-мажор.

Отже. Зв’язуючі – Владислав Діденко, Олексій Головень, Віталій Щитков

Центральні блокуючі – Юрій Семенюк, Максим Дрозд, Володимир Остапенко, Владислав Щуров

Догравальники: Олег Плотницький, Ян Єрещенко, Тимофій Полуян, Ілля Ковальов

Діагональні: Дмитро Вієцький, Василь Тупчій

Ліберо: Денис Фомін, Дмитро Канаєв.

– Через карантинні обмеження збірна не збиралася разом майже дев'ять місяців, а офіційні матчі Ваші підопічні провели ще на згадуваному Вами Євро-2019. Це якось позначається на підготовці?

– Не думаю. Всі хлопці професіонали, давно знайомі один з одним. Тим більше грали раніше разом досить часто. Крім того, більшість з цього складу в нинішньому сезоні виступали в чемпіонаті України, так що в цьому плані не повинно бути ніяких проблем.

– Що можете сказати про суперників по групі?

– У нас в групі будуть Словаччина та Румунія. Обидві збірні нещодавно грали разом в одній відбірковій групі до чемпіонату Європи. Причому Словаччина зуміла пробитися до фінального етапу, а Румунія ні. Можу сказати, що ці команди хорошого рівня і гідні суперники. Інформація про кожну з них у нас є. Скажу лише, що на кожен матч нам треба налаштовуватися серйозно і боротися за перемогу з повною самовіддачею.

– Яке завдання ставите перед своїми підопічними в цьому турнірі?

– Перш за все, постаратися вийти з групи і пробитися до «Фіналу чотирьох». А далі вже будемо боротися за найвищі місця.

– Як я розумію, тести на коронавірус ви вже здали. Чи всі зараз здорові?

– Так, дякую, з цим все гаразд. Головне, не наврочити.

– І останнє запитання. Чи розглядаєте Ви участь в Євролізі як підготовку до майбутнього чемпіонату Європи?

– Зрозуміло. Тим більше, що там ми підняли планку досить високо і тепер треба постаратися утриматися на тому ж рівні. Але, з іншого боку, Євроліга – це окремий турнір і хотілося б і тут виступити гідно і порадувати наших вболівальників.

Золота Євроліга-2021. Запоріжжя. Перший тур

1 червня, вівторок

18:00 Україна – Румунія

3 червня, четвер

18:00 Україна – Словаччина

Золота Євроліга-2021. Запоріжжя. Другий тур

4 червня, п’ятниця

18:00 Україна – Румунія

6 червня, неділя

19:30 Україна – Словаччина