33-річна діагональна збірної Бразилії Тандара на чотири роки відсторонена від змагань за порушення антидопінгових правил.

Олімпійський комітет Бразилії повідомив про позитивну допінг-пробу волейболістки напередодні півфіналу Олімпійських ігор у Токіо. Тандара здала позитивний допінг-тест 7 липня, коли національна команда тренувалася у Сакуаремі.

У неї виявили остарин, який відноситься до класу селективних модуляторів андрогенових рецепторів. Речовина заборонена у Бразилії. Його ефект аналогічний до того, що дають анаболічні стероїди – збільшення м'язової маси без збільшення ваги. Велосипедисти, бігуни та важкоатлети входять до числа спортсменів з найбільшою кількістю дискваліфікацій за вживання остарину.

Засідання антидопінгового суду спортивної юстиції Бразилії тривало вісім годин і арбітри ухвалили одноголосне рішення. Тандара не визнала своєї провини.

"Я ніколи не говорила про цю справу про допінг, бо була сповнена рішучості довести свою невинність. І це досі так. Мене засуджують за те, чого я не робила – і Бог це знає. Я пишаюся своєю кар'єрою. Моє життя – волейбол, і будь-хто, хто мене знає, розуміє, що я не зробила б нічого, що могло б зруйнувати мою кар'єру, яку я так довго будувала. Я не погоджуюся з рішенням. Я боротимуся, щоб довести свою невинність. Почуття несправедливості засмучує, але за допомогою всіх вас я подолаю цей момент і перетворю цю ситуацію на запал,який допоможе мені перемогти у цій битві", – написала Тандара у соціальній мережі.

Тандару дискваліфіковано з 5 серпня 2021 року. Ймовірно, спортсменка пробуватиме себе у політиці. У травні вона оголосила, що є кандидатом у федеральні депутати.

У складі збірної Бразилії Тандара у 2012 році стала олімпійською чемпіонкою. Повідомляється, що її також позбавлять срібної медалі Олімпіади-2020.

tandara
Фото: en.volleyballworld.com