Після початку війни росії проти України, Ілля Ковальов став одним з тих гравців, хто розірвав чинний контракт з клубом країни-агресора.

Втім, у соцмережах почали активно обговорювати його появу у розширеному складі чоловічої збірної України. В інтерв’ю прес-службі ГО ФВУ, волейболіст пояснив чому 28 лютого брав участь у матчі чемпіонату росії та зазначив, що, як завжди, готовий захищати Україну на спортивній арені. 

"Про початок війни дізнався вранці з інтернету, одразу зателефонували родичам. Напередодні у команди вже було заплановано тривалий виїзд у ці дні на два тури одразу. Ситуація була неординарна, тож поїхав із командою, як планувалося. Вийшов на матч 28 числа, після чого, обговоривши з керівництвом розірвання контракту, домовилися, що припиняю грати вже з наступного матчу. Розірвання контракту затяглося, оскільки команда відразу ж виїхала в інше місто на наступну гру, як я вже сказав раніше. Президент клубу, він же головний тренер, також був з нами. Всі офіційні папери можна було оформити лише в Сургуті, тому довелося чекати на повернення всіх з ігор, виїзд зайняв близько тижня. По приїзду минуло ще кілька днів, перш ніж ми владнали все з документами. Паралельно був на зв'язку з агентом, удалося знайти варіант у Франції. Тоді й почали збиратися та шукати варіанти вильоту із Росії. Вже на той момент з авіасполученням було важко, тому пошук квитків зайняв чимало часу. У результаті, у нас було 5 перельотів.

Моє ставлення до війни, яку розв’язала на нашій землі російська федерація, звичайно, різко негативне. Агресія, терор і звірства що чиняться російською армією на чолі із владою не мають місця у сучасному світі, тим паче, в Україні. Увесь період з початку війни наші рідні знаходились вдома, намагаємось підтримувати їх, наскільки це можливо. Зі свого боку, будемо захищати Україну на спортивних аренах. Я вірю у ЗСУ та впевнений, що дуже скоро ми переможемо та спільними зусиллями відбудуємо нашу Україну!" - цитує волейболіста прес-служба ГО ФВУ.

Нагадаємо, що зараз збірна України знаходиться у Естонії, де розпочала підготовку до матчів групового етапу Золотої Євроліги-2022. Головний тренер команди Угіс Крастіньш викликав 18 волейболістів. Детальніше у нашому матеріалі.