Молодіжна збірна України серед чоловіків 21 березня розпочала у Харкові навчально-тренувальний збір напередодні 2-го раунду кваліфікації Євро-2016, що пройде у Словенії.

Відзначимо, що це перший збір чоловічої «молодіжки» у цьому році: від участі у 1-му етапі кваліфікаційної частини чемпіонату Європи «синьо-жовті» були позбавлені завдяки своєму рейтингу. Суперниками нашої команди у групі F у другому раунді відбору будуть збірні Словенії, Фінляндії та Бельгії.

Згідно регламенту,  переможець квартету напряму потрапить до фінальної частини, яка відбудеться у Болгарії у вересні. Команда, що посяде другу позицію у групі, потрапить до третього відбіркового етапу. Мінімальні шанси пройти далі є навіть з третього місця: між збірними, які фінішують третіми у семи групах, буде обрана лише одна з кращими турнірними показниками.

До відповідальних матчів 2-го раунду молодіжна збірна України почала готуватися у Харкові на початку цього тижня. Тренерський штаб у складі керманича нашої команди Миколи Пасажина та його помічника Анатолія Янущика викликав на збір 14 гравців: це зв’язуючі – Олексій Головень («Локомотив»), Михайло Столбунов («Юракадемія»), Максим Ведашенко («Локомотив-ХДВУФК №1»), догравальники – Олег Плотницький, Тимофій Полуян («Локомотив»), Кирило Лиходід («Бахмут»), Олександр Туровський («Хімпром-СумДУ»), діагональний – Дмитро Вієцький («Хімпром-СумДУ»), центральні блокуючі – Андрій Рогожин, Богдан Жолоб (обидва – «Юракадемія»), Георгiй Клепко (ВК «Вінниця»), Володимир Остапенко («Локомотив-ХДВУФК №1»), ліберо – Віталій Кучер («Локомотив-ХДВУФК №1»), Дмитро Канаєв («Юракадемія»).  

Втім, заявочний лист, який подається ФВУ до Європейської кофедерації волейболу, має включати лише 12 прізвищ, і вони вже відомі.

«Поїхати до Словенії зможуть лише 12 гравців, а не 14, тому доводиться кимось жертвувати, – говорить старший тренер нашої збірної Микола ПАСАЖИН. – Я пояснив молодим хлопцям з другої команди «Локомотива» Володимиру Остапенку та Максиму Ведашенку, що, хоча вони й не їдуть на матчі 2-го раунду, я все одно розраховую на них у майбутньому. Запрошення на цей збір вони мають сприймати як мотивацію для подальшого прогресу».

Наразі молодіжна збірна проводить щоденні тренування у Харкові. За словами Миколи Пасажина, команда обов’язково проведе кілька занять у Палаці спорту «Локомотив» ім. Кірпи.

«Хлопці мають звикнути до великого приміщення, адже зал у словенському місті Нова Горіца, де ми будемо грати офіційні матчі, має досить значні розміри. У наступні понеділок та вівторок зіграємо два спаринги з першою командою «Локомотива», які, так би мовити, підведуть підсумок нашій тижневій роботі на зборі. Що ж до завдання, яке тренерський штаб ставить перед командою на цьому етапі відбору, то налаштовуємо підопічних на здобуття першого місця у квартеті. Вважаю, що потрібно ставити завдання-максимум. Хоча інформації про суперників у нас поки що не дуже багато…», - відзначив Микола Пасажин.

 

Слід додати, що молодіжна збірна відлітає до Словенії наступного четверга, 31 березня. Матчі у Новій Гориці відбудуться 1-го, 2-го та 3 квітня.

За матерiалами прес-служби ФВУ