Вже у свій перший сезон роботи в Україні польський фахівець Ян СУХ вивів свою команду – львівський «Барком» – до «Фіналу чотирьох» Кубку України, який цього року є домашнім для галичан.

Напередодні старту «Кажанів» у вирішальному етапі турніру їхній наставник розповів прес-службі ФВУ про свої передчуття щодо матчів 26-го та 27 грудня, а також про свій кубковий досвід в інших країнах. Як виявилося, цього досвіду панові Суху не позичати. Він  дуже добре знає, як завойвувати для своїх команд трофеї національного значення!..

– Які ваші очікування стосовно «Фіналу чотирьох» у Львові?

– Я знаю, що вперше за історію проведення Кубку України Львів отримав високе право приймати вирішальний раунд у себе. Ми горді, що така важлива подія проходить у нашому місті. Кожна людина у нашому клубі зробила для цього чимало! Хочемо, щоб і вболівальники залишилися задоволені видовищем. Хто здобуде Кубок, я не знаю. Лише передчуваю, що, якщо ми вийдемо у фінал, то зустрітися скоріше за все доведеться з «Локомотивом», а це дуже сильна команда!     

– Перед цим на вас очікує складний матч з дніпропетровським «Дніпром». Рідні стіни стануть великою перевагою для вашої команди?

– Так. Ми грали з дніпрянами на початку сезону в рамках Суперліги. І якщо першу зустріч виграл достатньо легко – 3:0, то у другій у нас були проблеми: програвали по сетах 1:2, і в четвертій партії мали 22:24, тож були на волосині від поразки. Неймовірних зусиль коштувало тоді відіграти кілька матч-болів і все-таки вирвати перемогу в тому поєдинку!.. Вважаю, що і ми, і «Дніпро» маємо приблизно рівні шанси на вихід до фіналу, але на якусь дещицю перевага свого майданчика має місце.  

– Розкажіть про ваш досвід проведення фіналів Кубків в інших країнах.

– Мені доводилося працювати в різних державах, але майже завжди національний Кубок підкорювався моїм командам. Свого часу я виграв Кубок Франції з «Греноблем», Кубок Швейцарії – з «Лозанною», і Кубок Польщі – з «Ресовією». Бракує мені до колекції лише Кубка України (посміхається). Сподіваюся, що ця моя мрія – виграти четвертий національний Кубок у вашій країні – здійсниться.

 

Прес-служба ФВУ