26 та 27 грудня у Львові у Палаці спорту «Галичина» відбудуться матчі вирішальної стадії Кубку України серед чоловіків. Як відомо, Львівщина вперше в історії приймає волейбольний «Фінал чотирьох».

За давньою волейбольною традицією кожен подібний фінал присвячується славетній даті або історичній постаті. Під знаком 90-річного ювілею українського волейболу пройшов увесь 2015-й, тож символічно, що і нинішній «Фінал чотирьох» присвячено цій знаменній річниці.

До вирішального рубіжу цьогоріч дійшли харківський «Локомотив», львівський «Барком-Кажани», чернігівський «Буревісник» та дніпропетровський «Дніпро».  

«Фінал чотирьох» розпочнеться сьогодні, у суботу, півфінальними зустрічами. О 14.30 на паркет вийдуть гравці «Локомотива» (до речі, беззмінного володаря Кубка України протягом останніх дев’яти років) та «Буревісника».

Рівно о 17-й годині почнеться битва в іншій парі – між командою господарів – «Баркомом» -- та «Дніпром». 

У п’ятницю відбулася технічна нарада за участю керівництва Федерації волейболу України, а також клубів-учасників «Фіналу чотирьох» і тренерів.

Президент клубу «Барком-Кажани» Олег Баран від імені приймаючої сторони привітав гостей Львова, подякував ФВУ за рішення проводити фінал у цьому місті і запевнив, що його клуб  виправдає покладені на нього сподівання. Хоча, на жаль, без деяких незручностей навряд чи обійдеться. Справа в тому, що дещо дивним на перший погляд є час початку матчу за третє місце, який стартуватиме у неділю о 9-й годині ранку.

Як з’ясувалося, на такі незручності організатори «Фіналу чотирьох» змушені піти через те, що середина дня була заздалегідь «заброньована» баскетбольною Суперлігою, в рамках якої відбудеться матч БК «Галичина» -- БК «Одеса». Після поєдинку майстрів помаранчевого м'яча знову настане черга волейболу, цього разу – вирішальної гри, в якій визначиться володар Кубка України сезону-2015/2016. Початок фінальної недільної битви – о 14.30. До речі, її покаже у прямому ефірі канал «Спорт-1».   

Президент ФВУ Володимир Туровський відзначив, що зі Львовом пов’язано чимало важливих сторінок історії українського волейболу. «Це місто довго чекало на те, щоб прийняти «Фінал чотирьох» у себе, -- сказав Володимир Васильович. -- Ми сподіваємося, що львів'яни не опустять високу організаційну планку, яку підняв за останні роки харківський «Локомотив» і цьогорічний фінал буде проведений так само якісно. Бажаю усім командам успіхів!»    

На технічній нараді було вирішено, у формі яких кольорів команди проведуть півфінальні зустрічі. Так, чернігівський «Буревісник» обрав на сьогоднішній матч з «Локомотивом» помаранчеву форму, тоді як харків’яни вдягнуться у червону амуніцію. Львівський «Барком» вийде на зустріч з «Дніпром» в чорному, а його суперник обрав жовтий колір футболок.    

Слід відзначити, що матчі вирішального етапу Кубка України довірено проводити найбільш авторитетній парі волейбольних рефері нашої держави – суддям міжнародної категорії Михайлові Мельнику і Віктору Козловському. Інспектором ФВУ на поєдинках працюватиме Володимир Туровський, а технічним делегатом – Геннадій Кондаков.

Розповідь про волейбольний Львів була б неповною без згадки про велику людину і справжнього професіонала, патріота України Олександра Бібера. Його життя нерозривно було пов’язано зі Львовом, але, на жаль, у березні цього року Олександра Михайловича не стало. У суботу зранку делегація ФВУ, колишні колеги, друзі цієї достойної людини відвідали могилу Олександра Михайловича, вшанували його пам’ять.

…А волейбольне життя продовжується! Отож запрошуємо усіх вболівальників до Палацу спорту «Галичина», де у ці вихідні буде розіграний один з головних трофеїв чоловічого волейболу в нашій країні!

Пише прес-служба ВФУ.