У казахстанському місті Семей завершився клубний чемпіонат Азії.

На нього, як і на торішній аналогічний турнір, не приїхали представниці трьох країн, які є найсильнішими у жіночому волейболі на азіатському континенті – Китаю, Японії та Південній Кореї.

У змаганнях брали участь лише шість команд: чинний чемпіон Казахстану та переможець клубної першості Азії 2021 року "Алтай" з Усть-Каменогорська, "Куаниш" з Петропавловська (Казахстан), "Essence" з Ірану, "Diamond Food-Fine Chef Sport Club" з Таїланду , а також клуби з узбецького Джизака та Киргизстану.

Головний фаворит турніру – "Алтай" з Усть-Каменогорська – програв у фіналі, перервавши переможну серію з 26 матчів. А обіграв його "Куаниш", який після другої партії поступався 0:2, але зробив незабутній камбек і виграв з рахунком 3:2 (24:26, 21:25, 30:28, 25:23, 15:6).

kuanysh vs altay

Волейболістки "Куаниша" вперше в історії стали переможцями клубного чемпіонату Азії. Колектив із Петропавловська третя казахстанська команда, що стала чемпіоном Азії. Раніше двічі перемагав алматинський "Рахат", а торік – усть-кам'яногірський "Алтай".

Разом із золотими медалями волейболістки "Куаниша" вибороли право брати участь у клубному чемпіонаті світу.

Зазначимо, що у "Алтаї" цього сезону виступала українська волейболістка Надія Кодола, а у "Куаниші" представниця збірної України Карина Денисова та діагональна Тетяна Алдошина, яку шанувальники вітчизняного волейболу можуть знати за прізвищем Яцків. Кілька років тому гравчиня представляла луцьку команду "Волинь-Університет" та южненський "Хімік".

Додамо, що українки увійшли до символічної збірної турніру і були визнані кращими гравчинями у своїх амплуа – краща догравальниця та краща діагональна відповідно. До речі, Тетяна Алдошина є ще й капітаном "Куанишу".

dream tean volleyball kuanysh ukraine

Вітаємо українських волейболісток з престижним титулом та здобутим трофеєм!

kuanysh
Фото: asianvolleyball.net/new/