У перших матчах чвертьфіналу одні команди вигравали в інших на диво легко.

Чвертьфінальні пари склалися таким чином, що фактично в кожній із них з упевненістю назвати наперед переможця було важкувато. Однак перші ігри між ними чомусь склалися таким чином. що один суперник мав солідну перевагу над іншим. Звідси й результати…

ХАРКІВ

ЛОКОМОТИВ – СЕРЦЕ ПОДІЛЛЯ – 3:1

(25:18, 25:19, 20:25, 25:19)

«Локомотив»: Синиця, Ковальов, Дрозд, Томин, Капаєв, Грюк; Фомин (л), Євстратов, Стаценко. Тренер – Ігор ЗЯБЛИЦЕВ.

«Серце-Поділля»: Осадца, Наложний, Кульбіда, Сидоренко (к), Ставнійчук, Міщук; Дорош (л), Білан, Мазенко. Тренер – Валерій КОПИЛОВ.

Тривалість матчу: 81 хв. (21+21+20+19).

Судді: Овчарук, Медвідь.

Кращі гравці (за версією ФВУ): Ковальов – Ставнійчук.

4 січня. Харків. ПС. «Локомотив». 350 глядачів.

В усіх своїх виграних партіях «Локомотиву» вдавалося досягати успіху завдяки потужним спуртам у кінцівках. Волейболісти «Серця Поділля» чомусь надто беззубо дозволяли опонентам робити це, хоча до тих моментів боролися фактично на рівних. Тому виграний ними третій сет ніякого значення не має. Адже, щоби отримати можливість перевести протистояння у сет «золотий», підопічним Валерія Копилова у повторному матчі необхідно брати реванш хоча б з аналогічним рахунком.

Варто додати, що до складу «залізничників» після тривалого виступу в закордонних клубах повернуся досвідчений діагональник Олександр Стаценко. Він достроково розпрощався з болгарським «Нафтохіміком» і залишиться в «Локомотиві» принаймні до завершення сезону. А у звітному матчі замінив у кінцівці третьої партії капітана Юрія Томина. 

ЛЬВІВ

ВК МХП-ВІННИЦЯ – БАРКОМ-КАЖАНИ – 1:3

(19:25, 24:26, 25:19, 17:25)

ВК «МХП-Вінниця»: Тищенко, Головень, Передрій, Романов, Горбенко (к), Остроумов; Міщенко. Тренер – Леонід МОРГАЄВ.

«Барком-Кажани»: Паласюк, Діденко (к), Кисилюк, Гладенко, Тевкун, Жуков; Брова (л), Плясецький, Бокшан, Коваль. Тренер – Угіс КРАСТІНЬШ.

Тривалість матчу: 84 хв. (20+22+22+20).

Судді: Ковальчук, Іванов.

Кращі гравці (за версією ФВУ): Горбенко – Гладенко.

4 січня. Львів. ПС «Галичина». 150 глядачів.

Для тих, хто розуміється на волейболі не надто добре, катастрофічний старт вінничан у цьому матчі міг відверто шокувати – 0:8! Проте картина стає значно простішою, коли взяти до уваги, що до Львова гості прибули без головного тренера та кількох виконавців основи, котрі, здається, спеціально залишилися у Вінниці для успішного вирішення загальноклубних питань в іншому протистоянні за участю свого фарм-клубу. Тож, певно, молоді гравці попервах просто перехвилювалися. Та й далі, попри те, що у другій та третій партіях підопічні Леоніда Моргаєва спромоглися попсувати нерви «кажанам» досить добряче, загальний успіх залишився за волейболістами львівської команди.   

ВІННИЦЯ

БУРЕВІСНИК-ШВСМ – ВСК МХП-ВІННИЦЯ – 0:3

(20:25, 15:25, 16:25)

«Буревісник-ШВСМ»: Борисенко (к), Каліберда, Д.Шаповал, Камінський, Христов, Дем’янський; Старченко (л), Жуков (л), Копич, Д.Ковальов, Лук’янець, Білик. Тренер – Роман НОСКО.

ВСК «МХП-Вінниця»: Лизанець, Руденко, Скороход, Полуян, Клепко, Щавінський (к); Краєвський (л), Поліщук. Тренер – Васиф ТАЛІБОВ.

Тривалість матчу: 57 хв. (22+18+17).

Судді: Паєвський, Хвас.

Кращі гравці (за версією ФВУ): Каліберда – Скороход.

4 січня. Вінниця. СК ВДПУ. 80 глядачів. 

А ось наставник Васиф Талібов, досвідченіший зв’язуючий Сергій Щавінський та іже з ними, перекваліфікувавшись у «фармклубівців» «МХП-Вінниця», без проблем «відігралися» на аутсайдерах чемпіонату Суперліги. Протиставити їм щось суттєве волейболісти «Буревісника-ШВСМ» очікувано не спромоглися. Та це й не дивно: хто ж міг наперед очікувати такого тактичного «фінту» з боку вінничан? 

ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ

НОВАТОР – ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ – 3:0

(25:19, 25:16, 25:23)

«Новатор»: Перепадя, Середа, Панкратенков, Ніколайчук, Вієцький, Турик; Філіпенко (л), Козловський, Куранов, Татаренко (к). Тренер – Роман КОВАЛЬЧУК.

«Юракадемія»: Русін, Андріюк, Лойтаренко, Рогожин, Шаповал (к), Каримов; Д.Романцов (л), Столбунов, Жолоб, Анохін, Єфименко. Тренер – Володимир РОМАНЦОВ.

Тривалість матчу: 64 хв. (22+19+23).

Судді: Омельченко, Босенко.

Кращі гравці (за версією ФВУ): Вієцький – В.Шаповал.

4 січня. Хмельницький. ФОК «Екватор». 450 глядачів. 

Не склалося серйозної боротьби і в цій парі. «Новатор», який приймав суперників у шикарному новому залі ФОК «Екватор», був повноправним господарем і на майданчику.

Щоправда, є таке передчуття, що п’ятничні повторні поєдинки в усіх чотирьох парах чвертьфіналістів національного Кубка складуться куди більш інтригуюче…