15-17 січня у Запоріжжі та Кам’янському визначиться квартет найсильніших учасників змагань.

Ще не встигли згаснути враження від нещодавніх захопливих кубкових баталій чоловіків, як на черзі у нас баталії жіночі, з тією лише різницею, що їхній статус є трохи вищим. Адже мова йде вже про здобуття путівок безпосередньо до «Фіналу чотирьох». Тож тут розділення на фаворитів і тих, кому, образно кажучи, апріорі нічого не світить, насправді є досить умовним…  

ГРУПА Ж (матчі відбудуться 15-17 січня у Запоріжжі): «Орбіта-ЗНУ-ОДЮСШ» (Запоріжжя), «Волинь-Університет-ОДЮСШ» (Луцьк), «Хімік» (Южне), ВК «Полтавчанка» (Полтава). 

Звісно, на перший погляд здається, що у цьому квартеті кращими є шанси «Хіміка» та «Орбіти-ЗНУ-ОДЮСШ». Адже вони і гру демонструють відповідного рівня і, нагадаємо, саме вони виборювали почесний трофей у вирішальному поєдинку минулого сезону. Тому, звісно, аж ніяк не проти зробити це і в сезоні нинішньому. А на користь запоріжанок свідчить ще й той факт, що вони прийматимуть суперників у рідному залі СК ЗНУ.   

Проте хіба позичати здорових спортивних амбіцій представницям Луцька? Так, старт у поточному чемпіонаті Суперліги у них вийшов дещо «змазаним», але зараз, коли команда повністю оговталася від кадрових метаморфозів, від неї можна очікувати значно потужнішої гри і відповідних результатів. Тим більше, за словами самих гравців «Волинь-Університету-ОДЮСШ», вони дуже хочуть вчергове зіграти у «Фіналі чотирьох» і докладатимуть для цього максимум зусиль. Отже, недооцінювати амбіцій лучанок аж ніяк не можна. 

Ну й, нарешті, представниці вищої ліги - спортсменки Полтави, які створили сенсацію у попередньому раунді турніру, залишивши позаду, здавалося, дещо сильніших суперниць. Ось і зараз, розуміючи, що насправді у когорті «монстрів» Суперліги великого дива від них ніхто не очікує, підопічні Анатолія Воліченка не відчуватимуть неприємного тягаря відповідальності за результати і можуть зіграти максимально розкуто та на куражі. І тоді ще питання, до яких наслідків така гра може призвести…  

ГРУПА З (матчі відбудуться 15-17 січня у Кам’янському): СК «Прометей» (Кам’янське), «Білозгар-Медуніверситет» (Вінниця), «Галичанка-ТНЕУ-ГАДЗ» (Тернопіль), «Університет-ШВСМ» (Чернігів). 

Є певна інтрига і в цьому квартеті. Ясна річ, що ігровий потенціал СК «Прометей» та «Галичанки-ТНЕУ-ГАДЗ» є вищим, ніж у двох колективів опонентів, тож це апріорі робить їх фаворитами. Але тут вбачається цікава «родзинка» в тому, що волейболістки Кам’янського і Тернополя зійдуться між собою у перший день змагань. Відповідно, хтось із них буде змушений залишити майданчик переможеними, а поразки у принципових протистояннях настрою зазвичай не додають. 

Утім, зрозуміло, якщо «Університет-ШВСМ» та «Білозгар-Медуніверситет» всерйоз розраховують витіснити когось із фаворитів із «Фіналу чотирьох», то, насамперед, для цього їм необхідно буде продемонструвати найкращу свою гру у нинішньому сезоні і, до того ж, підкріпити її належною тактичною розважливістю та психологічною стійкістю. Чи готові до цього волейболістки Чернігова і Вінниці, так би мовити, саме тут і зараз – незабаром дізнаємося…    

Детальніше про календар матчів можна дізнатися за посиланням.