Планшет – це універсальний комп’ютерний пристрій, що поєднує у собі можливості відразу смартфона, ноутбука і навіть телевізора зі Smart TV.

Багато покупців купують планшети саме для стеження за виступами національної збірної України з волейболу та інших командних видів спорту. Звісно, ніщо не зрівняється з враженнями від перегляду поєдинку на величезному екрані телевізора QLED 8K. Але іноді немає такої змоги, наприклад коли знаходитесь у дорозі чи на роботі.

Відповідно, виникає питання: як вибрати пристрій для відео, та якою буде ціна планшета в Києві, що ідеально пристосований для перегляду спортивних змагань з волейболу. Розглянемо ключові характеристики, на котрі слід звертати увагу при виборі.

citrus

Дисплей планшета

Це один із найважливіших параметрів планшета для перегляду відео та спортивних матчів. Від нього залежить, наскільки чітко та яскраво ви будете бачити деталі гри, рухи гравців та рахунок. При виборі слід враховувати такі фактори:

      1. Діагональ

Це розмір екрана по діагоналі, що вимірюється в дюймах. Чим більша діагональ, тим більша площа екрана і тим краща видимість. Однак занадто великий планшет може бути незручним для перенесення та зберігання. Для перегляду відео та спортивних матчів рекомендується вибирати планшети з діагоналлю від 8 до 12 дюймів.

      1. Роздільна здатність

Це кількість пікселів на екрані, що вимірюється завширшки та завдовжки. Для перегляду відео та спортивних матчів рекомендується вибирати планшети з роздільною здатністю від Full HD (1920×1080) до 4K (3840×2160).

      1. Тип матриці

Це технологія, яка визначає, як формується зображення на екрані. Існує кілька типів матриць, але для перегляду відео та спортивних матчів найкраще підходять IPS або AMOLED. Вони забезпечують широкі кути огляду, високу контрастність, насичені кольори та низьке енергоспоживання.

      1. Частота оновлення

У спорті все вирішують секунди. Частота оновлення – кількість кадрів за секунду, які відображає екран. Чим вища частота оновлення, тим плавніший і реалістичніший рух ми бачимо. Для перегляду відео та спортивних матчів рекомендується вибирати планшети із частотою оновлення від 60 до 120 Гц.

Процесор

Процесор – це мозок планшета, який відповідає за швидкість та продуктивність. Від нього залежить, наскільки швидко завантажується відео, як добре працює багатозадачність та які ігри можна запускати на планшеті. При виборі процесора слід враховувати такі фактори.

      1. Кількість ядер. Це окремі ділянки процесора, які виконують різні завдання. Що більше ядер, то більше завдань може обробляти процесор одночасно. Для перегляду відео та спортивних матчів рекомендується вибирати планшети із процесорами від 4 до 8 ядер.
      2. Тактова частота. Це швидкість, з якою працює кожне ядро процесора, що вимірюється в гігагерцах (ГГц). Для перегляду відео та спортивних матчів рекомендується вибирати планшети із процесорами з тактовою частотою від 1,5 до 2,5 ГГц. Топові планшети iPad на базі продуктивних процесорів Apple M1/M2 працюють на тактовій частоті 3,5 ГГц.

Звертайте увагу також на обсяг оперативної пам’яті, оскільки від неї залежить швидкість завантаження та якість відтворення відео у високій роздільній здатності. Мінімальне значення ОЗП на сьогодні – від 4 Гб.

Відеокарта

Графічний прискорювач (відеопроцесор) – це компонент системи на кристалі (сокета), який відповідає за обробку графіки та виведення зображення на екран. Від нього залежить, наскільки красиво та реалістично виглядає відео, як добре працюють ефекти та анімація. При виборі відеокарти слід враховувати такі фактори:

      1. Модель – назва відеокарти, яка вказує на її виробника та характеристики. Існує безліч моделей відеокарт, але для перегляду відео та спортивних матчів найкраще підходять відеокарти від Qualcomm (Adreno), ARM (Mali) чи Apple (PowerVR). Вони забезпечують оптимальну сумісність з різними операційними системами та додатками, високу продуктивність та низьке енергоспоживання.
      2. Обсяг пам'яті, котру використовує відеокарта для зберігання даних. Для перегляду відео та змагань з волейболу рекомендується вибирати планшети із відеокартами з пам'яттю від 2 до 4 ГБ.

citrus

Декілька моделей планшетів для перегляду спортивних змагань

Без жодних додаткових питань можна купувати такі планшети для спостереження за спортивними подіями в онлайн-режимі:

      • Apple iPad від дев’ятої серії та вище – багато фахівців називають Айпади найкращими планшетами на ринку;
      • Samsung Galaxy Tab S – літера “S” означає найкращі професійні планшети з потужними характеристиками;
      • realme Pad – це планшети бюджетної категорії, але мають хороші характеристики та великі яскраві екрани;
      • Xiaomi Redmi Pad – теж відносно недорогі пристрої для різних цілей;
      • Lenovo – варто звернути увагу на серії Tab M10 (бюджетна категорія), Tab P11 та Yoga Tab (середній та преміальний сегменти).

Наші рекомендації обов’язково допоможуть покупцям купити ідеальний планшет під будь-яку мету.