У львівському Палаці спорту «Галичина» завершився фінал Кубку України-2015/2016. Господарі – ВК «Барком-Кажани» – поступилися «Локо» з рахунком 0:3.

Фінальний матч очікувався з надзвичайно великим інтересом. Вперше у своїй історії Львів приймав вирішальні поєдинки за трофей у себе вдома, але волейбольне свято навряд чи було б повноцінним без хорошої гри волейболістів місцевого клубу.

Ті прихильники волейболу, які напередодні у суботу мали змогу відвідати півфінали, залишилися задоволеними формою та здоровою спортивною злістю гравців команди «Барком». Підопічні Яна Суха, як-то кажуть, майже без шансів переграли дуже сильний у цьому сезоні «Дніпро» і таким чином вийшли безпосередньо на очний двобій з «Локомотивом».

Харків’яни у свою чергу добре розім’ялися у півфінальній зустрічі з «Буревісником». Було цікаво побачити підопічних Юрія Філіпова у не зовсім комфортних для них умовах. Адже, нагадаємо, попередні дев’ять фіналів Кубка України проходили в Харкові, де залізничники завжди поза конкуренцією, в тому числі це стосується і симпатій глядачів.

Зрозуміло, зовсім іншим був вектор підтримки публіки у сьогоднішньому фінальному матчі. Палац спорту був заповнений майже повністю, близько 1 000 глядачів влаштували гравцям неймовірний звуковий антураж. Кожна вдала дія господарів майданчика викликала шквал емоцій на трибунах, і гостям доводилося непросто справлятися з цим тиском, особливо це було помітно на початку матчу.

Втім, ніяк не можна не відзначити і надзвичайно активних та експресивних фанатів «Локомотива»! Кілька десятків найбільш відданих шанувальників діючих чемпіонів спеціально приїхали із Харкова до Львова. З такими вболівальниками можна і справді – хоч у вогонь, хоч у воду! І «Локомотив» віддячив своєму фанатському сектору дуже впевненою та яскравою грою, а здобутий результат – 3:0 – дозволив усім разом – гравцям та їхнім прихильникам – разом розкорковувати святкове шампанське.

Що стосується самої гри, то вона, незважаючи на кінцевий рахунок, деякий час тримала глядачів в напрузі.

Гості були вкрай налаштованими і на початку кожного сету виривалися вперед у рахунку. Після чого завдання «Баркому» ускладнювалося у кілька разів!.. Найзагрозливішою зброєю, проти якої «Кажани» так і не знайшли протидії, стали подачі «Локомотива». Залізничники їх виконували на різний смак і техніку, але з майже однаковою і дуже високою надійністю.

Наставник галичан Ян Сух постійно вар’ював склад протягом гри, однак оптимальної комбінації гравців на майданчику, здається, так і не знайшов. Треба визнати, що практично за всіма показниками волейболу виконавці «Локомотива» були кращими за суперника. «Кажанів» треба похвалити за спортивний азарт, бажання та емоції – їх було вдосталь. А ось в ігровому аспекті різниця між командами все ще суттєва.

 

«Барком-Кажани» – «Локомотив» – 0:3 (17:25, 16:25, 16:25)

«Барком-Кажани»: Капаєв, Шиманський, Осадца (к), Семенюк, Тевкун, Кульбіда; Обребскі (л), Флюнт (л), Білан, Пилипів, Кадюк, Бокшан, Гребенюк, Бібер. Тренер – Ян Сух.

«Локомотив»: Теременко, Жилінський, Плотницький, Татарінцев (к), Ковальчук, Томін; Фомін (л), Гармаш (л), Слинчук, Мороз, Головень. Тренер – Юрій Філіпов.

Судді: В.Козловський (Рівне), М.Мельник (Івано-Франківськ).

Тривалість матчу: 67 хв. (22+23+22)

27 грудня. Львів. Палац спорту «Галичина». 495 глядачів (за офіційним протоколом).          

Лідерами за набраними очками в «Локомотиві» стали Юрій Томін (18 пунктів), Олег Плотницький (10), Дмитро Теременко (9), Володимир Татарінцев (8). По 5 очків команді принесли Володимир Ковальчук та Костянтин Жилінський.

У складі «Баркома» очки набирали Володимир Тевкун (8), Євген Капаєв (5), Андрій Шиманський, Юрій Семенюк, Олександр Гребенюк (по 3), Віталій Осадца і Олександр Кульбіда (по 2).

Після закінчення фінального матчу відбулося нагородження переможців турніру, під час якого були відзначені володарі індивідуальних номінацій. Докладніше про це читайте згодом.

     Харківський "Локомотив" відтепер -- 13-разовий володар Кубку України!

Прес-служба ФВУ