21-23 березня у Харкові проходиме ІV Всеукраїнський турнір пам’яті Олександра Мартиненка.

Історія таких особистостей, як Олександр Мартиненко, є чудовим прикладом, як необхідно любити свою Батьківщину, бути справжнім патріотом України – мужнім, стійким, відважним, готовим віддати своє життя за її свободу і незалежність.

Олександр народився 21 березня 1989 року у Маріуполі. З 6-го класу почав серйозно займатися волейболом, і любов до цього виду спорту та прагнення гучних успіхів зрештою забезпечили йому дорогу до Харкова, де він закінчив  обласне вище училище фізичної культури і спорту. Далі – більше: 2013-го року Олександр став випускником Харківської Державної академії фізичної культури та спорту, а 2014-го – Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. І, звісно, не забував про волейбол. Протягом майже 10 років Мартиненко захищав честь Харкова та НЮУ ім. Ярослава Мудрого,  виступаючи за ВК «Юракадемія». За цей час неодноразово ставав переможцем і призером змагань серед професійних команд майстрів.

Паралельно на базі НЮУ Олександр закінчив військову кафедру, де отримав звання молодшого лейтенанта запасу. Тож коли на сході нашої країни розпочалися бойові дії, він не вагаючись відклав спортивну та юридичну кар’єри і пішов на фронт добровольцем. Воював у зоні проведення АТО в складі 128-ї окремої гірсько-піхотної бригади, виявляючи неймовірну мужність та відвагу. Ставши командиром відділення своєї бригади, Мартиненко отримав пропозицію пройти перепідготовку та здобути підвищення. Проте відмовився. І до останнього залишався поруч із бойовими побратимами на лінії фронту, захищаючи Україну в боях під Щастям, Никішиним, Малоорловкою і Дебальцевим. Саме там, 7 лютого 2015 року, під час ворожого обстрілу Олександр отримав поранення, несумісні з життям. Поховали його у рідному Маріуполі…

Наказом Президента України №282/2015 від 23 травня 2015 року, «за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі», Олександр Мартиненко був нагороджений Орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно). Також рішенням міської ради м. Маріуполь від 30.06.2015 року №6/49-5415 за захист суверенітету України та її територіальної цілісності йому посмертно присвоєне звання «Почесний громадянин міста Маріуполь»…

Володимир РОМАНЦОВ (головний тренер ВК «Юракадемія», колишній наставник Олександра Мартиненка):

«Я дійсно пишаюся тим, що особисто знав Сашка, який протягом багатьох років працював у нашій команді. Незважаючи на свою молодість, він був одним із старожилів колективу і, як-то кажуть, неформальним лідером. Погодьтеся, що прізвиськом «Дід» просто так ніхто не нарікає, а до Мартиненка навіть його ровесники ставилися з повагою, бо, мабуть, відчували у ньому не по роках розвинену мудрість, впевненість у власних силах і чоловічий характер.

У серпні 2014 року Олександр мені сказав, що хоче на деякий час піти з команди – мовляв, збирається змінити рід діяльності. Про те, що він добровільно пішов до військомату та записався на участь в АТО, я дізнався вже згодом…

Вважаю, що, за ініціативою та підтримки його численних друзів, у Харкові здійснили по-справжньому мудрий і людяний крок, започаткувавши Меморіал Олександра Мартиненка. Тож тепер наше спільне завдання –  постійно підтримувати благородний проект, тим самим зберігаючи пам’ять про цього героя. Адже не дарма кажуть: «Герої не вмирають!»

Як розповів прес-службі ФВУ той же Володимир Романцов, 21-23 березня, за підтримки Харківського міськспорткомітету, Харківської обласної федерації волейболу та керівництва Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, відбудеться вже четвертий Всеукраїнський турнір пам’яті Олександра Мартиненка. Цього разу його учасниками стали «Локомотив» (Харків), «Зміївський енергетик» (Слобожанське), ВК «Бахмут», ПГЗК (Кривий Ріг), ХНУ ім. Каразіна, ХОВУФКС, «Азовсталь» (Маріуполь) та збірна України U-18. Відповідно, для переможців та призерів готуються окремі кубки та нагороди.

Справжніх шанувальників волейболу запрошуємо обов’язково відвідати матчі, які відбудуться в Харкові у спорткомплексі Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого (вул. Пушкінська, 104).

afisha